moderný interiér v prírodnom štýle
Zdroj: istock.com

Preneste si pôvab z prírody do svojho interiéru

30. 09. 2021 Zdieľať

Príroda je diva, ktorá to bez debaty vie! Kombinuje, tvaruje a uchvacuje. Jej farby, vzory a materiály nás neprestávajú inšpirovať. Stačí sa pozrieť okolo seba a priniesť si kúsok z tej krásy aj k sebe domov.

Košíky z morskej trávy, prútené kreslá, ale aj sedací nábytok z banánových listov… Ľanové obrusy, no aj pôsobivá pampová tráva, ako dekoračný prvok do vysokých váz, sú rozhodne niečím čo vás nielen po estetickej, ale aj funkčnej stránke, tak skoro neomrzí.

moderný interiér v prírodnom štýle

Zdroj: istock.com

Drevo má prvenstvo

Nalejme si čistého vína. Videli ste už interiér, ktorý by sa zaobišiel bez materiálovej ikony akou tento prírodný materiál bezpochyby je?! Pozornosť na seba čoraz viac strhávajú drevené obklady stien, rôzne mozaiky, olejované podlahy z masívneho dreva či veľkoplošné knižnice siahajúce od podlahy až po strop. Originálne drevené solitéry, konzolové, jedálenské, ale aj konferenčné stolíky sa zásluhou dizajnérov stávajú klenotmi našich domácností. Bolo by chybou myslieť si, že masívne drevo patrí prevažne do interiéru chát a zrubov. Aj v súčasnom modernom mestskom dizajne im totiž patrí vážená pozícia. Trendom dnešnej doby je nábytok zo svetlých drevín vyrábaný na mieru a drevené podlahy s výraznou kresbou dreva.

Ako si preniesť prírodu do interiéru si prečítajte na webe vdobrom.sk.

Kategória: Nábytok
Tagy: prírodné materiály prírodný štýl
Zdieľať článok