obývacia izba
Zdroj: shutterstock.com

Zariaďujeme menší byt

30. 03. 2021 Zdieľať

Ceny bytov neustále rastú a nezastavila ich ani kríza spojená s pandémiou. Preto čoraz viac ľudí pri hľadaní svojho nového bývania dôkladne zvažuje, koľko izieb naozaj využije, aby zbytočne nekúpili obrovský byt, ktorý budú mať problém splácať a navyše ostane poloprázdny. Tento trend sa odzrkadlil na záujme o dvojizbové a menšie byty, ktoré sú populárne ako nikdy predtým.

Pre dobrý spánok

Mať menší byt nutne neznamená, že budete musieť robiť veľké kompromisy pri zariaďovaní. Stačí trochu porozmýšľať (a dôkladne pomerať) a môžete mať štýlovo zariadenú domácnosť, ktorá aj napriek menšej rozlohe bude stále pôsobiť otvorene a vzdušne.

Jedným z najväčších zaberačov miesta v byte je posteľ. Pochopiteľne však nechceme spávať na zemi. Ak máte garsónku, jednoizbový byt, prípadne dvojizbový, ale druhú izbu potrebujete využiť na niečo iné (napríklad ako detskú izbu) a nechcete ukrojiť veľký kus obývačky tým, že do nej presuniete posteľ, riešením je rozkladacia pohovka. Aby každodenné chystanie na spanie nebolo otravné, dbajte nato, aby mechanizmus rozkladania bol čo najjednoduchší a dokázali ste pohovku rozložiť rýchlo a bez námahy. Keď sa k tomu pridá dobrý matrac, získate pohodlné a hlavne ľahko a rýchlo pripravené miesto na spanie.

spálňa

Zdroj: shutterstock.com

Miesto na všetko

Ďalšiu dôležitou vecou pri zariaďovaní domácnosti je mať dostatok úložného priestoru. A nielen na oblečenie, i keď to zaberie priestoru zrejme najviac. Komody rôznych tvarov a veľkostí presne vyhovejú vašim potrebám. Môžete zvoliť užšie a vysoké, ktoré pojmú veľa vecí a pritom sa „nerozťahujú“ po vašej domácnosti. Alebo širšie a nižšie, na ktoré síce potrebujete viac priestoru, ale skvelo sa hodia ak chcete využiť aj hornú plochu, napríklad na televízor.

Dizajnovo si príde na svoje každý. Bez problémov tak môžete nájsť komodu, ktorá bude nielen praktická, ale zároveň bude ladiť k zvyšku vašej domácnosti, napríklad aj k pohovke. Ani pri výbere materiálu nie ste obmedzený len na drevotriesku. Môžete zvoliť komodu z masívneho dreva, ak hľadáte prírodný štýl, prípadne kov, ak naopak preferujete industriálnejší vzhľad.

Pri zvolení správnej kombinácie dizajnu a materiálu vášho nábytku ska váš byt exkluzívny vzhľad aj napriek menším rozmerom a na každú návštevu spravíte skvelý dojem.

Detailmi k dokonalosti

Keď už máte všetok nábytok kúpený, poctivo povynášaný (v prípade, že bývate v bytovke bez výťahov) a poskladaný, prišiel čas na drobné detaily v podobe doplnkov do domácnosti, ktoré podtrhnú štýl vášho bytu a tým pádom aj ten váš.

Ak vám na komode ostala voľná horná plocha, môžete na ňu naukladať rôzne vázy alebo sošky. Pohovku ozdobíte vankúšmi a aby vám nebolo chladno na nohy, dajte pod ňu koberec a vaše nohy sa tak budú pri sedení cítiť komfortnejšie.

Steny môžete ozdobiť obrazmi, prípadne hodinami, aby ste nemuseli hľadať mobil vždy, keď budete chcieť vedieť, koľko je hodín. Aj taká drobnosť akou je zarážka na dvere sa dokáže dokonalo zladiť s dizajnom vašej domácnosti. Či už chcete minimalistickú, ktorú si ani nevšimnete alebo niečo výraznejšie, fantázii sa medze nekladú. V prípade, že zariaďujete detskú izbu, môžete si vybrať zarážku v tvare rôznych zvieratiek, ktoré sú na takýto účel ako stvorené.

Pri zariaďovaní novej domácnosti, prerábaní starej alebo ak chcete len vynoviť svoj domov novými doplnkami, štýlovú a funkčnú domácnosť si vytvoríte aj na malom priestore. A vôbec sa nemusíte báť, žeby ste museli krotiť svoju fantáziu. Práve naopak, zariaďovať domácnosť, pri ktorej musíte rátať s menším priestorom, môže byť pre vášho dizajnérskeho ducha väčšia výzva ako keby ste mali priestoru nadbytok.

Zdroj: PR článok Bonami

Kategória: Nábytok
Tagy: komody malý byt rozkladacie pohovky
Zdieľať článok