Súťaž Interiér roku: Byt s predzáhradkou pre mladý pár s dvomi psíkmi

29. 06. 2020
Zdieľať

Zámerom bolo vytvoriť mladistvý a originálny domov s industriálnymi a škandinávskymi prvky v rozumnej cenovej hladine.

Našťastie sa na mňa klienti obrátili v dostatočnom predstihu, takže sme mali čas premyslieť si všetky zmeny a dispozičné úpravy vrátane nového riešenia hygienického zázemia bytu.

Požadované úpravy sme následne zadali formou klientskych zmien pri realizácii stavby. Po odovzdaní bytu prišli na rad rovno stolári so všetkým nábytkom na mieru, dodávka osvetlenia a kusových nábytkových prvkov.

chodba s nikou na sedenie

Zdroj: TEREZA JANKŮ ARCHITECTURE & INTERIOR DESIGN

Dispozícia bytu

Na dnešné pomery je celkom priestranný a veľkosť miestností je dostatočná. Patrí k nemu aj predzahrádka prístupná z obývačky. Komoru nahrádza obrovská vstavaná skriňa, rozčlenená uprostred nikou na sedenie, vo vstupnej chodbe, navyše, pivnica je plánovaná v rámci podzemných garáží.

obývacia izba s hnedou sedačkou

Zdroj: TEREZA JANKŮ ARCHITECTURE & INTERIOR DESIGN

Zo vstupnej chodby sa vchádza jednak do obývačky, jednak na samostatné WC. Obývačka so štvorcovým pôdorysom má rozlohu cca 31,5 m2. Po zvážení mnohých variantov sme nakoniec zvolili usporiadanie s kuchynským ostrovčekom a nadväzujúcim jedálenským stolom. Z obývačky sa cez malú chodbičku vstupuje do oboch spální s rozlohou13 a 15 m2 a do spoločnej kúpeľne.

Prečítajte si tiež
Súťaž Interiér roku: Nadčasový interiér v rodinnom dome na Strednom Slovensku
kuchyňa s ostrovom

Zdroj: TEREZA JANKŮ ARCHITECTURE & INTERIOR DESIGN

Dizajn interiéru

Čo sa týka dizajnu, zámerom bolo vytvoriť mladistvý a originálny domov s industriálnymi aj škandinávskymi prvkami v rozumnej cenovej hladine. Pozornosť si určite zaslúži použitie troch typov bielej mozaiky, ktorých geometrická hra je zvýraznená antracitovými škárami.

Tip: Všetok nábytok a bytové doplnky na jednom mieste

kúpeľňa s dreveným nábytkom a vaňou

Zdroj: TEREZA JANKŮ ARCHITECTURE & INTERIOR DESIGN

Ďalej je použitý betónový dekor, a to tak na dlažbe, ako aj napríklad v podobe stierky na doske jedálenského stola. Ten bol tiež vyrobený na zákazku spoločne s kuchynskou linkou a ostatným vstavaným nábytkom v byte, ktorý je kombináciou bieleho a dubového laminátu.

Prečítajte si tiež
Súťaž Interiér roku: Unikátny minimalistický byt, aký ste ešte nevideli

Svetlá cementovosivá obývačková stena je oživená otvoreným dreveným policovým dielom. Interiér je vybavený aj zaujímavým kusovým nábytkom a čiernymi či medenými svietidlami.

spálňa s manželskou posteľou so sivým čelom

Zdroj: TEREZA JANKŮ ARCHITECTURE & INTERIOR DESIGN

Text a autor interiéru: Ing. arch. Tereza Janků, TEREZA JANKŮ ARCHITECTURE & INTERIOR DESIGN, www.terezajanku.com

SÚŤAŽ INTERIÉR ROKU

V rámci súťaže Interiér roka sú každoročne oceňované výnimočné súkromné i verejné interiéry navrhnuté českými a slovenskými architektmi (doma i v zahraničí), a to v siedmich kategóriách.

Viac o súťaži Interiér roku 2019

Kategória: Navrhovanie interiéru
Tagy: byty industriálny štýl škandinávsky dizajn
Zdieľať článok

Diskusia