Zdroj: Jana Langrová, Apparel BOX s.r.o.

Súťaž Interiér roku: Vzdušné a funkčné riešenie drevostavby pre pár so psami

28. 05. 2020
Zdieľať

Zákazku som prevzala vo fáze projektu, keď bolo potrebné ešte spresniť definitívne rozmiestnenie priečok a dverných otvorov. Navrhovala som aj dispozície kúpeľní a kuchyne a s tým súvisiace kúrenárske a elektrikárske úpravy.

V priebehu stavby sa konkretizovali materiály a zariaďovacie predmety. Dom je drevostavba a vďaka ústretovosti stavebnej firmy sa podarilo vymyslieť originálne riešenie tienenia terás a vetrolamov na zadnej strane domu.

drevená terasa rodinného domu

Jana Langrová, Apparel BOX s.r.o.

Zadanie znelo: pekné, moderné, vzdušné a funkčné riešenie pre manželský pár a ich psiu svorku s tým, že dom má byť súčasťou farmy a bude tu teda veľký pohyb smerom do exteriéru a na veľkú terasu okolo domu.

Prečítajte si tiež
Súťaž Interiér roku: Dom pre rodinu s dvomi deťmi a s výhľadmi na rozkvitnuté čerešne

Klienti boli otvorení myšlienke zľahka industriálneho riešenia s atypickými zámočníckymi prvkami a vďaka dostupnosti prírodných materiálov na farme (kamene a drevo z vyrúbaných stromov) som túto možnosť využila. Dali sme vyrobiť originálne interiérové prvky, ako napríklad konferenčný stolík, nábytok pod TV alebo originálny stojan na WC.

predsieň s vešiakmi a lavicou na vyzúvanie topánok

Jana Langrová, Apparel BOX s.r.o.

Klienti sú zberatelia umenia, bolo teda treba myslieť aj na to, kde nájsť dostatočne veľké plochy na umiestnenie obrazov.

Manželia majú dospelého syna, ktorý občas príde na návštevu, ale s hosťovskou izbou sa nerátalo. Vzhľadom na výšku obytného priestoru vznikla malá izba nad chodbou a miesto schodov sme dali vyrobiť posuvný rebrík, po ktorom sa dá do tejto izbičky dostať. Zásoby sa na poschodie dopravujú v košíku na lane zavesenom na kladke.

spálňa s manželskou posteľou

Jana Langrová, Apparel BOX s.r.o.

Cez terasu na dom nadväzuje ďalší objekt, v ktorom sú technické miestnosti súvisiace s chodom farmy a malá kuchynka s pracovňou.

Prečítajte si tiež
Súťaž Interiér roku: Moderný dom s pohodlím ako na chalupe

Investori boli naklonení originálnym riešeniam aj neobvyklým materiálom a umožnili napríklad i vymaľovať stropy načierno. Z hlavného obytného priestoru a terasy je nádherný výhľad na krajinu a miesto má veľmi príjemnú atmosféru.

kúpeľňa so sprchovacím kútom

Jana Langrová, Apparel BOX s.r.o.

Autor interiéru: Jana Langrová, Apparel BOX s.r.o.

SÚŤAŽ INTERIÉR ROKU

V rámci súťaže Interiér roka sú každoročne oceňované výnimočné súkromné i verejné interiéry navrhnuté českými a slovenskými architektmi (doma i v zahraničí), a to v siedmich kategóriách.

Viac o súťaži Interiér roku 2019

 

Kategória: Navrhovanie interiéru
Tagy: drevostavba Interiér roku
Zdieľať článok

Diskusia