Zdroj: Martina Kleinová, interierastyl.cz

Nízkonákladový interiér bytu zariadený v poslednej chvíli a na výbornú

09. 02. 2022
Zdieľať

Rada robím interiéry, ktoré majú príbeh a sú potrebné. Tento interiér nebol výnimkou. A chytil ma za srdce viac než akýkoľvek iný. Pani majiteľka na mňa dostala odporúčanie od jednej mojej klientky. Zavolala mi vo fáze, keď už vlastne bolo 5 minút po dvanástej, a jediné, čo si kúpila, bola pohovka.

Bola rozvedená a potrebovala sa so svojimi dcérami rýchlo nasťahovať. Normálne to nerobím, ale tak to asi aj malo byť. Hneď na prvom stretnutí sme si rozvrhli dispozíciu a do týždňa sme dali rozdeliť jednu veľkú izbu napoly, aby mala menšia dcéra súkromie, kým tá väčšia vyrastie a uvoľní jej tú svoju.

Boli sme s pani Veronikou i dievčatami na rovnakej vlne a výber nábytku a dekorácií nám šiel veľmi rýchlo. V byte sme dosť bojovali s priestorom, ale myslím, že nakoniec sa nám to podarilo. Celá práca bola o dobrom napojení sa na klienta, vyriešení jeho primárnych potrieb. Najdôležitejšie bolo urobiť z bytu domov a splniť im ich sen.

Farebný nízkonákladový štýlový interiér bytu pre dámy

Obývačka slúži všetkým. Každý má svoj priestor na relax a dokonca sa sem zmestil aj jedálenský stôl. Zdroj: Martina Kleinová, interierastyl.cz

Použiť farby a motívy, ktoré v nich vyvolávajú radosť, pokoj a vieru. Som veľmi šťastná, že sa nám podarilo splniť sen, a to bola tá najväčšia odmena za odvedenú prácu.

Farebný nízkonákladový štýlový interiér bytu pre dámy

Kuchyňa. Zdroj: Martina Kleinová, interierastyl.cz

Čo sme riešili: potrebovali sme vytvoriť jednu spálňu pre pani Veroniku, jednu dievčenskú izbu a jednu detskú izbu, aby dievčatá mali každá svoj kútik, ktorý bude patriť len im. Ďalej sme potrebovali pracovné miesto a miesto na klavír.  Na to sme využili priestrannú chodbu. A okrem toho sme do obývačky potrebovali dostať dve pohovky, aby mala pani Veronika priestor na oddych a dievčatá zas na pozeranie televízie.

Farebný nízkonákladový štýlový interiér bytu pre dámy

Ďalej bolo potrebné zariadiť pracovné miesto a miesto na klavír. Na to autorka využila priestrannú chodbu. Zdroj: Martina Kleinová, interierastyl.cz

A nakoniec sme riešili jedálenskú zónu, kde je rozkladací stôl, ktorý sa v prípade potreby ľahko rozšíri a vojde sa k nemu až šesť ľudí.

Autorka interiéru: Martina Kleinová, interierastyl.cz

SÚŤAŽ INTERIÉR ROKU

V rámci súťaže Interiér roka sú každoročne oceňované výnimočné súkromné i verejné interiéry navrhnuté českými a slovenskými architektmi (doma i v zahraničí), a to v siedmich kategóriách.

Viac o súťaži Interiér roku 2021

Kategória: Navrhovanie interiéru
Tagy: byty dekorácie detská izba farby v interiéri Interiér roku malý byt zariaďovanie spálne zmena dispozície
Zdieľať článok

Diskusia