Zdroj: Miro Pochyba

Iný ako ostatné: Bungalov s garážou pri Trenčíne si zariadili v americkom štýle (VIDEO)

24. 11. 2020
Zdieľať

Majitelia túžili vytvoriť interiér, ktorý bude nielen funkčný a útulný, ale v niečom tak trochu iný ako všetky ostatné. Vniesli doň preto niekoľko prvkov z amerického štýlu bývania, ktorý sa im páči. Dobrý nápad, čo poviete?

obývacia časť domu

Dennú zónu tvorí kuchyňa, obývačka a jedálenská časť, ktoré sú vizuálne prepojené so záhradou vďaka veľkému francúzskemu oknu. Zdroj: Miro Pochyba

Pozemok, na ktorom bungalov stojí, bol vlastne svadobným darom, ktorý si manželia dopriali po svadbe. Po niekoľkých rokoch strávených pracovne v zahraničí vedeli, že skôr či neskôr príde čas sa usadiť a vybudovať si svoj domov, postaviť si dom… A ako by mal ten dom/domov vyzerať?

obývacia časť domu

Silvia má rada prírodné zemité farby. Žiadne agresívne odtiene červenej či iných farieb tu preto nenájdete. Aj obklad imitujúci tehly na stene v obývačke natreli s mužom na bielo, pôvodný odtieň sa im zdal príliš výrazný. Zdroj: Miro Pochyba

Najskôr som hľadala nejaký veľký obraz, ktorý by zakryl prasklinu na stene, ale všetky boli pridrahé. Tak sme sa rozhodli pre obrazovú tapetu z Anglicka, ktorá sa skladá z troch panelov. Pozerali sme asi tri hrubé katalógy, až sme si nakoniec vybrali tento jemný boho štýl. Aby jednoliatosť obývačky trochu narušila. Podarilo sa. Keď nás po rokoch omrzí, môžeme ju zasa jednoducho vymeniť za inú.

„Páčili sa nám viaceré štýly. Aj moderný minimalistický, ale mám pocit, že toho je všade naokolo pomerne dosť. Veľmi sa nám však páčil aj anglický a americký štýl, pre ktorý sme sa napokon rozhodli. Bola to celkom výzva, zariadiť interiér z toho, čo je dostupné na našom trhu. Jednoducho sme chceli, aby to tu malo nádych niečoho iného a myslím, že sa nám to podarilo,“ prezrádza majiteľka Silvia.

Prečítajte si tiež
Originálny interiér bungalovu pri Bratislave vás chytí za srdce (VIDEO)
kuchyňa

Kuchyňu si manželia poskladali ešte skôr, ako boli v dome všetky priečky. Rozhodli sa pre Ikeu, ktorá má dlhú záruku a kvalitné pánty. Navyše, dvierka sa dajú časom vymeniť a môže z nej byť celkom iná kuchyňa. Zdroj: Miro Pochyba

„Mám rada frézovanie, páčia sa mi vysoké lišty, veľký priestor v kúpeľni, vysoká posteľ položená na koberci, veľké sporáky…“ vymenúva domáca pani typické prvky amerických domácností, ktoré s manželom „odkukali“ nielen pri niekoľkých návštevách tejto krajiny, ale aj z mnohých televíznych zahraničných programov o bývaní.

Pracovňa domácej panej slúži aj ako hosťovská izba a nesie sa v sivo--modrom duchu.

Pracovňa domácej panej slúži aj ako hosťovská izba a nesie sa v sivo–modrom duchu. Nad rozkladacou pohovkou je minigaléria vytvorená z obrazov od Desenio. Zdroj: Miro Pochyba

Dobrý tip

Dvere do komory natrite farbou, na ktorú môžete písať kriedou, vďaka čomu kuchyňa získa prvok hravosti. Okrem toho budete mať zoznam vecí, ktoré v nej chýbajú, stále na očiach.

Do kúpeľne sme si navrhli zostavu zo skriniek

Do kúpeľne sme si navrhli zostavu zo skriniek, na ktoré sme položili rovnakú pracovnú dosku, aká je aj v kuchyni. Zdroj: Miro Pochyba

Mimochodom, skrinky som skladala po večeroch, kým manžel kládol podlahu a Natálka spala. Obklady sú tiež tie isté ako v kuchyni, len v sýtom sivom odtieni. Okrem dvoch umývadiel sme potrebovali najmä veľa zásuviek, takže všetko je tu pekne poschovávané. Nuž a do tohto amerického retro štýlu sme napokon zladili aj nádržkový záchod so sprškou, ktorý síce vyzerá, že už čo-to zažil, ale je to moderný a funkčný kus.

Dom sme si dali naprojektovať, nechceli sme katalógový. Našli sme pôdorys, ktorý sa nám pozdával, a urobili len jemné úpravy. Napríklad strecha sa nám páčila viac plechová ako klasická škridlová, tak sme si dali takú. Inšpirovali sme sa pri tom fínskou architektúrou, kde je to bežné aj na takýchto domoch. Strechári sa s tým síce trochu potrápili, ale urobili to dobre.

Prečítajte si tiež
Bungalov v Leviciach si mladá dvojica zariadila vlastnými rukami len za pár eur (VIDEO)

Takýchto výziev tu bolo viac, no zvládli sme ich. Či už s pomocou, alebo aj sami s manželom. Totiž – nezverili sme celý dom do rúk odborníkov. Čo sme vedeli, spravili sme si sami. Manžel v celom dome položil parkety a urobil aj sadrokartónové priečky či podhľady. Ja som zasa bežne popri tom skladala kúpeľňové skrinky. Teraz sa muž presunul von a celý dom komplet sám zateplil. Fasádu už bude robiť firma.

Skrinky so zásuvkami

Skrinky so zásuvkami ukryjú v kúpeľni všetko, čo nemusí byť vystavené. Kúpeľňa tak pôsobí vždy čisto a upratane. Zdroj: Miro Pochyba

Dobrý tip

Trámy akejkoľvek hrúbky a farby viete použiť na optické predelenie miestnosti. Je to pomerne jednoduché a veľmi efektné a moderné riešenie, ktoré zvládne aj priemerne zručný domáci majster.Kútik s lavičkou na obúvanie vytvoril majiteľ pomocou drevených trámov, ktoré natrel na bielo. Spolu s trendovými okrúhlymi vešiakmi vnášajú do chodby geometrickú veselosť.

spáľňa

Dominantou spálne je majestátna a mimoriadne vysoká manželská posteľ s čalúneným čelom. Parkety nahradil na dotyk teplý huňatý koberec. Po pravej strane je veľké presklenie s výhľadom do záhrady a prístupom na terasu, po ľavej zasa vchod do šatníka, z ktorého vedú ďalšie dvere do menšej rodičovskej kúpeľne. Šikovné, praktické, premyslené. Zdroj: Miro Pochyba

Profil

Majitelia

Silvia pracuje v reklamnej agentúre a okrem toho sa venuje blogovaniu aj fotografovaniu. V roku 2018 získala so svojím blogom Minidiamond blog 2. miesto v kategórii „Mama“ v súťaži Bloger roka. V dome býva s manželom a malou dcérkou Natálkou. Viac inšpirácií zo života tejto milej rodiny nájdete okrem Silviinho blogu aj na rovnomennom instagramovom účte.

Nehnuteľnosť

Bungalov s garážou s rozlohou 142 m2 na konci slepej ulice v novšej štvrti menšej obce neďaleko Trenčína.

Zariadenie

Pohovka Decodom, svietidlo IKEA, tapeta Schmidt Interiér

Text: Katarína Barošová
Foto: Miro Pochyba
Zdroj: časopis Môj dom

Kategória: Návšteva
Tagy: bungalovy rodinný dom
Zdieľať článok

Diskusia