Zdroj: Miro Pochyba

Originálny interiér bungalovu pri Bratislave vás chytí za srdce (VIDEO)

14. 10. 2020
Zdieľať

Interiér domu mladého kreatívneho muža chytí za srdce každého milovníka dizajnu, umenia a nadčasových kúskov s príbehom. Je zariadený mimoriadne originálne, vkusne a dokáže vás neustále príjemne prekvapovať. Je to skrátka dom, ktorý vás bude baviť.

Hoci pôvodné plány boli trochu iné, dnes už vyše roka a pol Michal býva v bungalove neďaleko hlavného mesta. Vo svojom novom domove je veľmi spokojný a rozhodne by už nemenil. Ale ako to teda bolo na začiatku?

Najskôr si hľadal byt v Ružinove, kde býval niekoľko rokov. Potom ho kamarátka nahovorila, nech si ide pozrieť celkom nový byt v developerskom projekte tu neďaleko. A ten sa mu naozaj zapáčil, ako sa vraví „na prvú“.

Prečítajte si tiež
Nenápadný bungalov pri Bratislave na pokojnom mieste bývalých záhrad a sadov

Až neskôr zistil, že hoci byt na stránke figuroval v kategórii na predaj, v skutočnosti už bol predaný. A tak dal ešte šancu výstavbe s bungalovmi, ktoré boli len o málo drahšie ako spomínaný byt. Keď Michal vošiel dnu, pozrel si dispozíciu a pozemok, neváhal ani sekundu a bolo rozhodnuté. Zobral to.

Originálny interiér bungalovu pri Bratislave

Zdroj: Miro Pochyba

Motív stierky som vyberal z veľmi malých vzoriek, kde nebolo veľmi dobre vidno nič okrem pár šmúh. Preto keď som sem jedného dňa prišiel a uvidel už hotové steny s machuľami, pýtal som sa šokovaný sám seba, či som si toto objednal… Najskôr som bol v rozpakoch a nevedel, či sa mi to páči. Ale potom mi to začalo pripomínať oblaky a jaskyne, zvykol som si a zapáčilo sa mi to. Teraz mi to pripadá úplne super.

Originálny interiér bungalovu pri Bratislave

Konferenčný stolík, ako inak, zo Štúdia Lavish, je Michalov obľúbený kus v dome. Až taký obľúbený, že ak by v ňom, nedajbože, začalo horieť, stolík by bol prvá vec, ktorú by zachraňoval, prezradil nám so smiechom. Zdroj: Miro Pochyba

„Očaril ma tento priestor. Vždy som chcel mať veľkú sedačku a tu som si ju okamžite vedel predstaviť. Oslovilo ma aj to, že domy tu nemajú ploty, ide o takzvanú americkú zástavbu. Okno z kuchyne je orientované do ulice a počas varenia si mávam so susedmi. Pre niekoho možno čosi nepredstaviteľné, no mne to veľmi vyhovuje,“ prezrádza majiteľ, ktorý pred Vianocami minulého roka podpísal kúpnu zmluvu a koncom marca sa sťahoval.

V dome mu síce chýbali dvere a množstvo zariadenia, ale to podstatné – kúpeľňa, kuchyňa a posteľ – už bolo na svojom mieste, takže sa mohol začať kreatívne vyžívať v dozariaďovaní a štylizovaní doplnkov.

Originálny interiér bungalovu pri Bratislave

Okrúhle zrkadlá zjemňujú ostré hrany komody a priestoru dodávajú hĺbku. Nájdete ich na viacerých stenách domu. Zdroj: Miro Pochyba

Práve to je to, čo Michala na celom procese sťahovania najviac bavilo. Vytváranie čohosi nového presne podľa jeho predstáv.

„Keď som sem prišiel, zistil som, že toho vlastne vôbec nepotrebujem veľa. A ten pocit je fajn. Prišiel som sem naozaj naľahko, veľa vecí som predtým vytriedil, vyhodil. Až postupne sa začal priestor napĺňať. Ešte stále ma tu čaká niekoľko nedokončených vecí či trčiacich káblov. Možno sa trochu aj obávam toho, keď bude dom ‚na kompletku‘ hotový. Čo potom?“ usmieva sa sympatický majiteľ.

Originálny interiér bungalovu pri Bratislave

Subtílna knižnica bola spolu s komodou a barovými stoličkami v dome ako prvá. K nej Michal následne dolaďoval ostatné zariadenie a detaily. Zdroj: Miro Pochyba

Dom kúpil v stave holodomu a navrhnutý štandard, pochopiteľne, nechcel. Interiér vrátane stien a podláh si nechal urobiť do detailov len a len podľa vlastnej predstavy. Výhodou bolo, že mal pomerne čerstvé skúsenosti s rekonštrukciou bytu, takže presne vedel, čo chce, čo nechce, na čo si dať pozor.

Prečítajte si tiež
Bungalov v Leviciach si mladá dvojica zariadila vlastnými rukami len za pár eur (VIDEO)

Jedine s kúpeľňovým návrhom si dal poradiť v kúpeľňovom štúdiu, keďže táto miestnosť bola pomerne veľká a rady odborníkov sa mu skutočne zišli. Potom už len oslovoval remeselníkov a dodávateľov a postupne sa to tu črtalo do dnešnej podoby.

Originálny interiér bungalovu pri Bratislave

„Váhal som, či sem dať klasický jedálenský stôl alebo barový pult. Napokon zvíťazil pult, i keď nie je celkom štandardný. Je totiž vo výške linky, a teda i stoličky majú špecifickú výšku.“ Zdroj: Miro Pochyba

Dom pre luster? Prvá vec, ktorá v dome visela, bol objemný luster v obývačke.

„Ten som objednal asi ešte skôr, ako bola podpísaná kúpna zmluva. Jednoducho som ho tu videl. Túžil som po ňom už dávno a vlastne som bol rád, že som mu našiel takýto vhodný dom,“ smeje sa Michal, ktorý je, mimochodom, maniak na svietidlá. „Po večeroch prechádzam webové stránky a pozerám si svietidlá,“ smeje sa.

A my mu veríme. Počas nášho rozhovoru mu totiž prišla správa s fotografiou dizajnovej oranžovej retro lampy, ktorú plánuje osadiť nad kuchynský ostrov. Pochopiteľne, od kamarátky Vlaďky z Lavishu.

Originálny interiér bungalovu pri Bratislave

V spálni oproti posteli stojí zaujímavá polica, ktorú Michal zmontoval sám a so smiechom nám názorne ukazuje, ako presne. „V jednej ruke som držal vrchnú časť a druhou zospodu montoval nožičky. Ale chcel som ju mať postavenú hneď, ako prišla, a keďže nik nebol naporúdzi, musel som to zvládnuť sám.“ Zdroj: Miro Pochyba

Páči sa mi veľa štýlov. Severský, boho, vidiecky aj minimalistický. Nevedel by som však niekomu zariadiť interiér, ak by som s ním nebol ja sám stotožnený, ak by nebol v súlade s mojou estetikou.

Originálny interiér bungalovu pri Bratislave

Legendárne svietidlo Sputnik. Spomínate si naň aj vy z nejakého staršieho interiéru? Možno ho ešte nájdete kdesi na povale či v pivnici. Ak nie, skúste obchody s vintage tovarom, napríklad renove.sk. Zdroj: Miro Pochyba

Najprv stoličky, potom linka. Kuchyňa, šatník aj posteľ sú vyrobené na mieru.

„Mal som z predchádzajúceho bytu dobré skúsenosti so stolármi a nesklamali ma ani tentokrát. Dal som si od nich poradiť aj praktické usporiadanie kuchyne. Mimochodom, pôvodne som mal v pláne modrú linku. Potom som si však povedal, že ma tá farba môže časom omrzieť a kuchyňu človek len tak ľahko nevymení ako napríklad sedačku. Tak som išiel napokon do nadčasového dekoru tmavého dreva. Presnejšie, vyberal som tak, aby sa hodila k barovým stoličkám, ktoré boli tiež jednou z prvých vecí v dome.“

Originálny interiér bungalovu pri Bratislave

Pri návrhu kúpeľne si Michal dal poradiť od odborníkov z kúpeľňového štúdia v Trnave, v ktorom si objednával obklady. Pôvodne chcel len jeden druh, ale presvedčili ho, aby skombinoval sivý so svetlým, a toto riešenie si v konečnom dôsledku pochvaľuje. Kúpeľňa nepôsobí fádne či sterilne, ale vďaka obkladu s dekorom kameňa má nádych luxusu. Ten umocňujú i zlaté doplnky. Zdroj: Miro Pochyba

Áno, Michal vlastne zvolil možno trochu netradičný postup zariaďovania, ale čo na tom? Steny, podlahu a väčšie kusy nábytku dolaďoval k stoličkám či knižnici, ktoré si vybral už dávno. A keďže nemá rád kombináciu dreva a laminátu, na podlahy zvolil dlažbu, aby sa nerušila s dreveným nábytkom, aby ten mohol vyniknúť.

Prečítajte si tiež
Murovaný bungalov v Šenkviciach, kde má všetko svoje miesto (VIDEO)

A naozaj. Presne to sa v tomto interiéri aj deje. Vynikajú v ňom krásne solitéry na neutrálnom pozadí a všetko to spolu tvorí absolútne harmonický, ničím nerušený celok. Človek by povedal, že to tu zariaďoval prinajmenšom interiérový dizajnér, ale nie. Ak máte dobrý vkus, zmysel pre estetiku a cit pre detail, nepotrebujete nič viac, aby ste vytvorili útulný domov, kde sa vám bude dobre bývať.

Napokon, presne o to Michalovi išlo. Vytvoriť miesto, kde sa bude v prvom rade dobre cítiť a kde sa konečne po mimoriadne náročnom niekoľkoročnom pracovne vyťaženom období usadí a stíši. Miesto, kde bude rád tráviť čas, kam bude pozývať svojich priateľov, kde si vytvorí kamarátske vzťahy so susedmi. A ktoré bude navyše aj krásne vyzerať. Podarilo sa!

Originálny interiér bungalovu pri Bratislave

Vedľa vane je schovaný sprchovací kút s čiernymi armatúrami, na zemi je podlahové kúrenie. Dlažba je v celom dome aj na stenách v kúpeľni rovnaká, neutrálne tmavosivá. Necháva vyniknúť jednotlivé solitéry a zlatú farbu, ktorá sa objavuje v decentnej forme v každej miestnosti. Zdroj: Miro Pochyba

Váhal som, či sem dať klasický jedálenský stôl alebo barový pult. Napokon zvíťazil pult, i keď nie je celkom štandardný. Je totiž vo výške linky, a teda i stoličky majú špecifickú výšku.

Dobrý tip

Ako skrášliť kúpeľňu? Ukryte všetky svoje kozmetické tajomstvá do takejto šikovnej závesnej skrinky a nebojte sa ani vázy s čerstvými kvetmi či suchými konármi. Kúpeľňa razom získa punc výnimočnosti.

Staré, ale jaré…

Michal má množstvo štýlových vecí v dome zo Štúdia Lavish. Sú to práve tie kusy nábytku, svietidiel či doplnkov, na ktorých sa váš pohľad zastaví a poviete si: „Wau, tak toto v obchodnom dome nekúpim,“ alebo „jéj, takúto lampu mala v spálni aj moja babka…“

Lavish totiž zákazníkom prináša originálne kúsky v štýloch art deco, bauhaus, funkcionalizmus, ale najmä mid century modern z polovice minulého storočia. Nábytky pochádzajú z Talianska, Francúzska, Maďarska či Škandinávie, ale nájdete tam aj slovenský a český starožitný a vintage nábytok, svietidlá či doplnky. Prípadne majiteľke Vladi opíšete svoju predstavu a ona vám určite nájde presne to, po čom vaše srdce piští. Michal to môže potvrdiť z vlastnej skúsenosti.

Originálny interiér bungalovu pri Bratislave

Vstupná chodba s drevenou taburetkou a originálnym vešiakom z bonami.sk. Oproti je samostatná hosťovská toaleta a technická miestnosť s práčkou a sušičkou. Tie by Michal už teraz najradšej spojil do jednej miestnosti, aby mala sušička prirodzené vetranie, ale vtedy mu to nenapadlo. Zdroj: Miro Pochyba

Profil

Majiteľ

Freelancer Michal sa venuje marketingu a PR. Interiérový dizajn ho zaujíma odjakživa, rád sleduje rôzne blogy, profily a stránky, ktoré sa mu venujú. Baví ho aj fotenie a viac inšpirácii z jeho života nájdete na blogu www.bymajk.sk, prípadne na Instagrame @majkbymajk.

Nehnuteľnosť

Bungalov v obci neďaleko Bratislavy s rozlohou 110 m2, terasou a záhradou.

Zariadenie

Pohovka: Amandari.
Kreslá: Westwing. Stolík: Lavish.

Text: Katarína Barošová
Foto: Miro Pochyba
Zdroj: časopis Môj dom

Kategória: Návšteva
Tagy: bungalovy interiérový dizajn rodinný dom zariaďovanie interiéru
Zdieľať článok

Diskusia