4 trendy, ktoré v súčasnosti letia pri posteliach

27. 03. 2020
Zdieľať

Posteľ je miesto, s ktorým sa nám bežne spája veľa rôznych prívlastkov a pocitov. Pre ľudí, ktorí žijú sami v menších bytoch, je to miesto, kde nielen spia, ale zároveň oddychujú, prípadne sa učia či pozerajú filmy alebo seriály. Pre ľudí v pároch je to zase miesto, kde si spoločne líhajú bok po boku a vnímajú vzájomnú lásku. Aj trendy pri posteliach sa menia a vyvíjajú. Podliehajú aj aktuálnym spoločenským trendom a samozrejme móde. Takže, aké štyri trendy aktuálne letia pri posteliach?

Vysoké čelo a pohodlná opierka 

Už niekoľko rokov sú v kurze postele s vysokým čelom, čo platí pre jednolôžkové i manželské postele. Dôvodov je viacero. Jeden sme naznačili už v úvode. Mnohí ľudia už aj z dôvodu, že odpustili od klasických obývačiek a možno ani nemajú doma televízor, preferujú sledovanie rôznych filmov či seriálov v pohodlí svojej postele a na počítači. Pre tieto účely je priam ideálne, ak máte na posteli vysoké čelo, o ktoré sa pohodlne opriete. Oceníte to pri sledovaní filmov či seriálov, čítaní kníh alebo jednoducho pri oddychu. Vhodné je mať na čele postele pohodlnú opierku. 

Okrem toho je tu aj estetické hľadisko. Postele s vysokým čelom majú svoj „šmrnc,“ pôsobia esteticky zaujímavo a veľmi vhodne dopĺňajú priestor. Hodia sa nielen do veľkých spální, ale aj do menších útulných izieb. Vysoké čelá letia už dlhodobo a nič nenaznačuje tomu, že by sa mal tento trend zmeniť. 

Aj jednolôžkové sú pohodlné

Tí, ktorí žijú sami a kupujú si nový byt či dom, určite riešia aj otázku, akú posteľ si do nového domova vyberú. Ešte v minulosti zvyklo platiť, že ten, kto chce skutočne pohodlnú a komfortnú posteľ, by mal investovať do manželskej postele bez ohľadu na to, či v tej posteli bude spať sám alebo so životným partnerom. Časy sa však menia. Dnes sú aj jednolôžkové postele skutočne komfortným riešením aj pre tých, ktorí žijú sami a chcú sa dobre vyspať. Je to tak aj z pohľadu rozmerov, veď napríklad posteľ s rozmermi 200 x 120 cm určite uspokojí aj tých najnáročnejších. Aj z ekonomického pohľadu potom stojí za zmienku pouvažovať nad tým, či si v takomto prípade radšej nevyberiete jednolôžkovú posteľ.

A robí tak čoraz viac ľudí, ktorí žijú sami. Viac sa im to oplatí z priestorového i ekonomického hľadiska a aj na jednolôžkovej posteli sa vyspia nadmieru dobre. Navyše, v budúcnosti, ak si nájdu životného partnera, môžu takúto posteľ nechať do budúcna napríklad pre svoje deti. 

Posteľ na nohách 

Ešte v minulosti bol pri jednolôžkových i manželských posteliach nevyhnutnosťou úložný priestor. Povedzte si však na rovinu – využívali ste úložný priestor pod posteľou pravidelne, alebo ste tam len umiestnili veci, ktoré ste už skrátka nechceli mať na očiach? Ak je správna odpoveď B, tak vám tiež odporúčame sledovať aktuálne trendy. Jedným z trendov sú totiž vysoké nohy na posteliach a bez úložného priestoru. Plusom je určite to, že posteľ je vzdušnejšia, čo prospieva matracu, a môžete ľahko povysávať prach, ktorý sa pod ňou hromadí, čo je zase prospešné pre vaše zdravie. 

A opäť sa dostávame aj k estetickému hľadisku, postele na vysokých nohách a prípadne aj s vysokým čelom vyzerajú esteticky zaujímavo a môžu príjemne doladiť atmosféru spálne. 

Jednoduchosť

Štvrtý trend plynule vyplýva z troch, ktoré sme uviedli. Trendom je aj jednoduchosť a určitá dávka minimalizmu. Postele už dnes nemusia byť obrovské, prezdobené a s viacerými estetickými prvkami, ktoré by však pre váš komfortný spánok nemali pridanú hodnotu. Dnes je dôležité, aby bola posteľ pohodlná, aby ste mali dobrý matrac a mohli ste si v nej dobre oddýchnuť (tým sa vraciame k vysokému čelu). Dôkazom je aj aktuálna ponuka postelí, veď keď si ich pozriete na Bonami.sk, nájdete skutočne moderné postele, zachytávajúce aktuálne trendy. Samozrejme, môžete sa vybrať aj iným smerom, je to len na vás. Dnes však letia drevené postele s prvkami jednoduchosti či minimalizmu, prípadne ešte kovové postele, ktoré sú zase prevedené v tradičnom vidieckom štýle. 

Zdroj Bonami

Kategória: Spálňa
Tagy: jednolôžkové postele manželské postele
Zdieľať článok

Diskusia