Svetový šampión v úspore vody

18. 05. 2010
Zdieľať

Dokonalý účinok a enormne nízka spotreba vody. To sú hlavné prednosti nových umývačiek Bosch radu ActiveWater Eco. Spotrebiteľom ponúkajú výborne vyčistený riad, a to pri spotrebe len 7 l vody.

— Komerčná prezentácia spoločnosti BSH domácí spotřebiče s.r.o. – org. zložka Bratislava —

Umývačky riadu ActiveWater Eco značky Bosch prichádzajú s novinkou – ekologický koncept využitia vody ActiveWater, ktorý dokáže ušetriť až dva litre vody v porovnaní s predchádzajúcimi modelmi tejto triedy.  Vďaka tomu nemusíte pri umývaní riadu minúť zbytočne už ani jedinú kvapku vody.

Ekologický systém ActiveWater
Inteligentný systém kontroly spotreby vody je postavený na jednoduchej myšlienke „uschovať“ použitú vodu na jej opätovné použitie, až kým definitívne nestratí čistiacu silu. V praxi to funguje tak, že sa čistá voda z fázy sušenia, keď sa horúci riad oplachuje čistou studenou vodou, uschováva do špeciálneho vákuovo uzavretého zásobníka a opäť používa pri ďalšom umývaní. Každých sedem umývacích cyklov dochádza následne k automatickému čisteniu zásobníka na vodu z oplachovania. Celková spotreba pri programe Eco je tak len sedem litrov, čo umývačky riadu ActiveWater Eco posúva do pozície držiteľa zaslúženého titulu „svetový šampión v úspore vody“.

Šetriť vodou pomáha aj senzor naplnenia.Ten dokáže v závislosti od obsahu naplnenia umývačky prispôsobiť objem vody a energetickú spotrebu konkrétnym potrebám.

Šetrí aj čistiacim prostriedkom
Umývačky riadu ActiveWater Eco nešetria len vodou, ale vďaka technológii dávkovacieho asistenta ponúkajú aj  100-percentné využitie umývacieho prostriedku. Podstatou dávkovacieho asistenta je „záchytná priehradka“. Do nej počas umývacieho cyklu zapadne tableta, takže nie je možné, aby uviazla medzi taniermi alebo v koši na príbory, kde by sa pravdepodobne úplne nerozpustila, A to by, samozrejme, mohlo ovplyvniť kvalitu umývania.
 
Užitočnou pomôckou na usporiadanie riadu je teleskopická príborová zásuvka Vario. Tá nahrádza kôš na príbory, vďaka čomu uvoľní viac priestoru v spodnom koši a do umývačky sa zmestí až 13 obedových súprav.

Viac informácií o domácich spotrebičoch značky Bosch nájdete na:
www.bosch-spotrebice.sk

Kategória: Bývanie Domáce spotrebiče
Tagy: bosch
Zdieľať článok

Diskusia