Tajomstvo efektívneho chladenia

Tajomstvo efektívneho chladenia

17. 07. 2012 Zdieľať

Najnovšie chladničky Série G od spoločnosti Samsung sú vybavené najmodernejšími technológiami, ktoré uspokoja aj tých najnáročnejších zákazníkov a ešte k tomu ponúkajú aj praktický komfort pri každodennom používaní.

— Advertorial —

Nároky zákazníkov na parametre chladničiek sú čoraz väčšie. Vývojári zo spoločnosti Samsung však mysleli aj na tých najnáročnejších. Dôkazom sú práve chladničky Série G, ktoré vďaka technológii Space Max poskytujú veľký úložný priestor na uskladnenie potravín. Napriek svojmu veľkému objemu nezaberú väčší priestor ako staré chladničky. Zároveň zodpovedajú parametrom bežnej kuchynskej linky. Technológia Space Max totiž dovoľuje použiť menšiu hrúbku opláštenia chladničky, vďaka čomu ponúka spoločný chladiaci objem až do 400 litrov. Objem mrazničky je okrem iného aj prakticky usporiadaný a ponúka až štyri zásuvky, ktoré poskytujú viac oddeleného priestoru na rôzne typy potravín. Dvere chladničiek zo Série G sú vybavené štyrmi nastaviteľnými priehradkami, ktoré umožňujú jednoduché a pohodlné usporiadanie potravín.

Interiér je vybavený LED vnútorným osvetlením, ktoré je umiestnené na oboch stranách chladničky a má o 75 % nižšiu spotrebu energie oproti klasickému žiarovkovému. Nielenže ušetrí peniaze, ale ponúka aj dostatočné osvetlenie všetkých kútov chladničky, takže získate prehľad o uskladnených potravinách. K pohodlnému používaniu chladničiek Série G prispieva aj ergonomické držadlo a systém otvárania dvier Easy Open, vďaka ktorým sa dajú otvárať bez nevyhnutnosti vynaložiť väčšiu silu.


Najnovšie chladničky Série G od spoločnosti Samsung

Najnovšie chladničky Série G od spoločnosti Samsung
Samsung

Hlavnou technologickou vymoženosťou, ktorou chladničky zo Série G disponujú, je však digitálny invertorový kompresor, ktorý svojím fungovaním isto poteší všetkých fanúšikov a vyznávačov technologického pokroku. Medzi jeho hlavné výhody patrí energetická úspornosť a minimálna hlučnosť. No a v čom spočíva jeho tajomstvo? Prostredníctvom zmeny rýchlosti svojich otáčok reguluje teplotu vnútri chladničky, respektíve mrazničky. Zmeny vykonáva v závislosti od potreby chladenia a po zmene teplôt vnútri a mimo chladničky. Nevyhnutným pomocníkom na jeho správne fungovanie sú vnútorné a vonkajšie senzory, ktoré nepretržite snímajú teplotu a úroveň vlhkosti. V praxi to funguje tak, že keď sa vnútorná a vonkajšia teplota chladničky zmení, digitálny invertorový kompresor upraví svoje otáčky v rozsahu piatich stupňov, čím eliminuje kolísanie teplôt a vlhkosti a udržuje optimálnu vnútornú teplotu. Potraviny si vďaka tomu udržujú svoju sviežosť a kvalitu. Digitálny invertorový kompresor zároveň citeľne znižuje hluk. Chladničky zo Série G dosahujú úroveň hluku 38,5 dB. V porovnaní s bežnými kompresormi je táto úroveň nižšia o 4,5 dB. Tento kompresor je zároveň energeticky a ekologicky šetrný. Prispieva tak k znižovaniu nákladov na energiu a zachovaniu životného prostredia. Použitím digitálneho invertorového kompresora môžete ušetriť energiu, ktorá zodpovedá zapnutiu piatich 15-wattových svetiel, a zároveň pri efektívnom nastavaní produkuje menej CO2. Spoločnosť Samsung navyše poskytuje na digitálny invertorový kompresor až 10-ročnú záruku.

Kategória: Bývanie Domáce spotrebiče
Tagy: Samsung
Zdieľať článok