Úklady kúpeľňového ukladania

Úklady kúpeľňového ukladania

11. 03. 2011
Zdieľať

Že ženy bez poličiek, zásuviek a zásuvčičiek si svoju kúpeľňu nevedia ani predstaviť, to vie aj začínajúci dizajnér, ale že moderný chlap, a nemusí to byť práve metrosexuál, potrebuje tiež svoje výsostné odkladacie územie, na to si v kúpeľniach ich spolubývajúce len zvykajú...


Úklady kúpeľňového ukladania

207234
Duravit

Príjemné zistenie, že súčasnému chlapovi nie je cudzia hygiena ani kozmetické prípravky, ktoré donedávna patrili skôr do ženského arzenálu, vystriedala starosť, kam s vecami, ktoré patria k jej i jeho tajomstvám kúpeľňového života. Väčšina vzhľadných kúpeľní sa tvári, že úložný priestor nie je pre ňu dôstojný a množstvo poličiek a vystavených prípravkov by mohlo narušiť striedmy dizajn nábytku. Odkladať a ukladať však treba! Ani tí najortodoxnejší minimalisti sa nezrieknu skriniek, políc a zásuviek. Tie sa zakamuflovali pod celistvým dizajnom kubických skriniek, vtelili sa do umývadlových dosiek, splynuli s cylindrickým dizajnom podstavca pod umývadlom alebo sa vkomponovali do celodrevenej steny, z ktorej sa uvoľnia pod ľahkým dotykom. Krása tvarovej jednoduchosti primäla výrobcov kúpeľňového nábytku k hľadaniu vtipných, prekvapivých, ale najmä funkčných riešení, ktoré si požičali nápaditosť výsuvov, otočných košov a skrytých úchytiek z dnes už povinnej výbavy kuchynských liniek. Držadlá, vešiaky, ale aj kovania nastaviteľných políc a malých pohyblivých kontajnerov si zladili svoje tvary s kúpeľňovými armatúrami. Pozrime sa teda, ako vyriešili úklady ukladania dizajnéri vychýrených kúpeľňových značiek.
 

Tip: Všetok nábytok a bytové doplnky na jednom mieste


Úklady kúpeľňového ukladania

207233


Úklady kúpeľňového ukladania

207230

Kolieska mobilnej skrinky a čalúnené sedadlo urobili z napohľad jednoduchého kusa nábytku výborný vynález, ktorý zvýši pohodlie pri krášlení alebo iných kozmetických či pracovných úkonoch. Deti sa potešia vozidlu a my, čo triedime bielizeň na farebné kopy, sa tešíme ešte väčšmi. (Villeroy & Boch) Priestor kúpeľne zariadený sériou Lifetime zaujal ľudsky prispôsobeným tvarom sanitnej keramiky, tichým chodom, ale aj maličkosťami ako je umiestnenie toaletného papiera na vnútornú stranu kovového držiaka-operadla. Trojkombináciu užitočnosti dopĺňa skrinka na všeličo, ktorá asistuje WC mise a bidetu. (Villeroy & Boch)


 

Police uložené na konzolách a nástenné skrinky zavesené v úrovni očí ušetria miesto na podlahe. Priestor nezaťažujte a pohyb v kúpeľni si nekomplikujte zbytočne hlbokým nábytkom. Verte, že veci, ktoré odložíte k zadnej stene skrinky, vám zídu z očí i z mysle.


Úklady kúpeľňového ukladania

207239
Duravit


Úklady kúpeľňového ukladania

207241

Kúpeľňový rad Happy D je najpopulárnejšou sériou značky Duravit. Tvar umývadla širokého 46 cm kopíruje skrinka s dvierkami ohnutými do oblúka. Eleganciu spojenia umývadla a nábytku dotvára úzky pásik chrómu. Nábytok Fogo sa prispôsobil hranatému tvaru umývadla v podobe plnovýsuvnej skrinky. Uložili ich spolu na  konzolu. (Duravit)

Úklady kúpeľňového ukladania

207238
Duravit


Úklady kúpeľňového ukladania

207235
Gustavsberg

Podobnosť tvaru umývadlovej skrinky s vedrom nie je náhodná. Jednoduché formy predmetov dennej potreby sa spojili s moderným dizajnom a narodilo sa umývadlo pekne osadené do dreveného vedra, ktoré sa po otvorení premení na skrinku s poličkou. (Duravit) Sú nás tisíce. Hľadáme súkromie, územie len pre seba a možno večernú chvíľku poézie… Pre jediných spoločníkov, ktorých  vpustíme do svojho súkromia, vytvoríme police par excellence. (Gustavsberg, Villeroy & Boch)

Článok bol uverejnený v časopise Môj dom.

Kategória: Bývanie Kúpeľňa, WC
Tagy: kúpeľňa poličky ukladanie zásuvky
Zdieľať článok

Diskusia