Vyššia kategória kožených sedacích súprav

26. 10. 2011 Zdieľať

Koža je nádherná a luxusná, hlavne keď je pravá. Už od nepamäti sa používala na výrobu sedačiek práve koža. Je to dané jednoducho preto, lebo koža je veľmi kvalitný prírodný materiál, ktorý vydrží veľa. Dáva pocit exkluzivity, luxusu a tým aj výnimočnosti. Ide o viacúčelový materiál, ktorý je veľmi príjemný na dotyk, a preto sa používa v takej veľkej miere po celom svete.

— Advertorial spoločnosti Eurosofa, s. r. o. —

 


Vyššia kategória kožených sedacích súprav

1040635
Eurosofa

Medzi textilnou a koženou sedačkou sa rozhoduje asi každý, kto si vyberá sedačku. Výhodou kožených sedačiek je, že vydržia dlhšie ako sedačky potiahnuté látkou. Samozrejme, závisí to hlavne od kvality kože, pretože tohto čalúnnického materiálu je viacero druhov. Kožené sedačky zaujmú hneď na prvý pohľad. Vďaka ich dizajnu veľmi vhodne dopĺňajú charakter klasického, ale predovšetkým moderného interiéru. Skvelým riešením je aj ich použitie v kancelárskych priestoroch firmy alebo pracovne.

Dôležitým kritériom pri kúpe koženej sedačky je hrúbka kože. Dalo by sa povedať, že ona určuje kvalitu koženej sedačky. Keďže koža je prírodný materiál, nemala by byť tenšia ako 1,5 mm, a to z toho dôvodu, že sa rozpína a už sa nedokáže zmraštiť na pôvodnú veľkosť. Ak je sedačka vyrobená z tenšej kože, tak používaním bude s odstupom času vyzerať ako pokrčený obrus. Ani príliš hrubá koža nie je dobrá, pretože je tvrdá a ľahko sa láme. Koža by sa preto mala pred použitím vyskúšať.


Vyššia kategória kožených sedacích súprav

1040638
Eurosofa

Pri kúpe koženej sedačky je dôležité dávať si pozor na to, z akej kože je vyrobená. Často z kože nie je vyrobená  celá sedačka, ale ide o kombináciu so syntetickou imitáciou tohto materiálu. Tieto rozdiely nie sú na prvý pohľad viditeľné, preto je potrebné sa sedačky aj dotknúť. Pravá koža je veľmi príjemná na dotyk a musí byť jemná. Označenie a popis materiálov musí byť uvedený na cenovke.

Ani starostlivosť o kožené sedačky nie je až taká zložitá. Je však na mieste, aby sa majiteľ naučil správne udržiavať a čistiť kožený materiál, pretože niektoré chemické čistidlá spôsobujú, okrem iného, aj škvrny a kožu môžu veľmi poškodiť. Správne špeciálne prostriedky je nutné používať minimálne raz za pol roka. Aj farebný výber koženej sedačky si treba dobre rozmyslieť, pretože čistenie tmavších odtieňov kože vyžaduje menšiu údržbu ako svetlejších farieb.


Vyššia kategória kožených sedacích súprav

1040639
Eurosofa

Niektorí ľudia si myslia, že koža nie je až taká príjemná na dotyk a že chladí. To však nie je pravda! Ak ide o kvalitnú kožu, a nie žiadnu napodobeninu alebo ak nie je koža príliš nafarbená, tak tento materiál má vlastnosť za krátky čas naakumulovať telesnú teplotu. Ľudia trpiaci na alergie takisto ocenia tento materiál, pretože v koži sa roztoče a ani žiadne baktérie nevyskytujú.

Nezabudnite, že sedacia súprava sa nedá kúpiť z katalógu, ale si ju treba vyskúšať. V predajni kožených sedacích súprav Eurosofa vás nezavalia len množstvom katalógov, v ktorých si vyberáte model podľa vašich predstáv, ale môžete si pritom sadnúť do koženej sedačky, a tak si na vlastnej koži vyskúšať, či vám ponúkaný model vyhovuje. Budete mať dostatok príležiostí, aby sedačku vyberal váš chrbát, a nielen oči.

Na predajnej ploche 1 800 m sú rozmiestnené výlučne kožené sedacie súpravy a samozrejmosťou je aj veľké parkovisko pri predajni.

Eurosofa, s. r. o.
Rožňavská 1
831 04  Bratislava
www.eurosofa.sk

Kategória: Bývanie Nábytok
Tagy: eurosofa
Zdieľať článok