Akú podlahu vybrať do kuchyne? Nechajte sa inšpirovať!

25.09.2018  |     

Podlaha v kuchyni musí byť odolnou, dobre udržiavateľnou a praktickou. Okrem toho však je aj veľmi dôležitým dizajnovým, estetickým prvkom, ktorý dokáže nastoliť atmosféru celej miestnosti. Špeciálne treba výber podlahy zvážiť, keď je kuchyňa súčasťou otvorenej spoločenskej miestnosti spojenej s jedálňou a obývačkou.

V žiadnom prípade neznamená, že praktická a odolná kuchynská podlaha musí byť nudná!

 

Nechajte sa inšpirovať

Stavte na kameň

Prírodné materiály, ku ktorým neodmysliteľne patrí aj kameň sú veľmi obľúbenou voľbou. Aktuálnym trendom sú takzvané porcelánové dlažby „mimica“, ktoré  vytvárajú vzhľad prírodných materiálov, ale zároveň sú ľahko udržiavateľným povrchom. Veľmi sa hodia do domov v štýle moderných fariem a stodôl, ale i do iných priestorov. 

Leštený betón

Túto podlahu oceníte špeciálne v lete alebo v teplých priestoroch, pretože má chladivý efekt. Je tiež veľmi dobrý riešením, ak máte nerovný podlahový povrch. Leštený betón je veľmi nenáročný na údržbu a odolný, navyše v priestore pomáha odrážať svetlo, čim interiér rozjasňuje.

Stavte na kontrast

Aj drevo môže byť dobrou podlahou do kuchyne, ale jedine vtedy, ak je dôsledne ošetrené, aby bolo odolné voči nárazu, rozliatiu a znečisteniu. Veľmi pôsobivou kombináciou je tmavá drevená podlaha s bielymi stenami a bielym nábytkom. Skvele pôsobí najmä v miestnostiach s vysokým stropom.

Granitová dlažba

Tento druh podlahy vyhovuje všetkým štýlom kuchyne a je skvelým riešením pre často využívané priestory. Prečo? Pretože granitová dlažba je odolná voči škvrnám, ľahko sa čistí a udržiava. Optimálna podlaha pre rodinné domy.

Laminátová podlaha

Laminátová podlaha je dobrou cenovou voľbou, ale tiež má výhodu v dlhej záručnej dobe a trvanlivosti. Môže sa používať v kombinácii s podlahovým kúrením. Moderná laminátová podlaha je veľmi podobná drevu, prakticky neodlíšiteľná od skutočnej drevenej podlahy.

Jednoduché podlahové dlaždice

Praktické a ľahké porcelánové dlaždice vyžadujú minimum starostlivosti a sú vhodné aj to technicky zaťažovaných miestností. Samozrejme, vždy si vyberte správy typ a hrúbku – podľa nárokov a požiadaviek. Krásne pôsobia vo farbe terakoty v kombinácii so svetlou tkanou textíliou a krémovým nábytkom v retro štýle. 

Farebné podlahové dosky

Maľované podlahové dosky sú moderným trendom kuchýň, ktoré potrebujú rozjasnenie, či osvieženie. Vytvárajú špeciálnu atmosféru, ktorá môže byť ešte znásobená farebne ladiacim umeleckým dielom. Veľmi zaujímavo pôsobia biele podlahové dosky v kontraste s paletou pestrých farieb na nábytku, či dekoráciách.

Bridlicová podlaha

Podlahové dosky z bridlice v trendových veľkoplošných doskách dodajú vašej kuchyni netradičnú atmosféru, ba priam rustikálny vzhľad. Samozrejme, treba k tomu smerovať aj nábytok a doplnky. Bridlica je krásny materiál s prirodzenými vzormi, ktoré dodávajú priestoru hĺbku. Bridlicová podlaha je pomerne hladká, materiál má ešte jednu veľkú výhodu – vekom bude vyzerať čoraz lepšie.

 

Nezabudnuteľná geometria

Geometrické vzory sú stále veľmi trendy nielen na oblečení, ale aj v našich interiéroch. Správne zvolený geometrický vzor rozjasní akúkoľvek kuchyňu a dodá jej iskru. Vinylové dlaždice, ktoré ponúkajú najrôznejšie vzory a farebnosť upútajú a rozveselia priestor prípravy jedál i stolovania. Výborne sa vďaka nim dá opticky rozčleniť priestor na viac častí – podľa funkcie.

Sabína Zavarská
Zdroj: idealhome.co.uk
Foto: isifa/shutterstock

Tagy:
dlaždice podlahy laminátové podlahy kamenné dlažby kuchynské podlahy

Mohlo by vás tiež zaujímať:

Foto dňa

Rozsiahly dom na samote sa ukrýva pod zelenou strechou

Najnovšie knihy a časopisy

Najnovšie príspevky