Chcete mať čisté a zdravé podlahy?

Chcete mať čisté a zdravé podlahy?

31. 08. 2020 Zdieľať

V škrabancoch a spojoch podlahových prvkov sa denne hromadí značné množstvo nečistôt a mikroorganizmov. Minimalizácia týchto oblastí uľahčuje čistenie, znižuje hromadenie nečistôt a možnosť kontaminácie. Odstránenie nahromadených nečistôt tradičnými metódami je takmer nemožné. Bona predstavuje najnovšiu technológiu na zvýšenie účinnosti čistenia podláh na maximum.

Koncept spoločnosti Bona spočíva v periodickom ošetrení povrchu pomocou Bona Hĺbkového čistenia, po ktorom nasleduje utesnenie povrchu, pričom sa vyplnia všetky jemné trhliny, škáry a škrabance. Aplikácia vysokoodolného PUR laku Bona Pure na ošetrenie elastických podlahových materiálov, ako je PVC, vinyl, marmoleum, guma, linoleum, uľahčuje následné čistenie a znižuje hromadenie nečistôt a možnosť kontaminácie povrchu. Podlahy ošetrené lakom Bona Pure spĺňajú protišmykovú normu DIN 51130. Vďaka bezpečným výrobkom Bona Commercial/Care Program na elastické podlahy je obnova povrchu ľahká, podlahe sa predĺži životnosť. Práca si vyžaduje minimálne časové prestoje za minimálne náklady.

Bona ponúka jedinečné možnosti ošetrenia povrchu na predĺženie životnosti podláh.

Bona ponúka jedinečné možnosti ošetrenia povrchu na predĺženie životnosti podláh. Zdroj: Bona

Vyskúšané a otestované

Bona zadala požiadavku na vypracovanie štúdie o použití systému Bona Commercial/Care Program na elastické podlahy v oblastiach významných z hľadiska hygieny, a to hlavne na vinylových podlahách. Test sa vykonal v spolupráci s inštitútom IFR v Nemecku. Účelom testu bolo preukázať, že v prípade vinylových LVT povrchov možno vytvoriť utesnením spojov (bez škár) prelakovaním lakom Bona Pure hladký povrch podľa predpisov TRBA 250 (The Technical Rules for Biological Agents – TECHNICKÉ PRAVIDLÁ PRE BIOLOGICKÉ PROSTRIEDKY. TRBA sú nemecké nariadenia, ktoré stanovujú štandardné požiadavky na zdravie a hygienu.).

Nasvietená podlaha pomocou UV svetla pre kontrolu

Nasvietená podlaha pomocou UV svetla pre kontrolu kontaminácie. Zdroj: Bona

Výsledok testu ukázal, že podlaha neošetrená Bona Pure bola vysokokontaminovaná. Povrch, ktorý bol ošetrený lakom Bona Pure, takmer nevykazoval kontamináciu povrchu. Aplikáciou vrstvy Bona Pure na vinylovej LVT podlahe Bona sa splnili požiadavky stanovené predpismi TRBA 250. Bona Pure uzatvorí spoje, optimálne protišmykové vlastnosti vytvárajú bariéru proti zvyškovým baktériám a mikroorganizmom, dôležitú z hľadiska hygieny podlahy. Aplikáciou Bona Pure na vinylových podlahách sa uľahčí ich následná údržba.

čistenie podláh s Bona

Bona ponúka jedinečné možnosti ošetrenia povrchu pre predĺženie životnosti podláh. Zdroj: Bona

Pravidelnou údržbou k redukcii baktérií na podlahe

Efektívny systém na čistenie a údržbu PVC, vinylu, PU, linolea a gumových podláh, na hygienicky účinné čistenie podláh! Bona Clean R50 je čistiaci prostriedok na každodenné čistenie podláh, odstráni aj usadené nečistoty. Bona Clean R60 je produkt 2 v 1 na občasnú údržbu podláh, čistí a zanecháva na povrchu lesklý ochranný film. Pravidelnou údržbou prípravkami Bona Clean R50 a Bona Clean R60 dochádza k redukcii baktérií na podlahe. Bona Shield R je polyuretánová údržbová politúra na ochranu povrchu, dostupná vo verzii LESK alebo MAT. Stará sa o vzhľad vašich podláh ako profesionál!

produkty Bona

Kompletný sortiment produktov pre čistenie, údržbu a renováciu podláh. Zdroj: Bona

ESHOP www.bonaspraymop.sk

Naši podlahári sú vyškolení a ponúkajú rýchlu a spoľahlivú realizáciu. Prácu je možné vykonávať kedykoľvek podľa dohody, takže je hotová rýchlo a neprichádzate o svoje zisky, a to vďaka profesionálnemu pracovnému postupu.

KONTAKTNÁ OSOBA: Marek Míček, mob:. 724 395 524, www.bonaspraymop.sk

Zdroj: PR BONA CR, spol. s r.o.

Kategória: Podlaha, dlažba
Tagy: podlahy
Zdieľať článok