Bývanie mladého športovca: Zo starého bytu moderný pánsky trojizbák

10.11.2017  |     

Vďaka dvojici skúsených architektov premenil mladý majiteľ starý byt na moderné bývanie, ktoré odzrkadľuje jeho vkus aj vrúcny vzťah k športu.

Maskulínny a sofistikovaný

Členitý a tmavý byt v barcelonskej štvrti Sant Antoni prešiel komplexnou rekonštrukciou, vďaka ktorej sa premenil na moderný otvorený priestor s dvomi spálňami. Cieľom architektov zo štúdia CaSa bolo vytvoriť veľmi maskulínne a súčasne sofistikované bývanie – byt totiž patrí slobodnému športovému nadšencovi s vášňou pre dizajn. Aby jeho nový domov nadobudol svoju dnešnú podobu, bol nutný aj značný zásad do dispozície priestoru – terasa pôvodne slúžila ako kúpeľňa i práčovňa a na mieste súčasnej kúpeľne sa zase nachádzala samostatná kuchyňa.

Svetlo do dennej časti bytu vniesli obnovením druhého okna vedúceho na terasu, vďaka čomu byt získal nový charakter. Samotné zariadenie sa nesie v znamení neutrálnej farebnej palety a dôrazu na štruktúry použitých materiálov. Architekti sa aj vzhľadom na požiadavky mladého majiteľa rozhodli priestor nezahltiť množstvom nábytku a stavili na kvalitné materiály aj jednotlivé zariaďovacie prvky. Vo výsledku tak vzniklo svetlé vzdušné bývanie, dotvorené štýlovými doplnkami a niekoľkými rastlinami, ktoré priestoru vdýchli život.  

 

Kuchynská linka zahalená do matnej čiernej farby do bytu výborne zapadla. Aby odsávač pár zbytočne nezaberal veľa miesta, architekti ho skryli do zníženého stropu. Súčasťou malej police obloženej kachličkami je aj ďalšie svetlo.  

Ostrov pridružený k linke plynulo prechádza do barového sedenia. 

Rozmery štvorcového obkladu, ktorý je použitý v celom byte, sa postupne menia – od 60 × 60 cm za stojanom na bicykle cez polovičný formát 30 × 30 v kuchynskej časti až po 10 × 10 cm v sprchovom kúte.  

V kúpeľni spojenej s toaletou vaňu nahrádza priestranný walk-in sprchový kút. Sivú farbu obkladu a bielu sanitu dotvárajú čierne prvky, ako sú batérie a skrinka pod umývadlom, čo podporuje jej priemyselný vzhľad.

Svieže farby vnášajú do kúpeľne dve zarámované ilustrácie, ktorých autorom je Pau Sanz i Vila. Aj kúpeľňa môže predsa byť malou galériou. 

Natáliin pohľad

Staré známe heslo, podľa ktorého je menej (často) viac, sa neraz uplatňuje aj pri zariaďovaní interiérov. Nie každý totiž potrebuje vo svojom životnom priestore množstvo dekoratívnych drobností, niekto uprednostňuje skôr čisté riešenia. Zaujímavou ukážkou je aj tento už na prvý pohľad pánsky byt. Páči sa mi jeho minimalistické ladenie, použitie industriálnych prvkov, ako aj samotný výber zariadenia. Exteriérový nábytok použitý v interiéri môže byť skvelým nápadom v prípade, ak hľadáte štýlové a súčasne naozaj odolné riešenie. Nemenej oceňujem využitie tvorby mladých umelcov. 

KTO TU BÝVA

Majiteľ Santi má blízky vzťah k športu, najmä k cyklistike. Keďže má rád aj dizajn, nechýba u neho doma viacero štýlových kúskov.

ARCHITEKTI

Štúdio Colombo and Serboli Architecture, skrátene CaSa, tvoria dvaja talianski architekti Matteo Colombo a Andrea Serboli, pôsobiaci v španielskej Barcelone. V súčasnosti pracujú na projektoch vo viacerých krajinách vrátane Švédska, Brazílie a Ruska.

www.colomboserboli.com

pánsky byt

dispozícia: 3 + kk

rozloha: 72 m² + 3,5 m² terasa 

lokalita: Barcelona, Španielsko

TEXT: NATÁLIA ŽÁKOVÁ
FOTO: ROBERTO RUIZ, WWW.ROBERTORUIZ.EU
STYLING A PRODUKCIA: CASA
ZDROJ: časopis Môj dom 10/2017

Tagy:
exteriérový nábytok trojizbové byty rekonštrukcie bytov pánske byty

Mohlo by vás tiež zaujímať:

Foto dňa

Ako sa snúbi škandinávsky štýl s anglickou klasikou?

Najnovšie knihy a časopisy

Záhrada 10/2019
v predaji


Veľký spievodca: Pestujeme chilli
Predplatné

 

Kúpiť v e-shope

 

 

Najnovšie príspevky