Ako z malého bytu vyťažíte maximum

17.06.2013  |     

Prinášame vám inšpiratívne tipy, medzi nimi aj rady od architektov Tomáša Šeba a Juraja Mihálika, vďaka ktorým aj z malého bytu vyťažíte maximum.

Ideálnym doplnkom v malých bytoch sú rôzne škatule, boxy a prútené koše, vďaka ktorým bude priestor vyzerať organizovanejšie.

Priestor okolo okien zostáva veľakrát nevyužitý, môže však slúžiť na uskladnenie rôznych predmetov. Ak zvolíte otvorené police, skvelo poslúžia ako knižnica.  

môj dom tip

Ušetriť priestor v interiéri môžete aj nahradením klasických otočných dverí posuvnými do stavebného puzdra. Ide o plechovú kapsu, do ktorej sa dajú jednoducho zasunúť jedno- aj dvojkrídlové dvere, v minulosti známe aj ako zašupovačky. Dvere v takomto prípade nezaberú žiadne miesto, a preto sa výborne hodia napríklad do úzkej chodby. (foto: J.A.P. Slovakia)

ING. ARCH. JURAJ MIHÁLIK RADÍ
V malom byte oceníte stenu z mliečneho skla, ktorá priestor nielen odľahčí, ale aj presvetlí. 
Byt bude pôsobiť vzdušnejšie a veľkorysejšie.

Rozkladacia pohovka plní úlohu sedačky i postele súčasne. Ak zvolíte variant s úložným priestorom pod sedadlom, odpadne vám starosť s uskladnením perín.

Viac foto nájdete tu

Malý byt oživte vtipnými detailmi. Staršiu stoličku môžete privŕtať k stene ako poličku a uložiť na ňu obľúbené knihy alebo časopisy. 

Mobilný stolík na kolieskach môžete jednoducho presúvať podľa potreby. Do priehradky sa vojde televízny program aj diaľkové ovládanie. 

Tip architekta

ING. ARCH. TOMÁŠ ŠEBO RADÍ
V malej spálni zvoľte čisto funkčné riešenie v podobe policovej steny s výklopnou posteľou. Takto získaný priestor môžete počas dňa využiť ako pracovňu. 

Na optické oddelenie priestoru môžete použiť aj jednoduchú látkovú stenu alebo záves. Nepriehľadná látka umne skryje spaciu časť aj prípadný neporiadok.

Vysoká posteľ je dobrým riešením do malej detskej izby či izby tínedžera. Pod ňou vzniká priestor na študijný kútik alebo tu môžete umiestniť rozmanité odkladacie plochy. 

Tip architekta

Viac foto nájdete tu

ING. ARCH. TOMÁŠ ŠEBO,
ING. ARCH. JURAJ MIHÁLIK
ATELIÉR ŠEBOLICHÝ

Ateliér Architekti ŠeboLichý založili v roku 2004 Igor Lichý a Tomáš Šebo a v súčasnosti má 11 interných členov. Aktuálne sú vo výstavbe dva  bytové projekty z dielne ateliéru – Dornyk, Nový háj a vila na Kramároch, ako aj dve bratislavské biznis centrá – Wallenrod a Business garden Štefánikova.
www.sebolichy.sk, www.dornyk.sk


Text: Jana Veselská, Natália Žáková
Foto: archív firiem
Zdroj: časopis Môj dom JAGA GROUP

Mohlo by vás tiež zaujímať:

Foto dňa

Rozsiahly dom na samote sa ukrýva pod zelenou strechou

Najnovšie knihy a časopisy

Môj dom 10/2019 v predaji


Byt plný paliet a nádeje
kúpiť v e-shope

 

 

 

 

 

 

 

Najnovšie príspevky