Súťaž Interiér roku: Rodinný dom s garážou v Martine

18.03.2018  |     

Návrh interiéru vychádza zo snahy investora bývať v dome, ktorý je účelný, maximálne prevádzkovo funkčný, súčasný a ľahký na údržbu.

Noví obyvatelia domu majú veľmi blízky vzťah k dizajnu a výtvarnému umeniu. V riešení interiéru je to veľmi cítiť. 

Obývačka je maximálne presvetlená, čo sme navrhli už v základom riešení stavby v projekte a v riešení interiéru sme toto snaženie o maximálnu otvorenosť stavby do exteriéru podčiarkli odhalenými oknami bez záclon, minimalistickým stvárnením priestoru s dôrazom na charakter riešených a navrhovaných povrchov materiálov. 

Kuchyňa so svojím kuchynským ostrovom je dominantou obývacieho priestoru, sedacia časť sa nenápadne vinie v línii predĺženia kuchyne a dotvára priestor pod otvoreným priznaným železobetónovým schodiskom. 

 

Schodisko je navrhnuté ako železobetónové votknuté do nosnej steny bez podpier. Tvorí výrazný charakterový prvok tohto priestoru. 

Interiér je doplnený nábytkovými solitérmi vo výrazných farbách a originálmi od renomovanej talianskej designovej značky Kartell, ktorá je priekopníkom v určovaní trendov designového plastového nábytku už od šesťdesiatych rokov.

Viac o súťaži Interiér roku 2017

Autor projektu : Ing. arch. Fukatschová Gabriela, www.modulor.sk

Tagy:
rodinné domy interiérový dizajn Interiér roku Modulor kuchynské ostrovy

Mohlo by vás tiež zaujímať:

Foto dňa

Prízemný drevodom s peknou záhradou vo vtáčom koridore neďaleko Trnavy

Najnovšie knihy a časopisy

Najnovšie príspevky