Zdroj: Filip Györe

Vila s netradičným poňatím ponúka z obývačky úchvatný výhľad na zámok

03. 03. 2022
Zdieľať

Medzi zástavbou rodinných domov neďaleko malebného juhočeského zámku Hluboká nad Vltavou vyrástla vila s netradičným pôdorysom. Návrh vily pochádza z pera architektonického ateliéru Uhlík architekti.

Naším zadaním bolo vhodne nadviazať a pomôcť s dodávkou interiérov. Vila má úctyhodných 400 m2 podlahovej plochy na dvoch poschodiach.
Každého návštevníka pri príchode do obývačky iste upúta úchvatný panoramatický výhľad na zámok. Hlavnú pozornosť v interiéri na seba strháva strop z pohľadového betónu s odtlačkami debniacich dosiek. Vďaka veľkým priestorom a veľkoformátovému zaskleniu poskytujúcemu dostatok svetla sme mohli pracovať s tmavšími odtieňmi.

Interiér modernej vily so stropom z pohľadového betónu

K surovému pohľadovému betónovému stropu architekti zvolili mliečnu podlahu a dubové drevo. Zdroj: Filip Györe

Materiálové riešenie

K surovému pohľadovému betónovému stropu sme potrebovali zvoliť materiál, ktorý by interiér zútulnil. Voľba padla na drevo, a to v podobe podlahy v svetlom mliečnom odtieni, aby nebola príliš výrazná. Ďalším materiálom bola dubová dyha v povrchovej úprave olejovosk a ako jej protipól sme zvolili drásanú tmavo lakovanú dubovú dyhu s výraznou kresbou.

Interiér modernej vily so stropom z pohľadového betónu s otlačkami

Dominantou obývačky je krásny výhľad na zámok Hluboká nad Vltavou. Zdroj: Filip Györe

Všetko sme doplnili matnými čiernymi svetlami. V kúpeľniach, kde nebolo toľko prirodzeného svetla ako v obytných priestoroch, sme zvolili polyuretánovú stierku v svetlosivom odtieni v kombinácii s veľkoformátovým obkladom imitujúcim kameň. Tieto materiály sa objavujú v priestoroch domáceho wellness, a to v kombinácii s tmavým keramickým obkladom.

Interiér modernej vily so stropom z pohľadového betónu s otlačkami

Obývacia izba. Zdroj: Filip Györe

Vybavenie interiéru

Nábytok bol zastúpený len menšinovo, lebo väčšina interiéru je riešená stolársky na mieru. V kúpeľniach sa objavujú batérie v odtieni tmavo brúsenej ocele a kontrastujú tak so svetlosivým keramickým obkladom od talianskej keramikárky Marazzi. Svetlá sme vybrali v jednoduchom a čistom štýle, aby na seba zbytočne nestrhávali pozornosť. Výnimkou je azda len svetlo nad jedálenským stolom. Do chodieb sme osadili reflektorové svetlá typu tracklight, ktoré, naopak, industriálny štýl interiéru podčiarknu a zvýraznia.

Interiér modernej vily so stropom z pohľadového betónu s otlačkami

Predsieň. Zdroj: Filip Györe

Dominantou obývačky je okrem výhľadu na zámok Hluboká nad Vltavou knižnica s integrovaným kozubom, ktorá sa tiahne po celej stene. Je riešená ako zámočnícky prvok s plechovými policami v čiernej matnej farbe. Kuchynskej časti panuje ostierkovaný ostrovček s barovým sedením. Vysoké skrine sú v odtieni tmavo morenej dubovej dyhy.
V spálňach sa nachádzajú skrine v rovnakom odtieni. V skriniach je integrovaný televízor. V šatniach boli vyrobené zámočnícke konštrukcie slúžiace ako otvorené skrine.

Interiér modernej vily so stropom z pohľadového betónu s otlačkami

Kúpeľňa je svetlá a elegantná. Zdroj: Filip Györe

Autori interiéru: Ing. arch Jan Bek, Bc.Kristýna Brudnová

Autor fotografií: Filip Györe

SÚŤAŽ INTERIÉR ROKU

V rámci súťaže Interiér roka sú každoročne oceňované výnimočné súkromné i verejné interiéry navrhnuté českými a slovenskými architektmi (doma i v zahraničí), a to v siedmich kategóriách.

Viac o súťaži Interiér roku 2021

Kategória: Navrhovanie interiéru
Tagy: dubové drevo Interiér roku kovové svietidlá moderné bývanie pohľadový betón rodinný dom vily wellness
Zdieľať článok

Diskusia