Vo veži s výhľadom na mesto sa ukrýva jedinečné riešenie minimalistického bývania

27.09.2019  |     

Tento nevšedný projekt nazvali architekti „Room On The Roof“ a predstavuje izbu vo veži s neuveriteľnou vyhliadkou na oblohu i mesto.

Multifunkčný obytný box zo svetlého dreva

Miestnosť v malej veži je plne vybavená, interiér je riešený zaujímavým vstavaným boxom z dreva. Zahŕňa „hniezdo“ na spanie, kuchynku, hygienické zázemie, úložné priestory, a čo je veľmi dôležité – čierne oceľové točité schodisko, ktoré vedie do vyhliadkovej kopule. 

Pobyt si môžete spríjemniť objednávkou skvelého jedla či nápojov, len tak snívať na pohodlných posteliach alebo sa potešiť z panoramatického výhľadu na mesto ďalekohľadom.

Tip: Všetok nábytok a bytové doplnky na jednom mieste

Ako Alica v krajine zázrakov

Nielen postele sú umiestnené v nikách, ale aj stoly a odkladacie priestory vložené do svetlého dreveného bloku – horizontálne i vertikálne. Po rebríku môžete vyjsť z mini kuchynky do „kancelárie“ a odtiaľ zase do boxu s posteľou, ktorý je ešte vyššie. 

Takéto riešenie by sa dalo zaujímavo použiť aj v menších priestoroch s dostatočnou výškou. Druhú časť priestoru architekti nazývajú „bielym plátnom“, je to vzdušná časť pri historických oknách, ktorá je priestorom pre sny, nápady, myšlienky, predstavy. 

„Pohrali sme sa mierami a vnemami, aby sme vytvorili efekt Alice v krajine zázrakov,“ komentujú nezvyčajné dielo samotní architekti. 

Izba vo veži v skratke

architektonický ateliér: i29 interior architects

lokalita: Amsterdam, Holandsko

realizácia: 2014 

konštrukcia: KJ Aannemers, Kooijmans Interieur 

Sabína Zavarská
Foto: Ewout Huibers

Tagy:
minimalizmus malé byty bývanie vo veži

Mohlo by vás tiež zaujímať:

Foto dňa

Rodinný dom v Nitre: Interiér vo vidieckom štýle a veľká zimná záhrada

Najnovšie knihy a časopisy

Záhrada 9/2019
v predaji


Zimný rez stromov a krov
Predplatné

 

Kúpiť v e-shope

 

 

Najnovšie príspevky