Ako si vytvoriť doma miesto pre relax

24.07.2013  |     

Skúste raz za čas jednoducho vypnúť a nerobiť nič, ale úplne nič. Vytvorte si doma jedno miestečko, ktoré vám ponúkne priestor na absolútny relax.

Niekedy stačí pätnásť minút niekde, kde sa môžete zvaliť a len tak chvíľu sedieť. Možno s knihou v ruke a možno len tak, dívajúc sa na niečo pekné. Možno vám k tomu pomôže dobrý dizajn. 

Farby sú veľmi dôležitou súčasťou našej psychiky, preto si na mieste určenom na relax namiešajte svoju paletu naozaj citlivo. S výraznými farbami opatrne, vnášajú nepoko,j ak ich je veľa. Na povzbudenie postačí jeden farebný akcent.

Kedysi bola obývacia izba reprezentačným miestom, kde sa stretáva rodina a priatelia. Dnes je to miesto oddychu, takže preč s množstvom dekorácií a suvenírov nazbieraných za desaťročie. Spoločný znak všetkých štýlov zariadenia a tiež modernej doby je jednoduchosť a vzdušnosť. To vám pomôže aj nadýchnuť sa o uvoľniť telo a myseľ.

Retro dizajn je dnes in, rovnako ako svieža limetková farba.

Dôležitý je pocit.

Každý priestor totiž vyvoláva v človeku iný pocit. Jednému pošteklí emócie, iného uvoľní a ďalšieho rozčúli. Inšpirujte sa, možno je práve toto ten uvoľňujúci pocit z priestoru.

Milujete romantickú atmosféru?
Nie je nič jednoduchšie, ako si vytvoriť miesto určené na oddych s kvetinkovými vankúšikmi a pastelovými farbami.

Skúšajte, kde by ste sa čo najlepšie ukryli pred svetom a čo na tomu potrebujete. Základom by malo byť pohodlné kreslo, lampa, ak chcete čítať, a možno príručný stolík, na ktorý si môžete položiť šálku či rozčítanú knihu, ak na vás prídu driemoty. 

Kuchyňa
Aj v kuchyni si môžete vytvoriť kútik, kde si v pokoji vypijete kávičku a na chvíľu sa zastavíte.

 

 


Text: Kamila Ďuríková, Jana Veselská
Foto: archív firiem
Zdroj: časopis Môj dom JAGA GROUP

Mohlo by vás tiež zaujímať:

Foto dňa

Prízemný drevodom s peknou záhradou vo vtáčom koridore neďaleko Trnavy

Najnovšie knihy a časopisy

Môj dom 2018/07 v predaji


Darček k časopisu katalóg projektov rodinných domov
Predplatné

E-shop

E-verzia časopisu

Najnovšie príspevky