Surové drevo s lesklou bielou: Ideálna kuchyňa do víkendového zrubu?

09.04.2019  |     

Vysokolesklá biela kuchynská linka v kontraste so všadeprítomným surovým drevom vyzerá naozaj výnimočne a upriamuje na seba všetky pohľady. Okrem pôsobivého dizajnu sa však vyznačuje aj maximálnou funkčnosťou a kvalitou vyhotovenia.

Čierno-biela klasika

Predstavu o tom, ako by mala ich kuchyňa v zrube vyzerať, mali majitelia od začiatku v podstate ucelenú. Určovali ju najmä rozmery a tvar priestoru, do ktorého bola navrhnutá. Vzhľadom na tmavú podlahu a borovicové steny sa rozhodli pre bielu farbu skriniek preloženú čiernou žulovou kamennou doskou.

Odvetrávanie nechceli stropné, aby bol priestor medzi kuchyňou a obývacou časťou pocitovo čo najviac otvorený, preto sa rozhodli pre digestor zabudovaný do ostrovčeka. Ten čisté línie narúša len pri svojej občasnej aktivite pri dlhšom varení. Inak sú s ním maximálne spokojní, keďže nemá žiadne ďalšie nároky na ukotvovanie do dreveného stropu či prípadné vyvádzacie rúry vzduchotechniky.

Celá kuchyňa Livanza, čo je vlastná značka kuchyne spoločnosti Oresi vyrábaná v Nemecku, aj s jej spotrebičmi (chladnička, umývačka, indukčná doska, rúra, digestor, umývadlo, otváracie systémy) perfektne spĺňa nároky majiteľov. Samotná modelová línia Avantgarde patrí medzi najprestížnejší model značky Livanza. Ide o model dverí a čelných plôch nábytku, ktoré sú lakované viacnásobným nánosom farby s lakom na drevovláknitý (MDF) nosný materiál. Tzv. bezúchytkovosť dverí je zabezpečená frézovanou líniou na vrchnej, resp. pri vrchných skrinkách na spodnej hrane každých dvierok či čielka.

Stupeň lesku v tomto vyhotovení je právom označovaný ako vysoký lesk. A naozaj, v kontraste so všadeprítomným drevom lesk tejto kuchyne oslňuje akoby ešte viac a podčiarkuje dojem originálnej a čistej krásy, ktorá celý priestor mimoriadne zjemňuje. 

 

STROPNÉ LED OSVETLENIE poskytuje v noci dostatočnú svietivosť a cez deň môžu majitelia pri umývaní riadu pozorovať cez okno veveričky alebo veľké pomaly padajúce snehové vločky.

víkendový zrub

kuchyňa Oresi

lokalita Martin

TEXT: KATARÍNA BAROŠOVÁ
FOTO: MIRO POCHYBA
ZDROJ: časopis Môj dom 3/2019

TIP: Všetok nábytok a bytové doplnky na jednom mieste | Pohodo.sk

 

Tagy:
chaty kuchyne zruby kuchynské linky kuchynské drezy plánovanie kuchyne

Mohlo by vás tiež zaujímať:

Foto dňa

Ako sa snúbi škandinávsky štýl s anglickou klasikou?

Najnovšie knihy a časopisy

Môj dom špeciál 3/2019


Veľký sprievodca novými bytmi
kúpiť v eshope

Najnovšie príspevky