7 TOP štýlov umelých vianočných stromčekov 2017

17.11.2017  |     

Aj vy ste sa rozhodli už nemať živý stromček a pridať sa do veľkej rodiny, ktorá volí ekologickejšie a aj praktickejšie riešenie? I tie každoročne podliehajú novým trendov, nielen v ozdobovaní, ale aj vo vzhľade. Toto sú najaktuálnejšie trendy tohtoročných Vianoc, pokiaľ ide o umelé stromčeky.

1. Košatá a urastená borovica

Hustá borovica, ktorá sa skladá z viac ako 5 000 vetiev a vetvičiek nechá každého na pochybách, či je vôbec umelou. Máte tu veľa miesta na zavesenie ozdôb od výmyslu sveta. Takéto krásne stromčeky, ktoré absolútne napodobňujú skutočné sa hodia najmä do veľkých priestor, kde robia radosť väčšiemu počtu detí. Samozrejme, takéto stromčeky patria medzi najdrahšie.

 

2. Bez ozdobovania

Ak nie je ozdobovanie vianočných stromčekov vašim koníčkom a máte radšej jednoduché veci, netreba sa trápiť. Módne sú stromčeky bez ozdobovania, ktoré jednoducho dajú vyniknúť farbe a precíznej práci. Keď ste sa rozhodli neozdobovať, dôležité je, aby mal umelý stromček hustú korunu, pravidelný tvar a množstvo vetvičiek. Jednoducho, nemalo by byť cez neho vidno na druhé stranu.

​​

3. Multifarebné svetlá

Netreba žiadne ozdoby, len pekne tvarovaný stromček, ktorého súčasťou sú malé svetielka všetkých farieb bez akýchkoľvek nepekných trčiacich káblov. Navyše takýto stromček stačí len rozbaliť a postaviť – zdobiť ho netreba a vyčaruje krásnu atmosféru aj večer. 

4. Snehobiely

Ťažko budete presviedčať hostí, že ten biely stromček vo vašej obývačke je pravý, práve zasnežený smrek. Ale o to ani nejde. Snehobiele stromy pôsobia ako z rozprávky a krásne osviežujú moderný interiér. Ak ste za minimalizmus, máte radi originalitu, je to skvelá voľba. Bez ohľadu na to, či ho budete zdobiť alebo nie. Navyše na ňom krásne vyniknú rôzne kontrastné ozdoby. Samozrejme, stačia, len biele svetlá. S farebnými by vyzeral gýčovito. Mimochodom, za väčší gýč sú považované stromčeky, ktoré majú akoby snehobielu námrazu, či jemnú posýpku snehu. Tým sa radšej vyvarujte, ak chcete mať štýlové Vianoce.

5. Šetrič priestoru

Skvelým nápadom, ak nemáte dostatok voľného miesta, je zavesiť stromček na stenu tak, ako to robievali v niektorých častiach Slovenska. Nie je problém zohnať umelé stromčeky, ktoré vyzerajú akoby na polovicu prerezané. Po zavesení na stenu tým ušetríte veľa priestoru a ozdobiť môžete podľa vlastných predstáv.   

6. Ceruzkovo štíhly

Veľmi elegantne pôsobí stromček, ktorý je vyrobený v štýle úzkeho kužeľa. Okrem vysokej estetickej hodnoty tiež šetrí priestor. Nebojte sa, darčeky sa pod neho a okolo určite vojdú. 

7. Nezvyčajné farby

Stromček už nemusí byť len zelený. Rovnako, ako sme vyššiu uviedli biely trend, sú módne aj iné farby stromčekov. Napríklad temná zelená až do čiernej alebo pre rozveselenie dokonca ružová, ak sa vám páči alebo hoci aj červená.

Sabína Zavarská
Foto: isifa/shutterstock

Tagy:
vianočné ozdoby vianočné stromčeky umelé vianočné stromčeky

Mohlo by vás tiež zaujímať:

Foto dňa

Ako sa snúbi škandinávsky štýl s anglickou klasikou?

Najnovšie knihy a časopisy

Urob si sám 2/2020
v predaji


Časopis pre domácich majstrov
Predplatné

 

kúpiť v eshope

 

 

Najnovšie príspevky