Máte málo priestoru? Aj malý vianočný stromček dokáže vyčarovať skvelú atmosféru!

Máte málo priestoru? Aj malý vianočný stromček dokáže vyčarovať skvelú atmosféru!

21. 12. 2019
Zdieľať

Malý stromček neznamená nedostatok sviatočnej atmosféry. Môžete ho ozdobiť veľmi štýlovo – tak, že svojou atmosférou zasiahne celú miestnosť. Okrem malých kontajnerových stromčekov sú veľmi pôsobivé atypické vianočné stromčeky vyrobené z rôznych materiálov a predmetov.


vianočný stromček

vianočný stromček
iStock

Malý stromček na stolíku

Potrebujete ušetriť v miestnosti čo najviac priestoru? Postavte malý prírodný alebo umelý stromček na stolík na nožičkách (biely okrúhly je ideál). Opticky odľahčíte priestor a stále môžete využiť  celú podlahovú plochu. Efekt vzdušnosti znásobíte, ak použijete jednoduchú výzdobu, napríklad kombináciu bielych a strieborných gúľ rôznych veľkostí. Strieborné pôsobia ako malé zrkadielka – opticky presvetlia priestor odrazmi. 


vianočný stromček

vianočný stromček
iStock

Tip: Všetko pre pohodové Vianoce na jednom mieste

Nežný stromček z gypsomylky

Netradičný, ale veľmi jemný a romantický stromček si môžete vyformovať z gypsomilky metlinatej. Jednotlivé vetvičky jemne pripnite na pevnejšiu konštrukciu v tvare stromčeka alebo ich jednoducho zostrihajte. Ozdobte drobnými svetielkami a máte jedinečný voňavý stromček, ktorý do vášho interiéru vnesie éterickú kvalitu.


vianočný stromček

vianočný stromček
iStock

Stavte na prírodné materiály

Drobnejší kontajnerový stromček je skvelým základom pre dekoráciu v prírodnom štýle. Nádobu, v ktorej je zasadený, obaľte ľanom v prírodnej farbe alebo ju vložte do pleteného košíka. Stromček ozdobte len veľmi drobnými svetielkami. Môžete ho položiť na stolček alebo lavicu.

 Efekt dotvoríte darčekmi zabalenými v jednoduchom béžovom papieri, ktorý pôsobí veľmi prirodzene. Uložte ich vedľa stromčeka a sem-tam ozdobte červenými alebo zelenými papierovými stužkami. V tomto prípade sa držte známeho: menej je niekedy viac.


vianočný stromček

vianočný stromček
iStock

Abstraktný stromček z pohľadníc a fotografií

Vytvorte si na stene, veľkom kartóne alebo tabuli koláž z pohľadníc a fotografií, ktoré vám pripomínajú najkrajšie chvíle. Môžu to byť fotky z uplynulých Vianoc, z vášho detstva, detstva partnera, odrastených detí, ale aj z pohľadníc od blízkych, ktoré vás v minulosti potešili. 

Koláž vyformujte do tvaru vianočného stromčeka, vrcholček ozdobte 3D zlatistými nálepkami. Máte istotu, že takýto stromček nikto nemá, navyše, nezaberie vám takmer žiaden priestor. 


vianočný stromček

vianočný stromček
iStock

Minimalistický stromček zo svetielok 

Veľmi úsporný stromček si pripravíte z elektrických svetielok. Na kartónovú alebo lepenkovú podložku si najskôr predkreslite trojuholník, ktorý bude predstavovať stromček. Po obvode trojuholníka s väčšími rozstupmi natlčte malé klinčeky. Svetelnú reťaz obtočte po obvode trojuholníka a následne poprepletajte medzi klinčekmi, aby svetielka vyplnili aj stred trojuholníka. Ideálne asymetricky. 

Rovnakým spôsobom nad stromčekom vytvarujte hviezdu. Efekt zvýrazníte, ak podkladový kartón alebo lepenku vopred nafarbíte – napríklad, tmavozelenou, červenou alebo inou farbou, ktorá ladí k vášmu interiéru či charakterizuje Vianoce. 


vianočný stromček

vianočný stromček
iStock

Sabína Zavarská
Foto: istock

Kategória: Dekor
Tagy: vianoce vianočné dekorácie vianočné stromčeky
Zdieľať článok

Diskusia