Nadčasový záhradný nábytok, ktorý je horúcim svetovým hitom

26.04.2015  |     

Je najvyšší čas rozhodnúť sa, aký štýl záhradného nábytku zvolíte pre tohtoročnú sezónu. Ak obdivujete čisté, jednoduché, niekedy až strohé, no pritom luxusne pohodlné riešenia, máme pre vás výborný tip. Horúca novinka zo svetových dizajnérskych ateliérov – vzdušný, modulárny a nadčasový nábytok s industriálnym nábojom. Inšpirujte sa novou kolekciou dizajnérskeho štúdia Manutti.

Kolekcia Air od belgických dizajnérov Manutti predstavuje svoje nové solitéry v rámci svetoznámej nábytkárskej značky Jardin de Ville v kanadských showroomoch. Air je modulárny systém exteriérových sedacích súprav v špičkovom prevedení. Dielo je výsledkom spolupráce mladého belgického tvorcu Koen Van Exterema, ktorý nedávno obohatil dizajnérske rady štúdia a riaditeľa Manutti – StephanaDe Winter.

Hlavnými znakmi kolekcie sú elegantnost a sofistikovanosť s príjemným podtónom ležérnosti a šarmu 70. rokov minulého storočia. Jednotlivé kusy sú zložené z piatich modulov, vďaka čomu je umožnená rýchla a ľahká transformácia napríklad z lehátka na spoločenský sedací nábytok. Praktický aspekt je najmä u záhradného nábytku (ktorý sa musí často prispôsobovať počtu hostí, počasiu, príležitosti atď) veľmi žiadaným artiklom.

Rám nábytku tvorí nerezová oceľ so zdrsneným (práškovaným) povrchom. Rám je dômyselne okorenený exotickým drevom Iroko, ktoré podčiarkuje eleganciu a prívetivosť vyššie spomínanej éry. Verzia v hliníkovom vyhotovení prináša vysoko načasový dizajn. LED osvetlenie integrované pod štruktúry Air platformy je vyjadrením želanej teatrálnosti celého dizajnérskeho konceptu.

Neutrálne odtiene bielej a uhoľnej boli ústrednými motívmi prvej verzie. Pre rok 2015 Manutti predstavilo novú farbu - Modrý ľad. Spracovanie v tomto tóne prináša vizuálne osvieženie a ľahkosť.

Podľa vkusu je možné na mieru vyrobiť aj iné farebné prevedenia, vďaka čomu sa do sféry záhradného nábytku prináša väčší priestor pre inováciu a kreativitu.

O dizajnérskom štúdiu:

Belgický dizajnér a výrobca high-end nábytku pre exteriér Manutti je na vrchných priečkach top producentov v danom segmente už 10 rokov. Okrem sedacích súprav prináša stoličky, stoly a doplnky pre verejnosť, ale aj riešenia pre profesionálnych dizajnérov. Rešpektujúc životné prostredie, spoločnosť sa v maximálnej miere snaží zapájať do výrobného procesu recykláciu a obnoviteľné materiály.

Tipy pre výber záhradného nábytku na túto sezónu:

    Jar/leto 2015 sa aj v exteriéri budú niesť v svižnom, vzdušnom a osviežujúcom duchu. Do módy prichádzajú atypické exotické dreviny v celku alebo rovine, oceľ, betón a geometricky tepané konštrukcie.

    Farby vyberajte kontrastné, neutrálne a chladné. Nikdy nesklame biela, čierna, sivá, osviežiť ich môžte vyblednutými tónmi svetlozelenej, tyrkysovej, modrej, fialovej či sivomodrej.

    Ostré a jednoliate komponenty, jednoduché tvary, platne, geometrická čistota a funkčnosť, doplnené optickým svetelným predelom – to je to pravé, čím tento rok oslníte.

Text: Anna Martausová
Foto: C. Ichou
Zdroj: v2com-newswire.com

Mohlo by vás tiež zaujímať:

Foto dňa

Drevostavba s takmer nulovou spotrebou energie

Najnovšie knihy a časopisy

Najnovšie príspevky