Využívanie záhradného altánku v zime? Povieme vám, ako na to!
Zdroj: Shutterstock

Využívanie záhradného altánku v zime? Povieme vám, ako na to!

06. 10. 2022 Zdieľať

Milujete váš záhradný altánok a chcete ho využívať celoročne? Máme pre vás dobrú správu – môžete! Mráz neznamená, že musíte obetovať vaše obľúbené aktivity v exteriéri. Túto zimu môžete pod vašim altánkom grilovať, čítať obľúbenú knihu, či vychutnať si pohár dobrého červeného vína. Stačí len vedieť, ako na to.

Elektrické altánkové ohrievače

Najjednoduchší spôsob, ako využívať vaše altánky aj na jeseň a v zime, je vykúriť ich jedným z možných zdrojov vykurovania. Pre rýchly ohrev a minimálnu údržbu sú elektrické ohrievače jednou z najlepších možností vykurovania altánku. Sú bezpečné, pohodlné a prakticky bezúdržbové. Budete potrebovať len vhodný vonkajší zdroj energie. Uistite sa tiež, že daný ohrievač bol vyrobený špeciálne na použitie vo vonkajších konštrukciách.

Závesný elektrický ohrievač

Infračervené závesné ohrievače možno jednoducho zavesiť na strop vášho altánku. S celým radom možností môžu niektoré z nich vytvoriť až 6 kW tepla. Sú efektívne a nezapáchajú. Môžete si tiež vybrať z verzií s krátkymi až strednými vlnami.

Prenosný elektrický ohrievač

Prenosné elektrické terasové ohrievače sú bezpečné, pohodlné a nemusíte sa starať o ich pevné pripevnenie k altánku. Mnohé prichádzajú s možnosťou automatickej regulácie tepla. To znamená, že sa vypnú, keď dosiahnu určitú teplotu. Keďže sa v lete dajú ľahko premiestňovať a skladovať, sú obľúbenou voľbou na vykurovanie altánkov.

Propánový ohrievač

Ak nemáte prístup k vonkajšiemu zdroju elektrickej energie, propánový ohrievač je skvelou voľbou na vykurovanie vášho altánku. Aj keď je prevádzka drahšia ako u elektrických ohrievačov, majú množstvo výhod a žiadne káble, o ktoré by sa dalo zakopnúť. Nezapáchajú a nezostáva po nich ani žiadny neporiadok, ktorý by ste potom museli upratovať. Sú tiež vhodné na použitie za každého počasia (na rozdiel od niektorých elektrických možností). Ak má váš altánok strechu, uistite sa, že máte dostatočnú vzdialenosť od stropu, aby ste tento ohrievač mohli bezpečne používať.

Ohrievač na bioetanol

Ohrievače na bioetanol, vhodné na použitie vo vnútri aj vonku, poskytujú najekologickejší spôsob vykurovania vášho altánku. Sú krásne a praktické. Tieto ohrievače spaľujú etanol, obnoviteľný zdroj energie, ktorý sa vyrába fermentáciou cukru a škrobu z rastlín, ako je cukrová trstina a obilniny, s kvasinkami. Produkované emisie sa tak považujú za čisté. Tieto ohrievače sú veľmi bezpečné, len dávajte pozor, aby ste nepreplnili horák, pretože by to mohlo spôsobiť veľké plamene.

Zdroj: PR článok Alza

Foto: Michal Balada / Shutterstock.com

Kategória: Záhradný nábytok
Tagy: altánok alternatívne bývanie ohrievače vykurovacie systémy
Zdieľať článok