Pomocou tohto nábytku zmeníte svoju terasu na druhú obývaciu izbu

06.07.2017  |     

Teplých dní na terasách, balkónoch a v záhradách sa mnohí po studenej jari doslova nevedia dočkať. Aj v exteriéri môže vzniknúť osobitý priestor, ktorý bude funkčný a súčasne štýlový.

Exteriérová obývačka

Obytné terasy a záhrady sa počas teplých mesiacov menia na druhú obývaciu izbu (často nadväzujú priamo na tú interiérovú), preto je dôraz na absolútne pohodlie jedným z najvýraznejších znakov súčasného exteriérového nábytku. Trendovým riešením sú exteriérové sedacie súpravy s konštrukciou z odolného materiálu a kvalitným čalúnením, ktoré si možno individuálne zostaviť presne podľa svojich potrieb. Čoraz častejšie sa v záhradách stretnete s rôznymi typmi ležadiel a exteriérových postelí, ktoré naplno oceníte napríklad pri chvíľach relaxu s dobrou knižkou. Príjemným spoločníkom nielen na terase, ale aj väčšom balkóne môže byť hojdačka alebo závesné kreslo.    

Keď leto chutí

Spoločné stolovanie, resp. príprava pokrmov na terase či priamo v záhrade, k teplej jari a letu jednoducho patrí, preto by v žiadnej domácnosti nemalo chýbať vhodné sedenie. Väčšina výrobcov ponúka v rámci jednotlivých kolekcií exteriérového nábytku aj jedálenský stôl so stoličkami. Nábytok z jednej kolekcie zaručí jednotu priestoru, ak však doň chcete vniesť trochu dynamiky, zvoľte napríklad odlišnú farbu čalúnených prvkov. Na menších balkónoch zaručene oceníte skladací nábytok alebo menšie lavice s úložným priestorom. Ak máte radi pestrosť, zvoľte v rámci sedenia stoličky rôznych typov i farieb. Takéto riešenie balkón pozdvihne rovnako, ako keď rozličné jedálenské stoličky použijete v interiéri.   


 

TEXT NATÁLIA ŽÁKOVÁ 
FOTO ARCHÍV FIRIEM
ZDROJ časopis Môj dom 6/2017

Tagy:
záhradný nábytok záhradné grily záhradné terasy nábytok do záhrady exteriérové sedacie súpravy

Mohlo by vás tiež zaujímať:

Foto dňa

Ako sa snúbi škandinávsky štýl s anglickou klasikou?

Najnovšie knihy a časopisy

Záhrada 10/2019
v predaji


Veľký spievodca: Pestujeme chilli
Predplatné

 

Kúpiť v e-shope

 

 

Najnovšie príspevky