5 dôvodov, prečo žiť s rodinou v Trenčíne

24.10.2017  |  

Ak ste Trenčanmi od narodenia, poznáte kvality tohto mesta. V dnešnej dobe sa však objavujú aj ľudia z iných oblastí, ktorí sa rozhliadajú práve po Trenčíne, aj keď sa v ňom nenarodili. Nachádzajú v ňom totiž miesto, ktoré je ideálne pre rodinný život. A prečo? Čítajte a dozviete sa.

 

1. Mesto popretkávané históriou

História mesta má to čaro rozprávať siahodlhé príbehy a osloviť mladých aj starších, ktorí chcú žiť na miestach, kde sa niečo dialo a vždy aj niečo diať bude. Trenčín patrí medzi najstaršie slovenské mestá a je teda prirodzene nabité historickými pamiatkami. Za zmienku stojí, napríklad, už len krásny a zachovalý Trenčiansky hrad, ktorého najstaršia časť sa datuje až do 11. storočia. Určite ste už počuli aj o jednom z jeho vlastníkov, Matúšovi Čákovi Trenčianskom, ktorý prispel k najväčšiemu rozkvetu mesta. Alebo aj o ďalšej pamiatke, akou je Rímsky nápis dokazujúci prítomnosť rímskych légií a legendárneho cisára Marka Aurélia. Známa je aj nádherná Židovská synagóga alebo Katov dom.

História mesta nie je, samozrejme, najdôležitejším bodom, kvôli ktorému sa rozhodnete do toho a toho mesta nasťahovať, ale určite mu pridáva šmrnc. A vždy je kam chodiť.

2. Nádherná príroda stvorená na objavovanie

Trenčín sa nachádza v centre Považského Podolia, v údolí rieky Váh a je obkolesený nádhernou prírodou z každej strany. Zo západu ho objímajú Biele Karpaty, Považský Inovec z juhu a Strážovské vrchy z východu. Viete si predstaviť, koľko túr, prechádzok a výletov to pre vašu rodinu ponúka? Nič nie je predsa krajšie, ako detstvo nabité spomienkami na spoločné výlety v prírode.

3. Stredisko hokejových talentov

Aj keď nie každý sa z nich narodil v Trenčíne, zažili v tomto meste famózny štart, aby sme ich o pár rokov neskôr sledovali v zámorskej NHL plniť si svoj sen. Pavol Demitra, Marián Gáborík, Marián Hossa či aj taký Žigmund Pálffy viseli na stene v nejednej detskej izbe. Ak máte doma nádejného hokejistu, je toto miesto so svojimi dvoma hokejovými štadiónmi jednoznačne ideálne pre rozvoj jeho talentu. Samozrejme, ako moderné mesto ponúka možnosti športového vyžitia aj pre obľúbencov iných športov. Plaváreň, športové haly, futbalový štadión, možnosti pre workout, aj to všetko tu nájdete.

4. Moderné služby, kultúra a zábava na top slovenskom open-air festivale

Dve vysoké školy, moderné nákupné centrum, blízky dopravný uzol, aj to hrá pre rodiny, ktoré hľadajú všetko ,,pod jedným erbom”. Trenčín však určite dokáže potešiť aj kultúrne duše, ktoré zaujímajú múzeá či galérie. A asi najviac poteší milovníkov hudby, ktorí sa každý rok v tomto meste bavia na najväčšom slovenskom hudobnom open-air festivale Pohoda. A tí, čo vyhľadávajú trochu miernejšiu pohodu, nedajú dopustiť na blízke Trenčianske kúpele.

5. Ideálne podmienky pre rodinné bývanie priamo v meste

Čo však na Trenčíne ocení každá rodina, bez ohľadu na to, či je viac zameraná na šport, hudbu, prírodu alebo oddych, je bývanie. Aj keď sa to možno nezdá, dokonca priamo blízko centra mesta môžu rodiny nájsť všetko, čo potrebujú: služby, škôlky, základné školy, potraviny, športové kluby, ihrisko aj spoje na MHD. Ak hľadáte pravé rodinné bývanie, napríklad na známej Zlatovskej ulici, práve teraz jedno také vyrastá pod názvom Rodinné byty Zlatovská. Ide o prepracovaný projekt, ktorý naozaj myslí na rodiny túžiace užiť si mesto so všetkým, čo ponúka. Práve teraz sú v predaji prvé byty. Pozrite, čo všetko vám dokážu ponúknuť a možno aj vy zistíte, že Trenčín je pre vašu rodinu to pravé mesto na život.

A keďže zadovážiť si bývanie je pre rodinu často finančne náročné, súčasťou tohto projektu je aj  ponuka financovania bývania so zvýhodnenou úrokovou sadzbou už od 1, 35 %, 7-ročnou fixáciou a 100% financovaním.

Tagy:
byty Zlatovská bývanie v Trenčíne

Mohlo by vás tiež zaujímať:

Foto dňa

Rozsiahly dom na samote sa ukrýva pod zelenou strechou

Najnovšie knihy a časopisy

Novinka!
Staviame a rekonštruujeme


95 tipov, ako postaviť kvalitný dom
Kúpiť v e-shope

Najnovšie príspevky