SOLAR-LINE na inštaláciu solárnych systémov na šikmé i ploché strechy

SOLAR-LINE na inštaláciu solárnych systémov na šikmé i ploché strechy

04. 07. 2011 Zdieľať

V kontexte s celosvetovým trendom využívania obnoviteľných zdrojov bola aj Slovenská republika v posledných rokoch zasiahnutá boomom v oblasti spracovania slnečnej energie. Inštalácia týchto systémov by vzhľadom na svoju bezproblémovú funkciu a dlhú životnosť mala spĺňať najrôznejšie požiadavky na ukotvenie a priestupy strešným plášťom. Spoločnosť HPI – CZ preto pripravila na nadchádzajúcu sezónu ucelený program SOLAR-LINE, ktorý ponúka profesionálne riešenie inštalácií solárnych systémov na šikmé i ploché strechy.

— Advertorial spoločnosti HPI – CZ spol. s r.o. —

Odvetrávacie škridly sa často používajú na priestup hadíc strešnou krytinou. Žiaľ, ide o nesystémové spracovanie, pri ktorom tieto škridly neplnia svoju primárnu funkciu zabezpečenia odvetrávania podstrešného priestoru a z dlhodobého hľadiska je ohrozená celková životnosť strechy. Hadicový priestup Venduct® bol navrhnutý na priestup hadíc s priemerom od 10 do 70 mm. Tesnenie z EPDM umožňuje jednoduché prispôsobenie sa požadovanému priemeru a súčasne zabezpečuje dokonalú ochranu pred prípadným zatekaním. V kombinácii so širokou ponukou priestupových škridiel ide o riešenie pre všetky bežne používané typy strešných krytín.

Problematiku rozvodov elektrických káblov strešným plášťom a následné vyústenie v nadstrešnej časti rieši káblový adaptér Venduct®. Táto novinka v našom portfóliu umožňuje bezpečný rozvod káblov s priemerom od 4 do 8 mm a súčasne ponúka možnosť napojenia až 16 káblov. Špeciálna tesniaca vložka zaručuje odolnosť proti dažďu a klimatickým vplyvom. Svoje využitie môže nájsť nielen v spojení s fotovoltickými panelmi, ale aj s ďalšími elektroprvkami umiestnenými na streche, ako sú anténové káble, bezpečnostné kamery, dekoratívne osvetlenie, pohybové snímače atď.

Na základe vykonaného prieskumu sa zistilo, že najčastejším spôsobom uchytenia nosnej konštrukcie je použitie nosných hákov. Tieto háky sú ukotvené do lát alebo kontralát a súbežne sa opierajú o strešnú krytinu. Tlak spôsobený váhou celého systému potom môže zapríčiniť prasknutie strešnej škridly, a tým aj vznik nežiaducich otvorov na zatekanie vody. Aby bolo možné týmto nehodám predchádzať, vyvinula naša spoločnosť univerzálny držiak solárnych panelov Venduct®. Samotný držiak je ukotvený do prídavnej laty, vďaka čomu je možné variabilné umiestnenie nezávisle od rozstupu krokiev a zároveň, na rozdiel od iných aplikácií, sa bodovo nezaťažuje strešná krytina. Svojou univerzálnosťou a širokou ponukou farebných variantov pomáha dotvárať celkový estetický vzhľad strechy.

Tip: Všetok nábytok a bytové doplnky na jednom mieste


SOLAR-LINE na inštaláciu solárnych systémov na šikmé i ploché strechy

1017114
HPI – CZ spol. s r.o.

Po inštalácii solárnych alebo fotovoltických systémov sa môže zvyšovať teplota v podstrešnej časti pod nainštalovanými panelmi. Na zabezpečenie správneho odvetrania tohto priestoru odporúčame použiť univerzálnu vetraciu škridlu Venduct®. Svojím nízkym profilom umožňuje vetranie podstrešného priestoru, a tým zabezpečuje potrebnú cirkuláciu vzduchu. Táto škridla nachádza svoje uplatnenie aj pri zakončení existujúcich vetracích rozvodov, ktorých vyústenie by obmedzovalo, prípadne úplne znemožňovalo inštaláciu solárnych panelov. Štandardný vetrací komínček (priemer 125 mm) možno nahradiť vetracou škridlou, ktorá je následne umiestnená pod solárny panel.

V rámci tesniacich a utesňovacích prvkov dopĺňajú rad SOLAR-LINE priestupové manžety Dektite, Solar – tesniace manžety a v neposlednom rade univerzálny hliníkový pás Easy-Form®. Priestupové manžety Dektite umožňujú dokonalé utesnenie potrebných priestupov až do priemeru 610 mm na šikmých strechách s profilovanou plechovou krytinou. Použité materiály zabezpečujú vysokú odolnosť proti poveternostným vplyvom a ľahko sa prispôsobujú rôznym tvarom profilov. Solar – tesniace manžety zabezpečujú vodotesný priestup strešným plášťom v interiérovej časti. Sú samolepiace a vyznačujú sa trvalou pružnosťou, odolnosťou proti starnutiu a deformáciám. Univerzálnu strečovú pásku Easy-Form® a tesniaci pás Easy-Form® možno použiť na utesnenie alebo napojenie rôznych častí strešných konštrukcií, ako sú napr. komíny, vikiere či strešné okná. Nariasený hliníkový povrch zaručuje vysokú flexibilitu a umožňuje až 60-percentnú rozťažnosť. Na spodnej strane pásu sa nachádza butylové lepidlo, ktoré zabezpečuje dokonalú priľnavosť k povrchu.

V súvislosti s ochranou osôb na streche odporúčame pri inštalácii a následnej údržbe solárnych a fotovoltických panelov nezanedbať otázku bezpečnostných prvkov. Bezpečnostné háky prispievajú k ochrane pred prípadným pádom zo strechy. Stúpacie plošiny zabezpečujú jednoduchší pohyb osôb po streche a v neposlednom rade umožňujú aj pohodlnejšiu údržbu nainštalovaných systémov.

Bližšie informácie o kompletnej ponuke spoločnosti HPI – CZ nájdete na internetových stránkach www.hpi-cz.eu.

Kategória: Technológie
Tagy: cz hpi solárny system
Zdieľať článok