Poradňa s odborníkom (2.)

Poradňa s odborníkom (2.)

02. 12. 2010
Zdieľať

S cieľom vyjsť v ústrety našim zákazníkom a pomôcť vyriešiť vám konkrétne problémy týkajúce sa spotreby zemného plynu v domácnostiach sme doplnili webovú stránku www.sppporadimevam.sk o ďalšiu interaktívnu aplikáciu, ktorou je Poradňa s odborníkom.

— Advertorial spoločnosti Slovenský plynárenský priemysel, a. s. —


Táto on-line Poradňa s odborníkom vám pomôže zodpovedať akýkoľvek problém či otázku týkajúcu sa úspory energie, vykurovania, finančnej podpory EkoFondu alebo využitia zemného plynu v doprave. Stačí jednoducho kliknúť na Poradňu, ktorú nájdete v sekcii Tipy a rady. Vyberte si oblasť, do ktorej by ste zaradili vašu otázku a naformulovanú ju spolu s kontaktnými údajmi zadajte do pripraveného systému. Najneskôr do 48 hodín dostanete do vašej e-mailovej schránky odpoveď.
Na správne a odborné zodpovedanie otázok sú vám k dispozícii traja poradcovia – Juraj Sciranko, technický špecialista SPP, Hana Šipošová, projektová koordinátorka EkoFond, n. f., a Jan Laluch, obchodný manažér predaja CNG.


Mysleli sme aj na tých z vás, ktorí by uprednostnili iný spôsob komunikácie a dozvedeli sa viac formou telefonického rozhovoru. V rámci on-line Poradne preto môžete k svojej otázke zadať telefónne číslo a náš odborník vás osloví.


Nemusíte sa obávať zneužitia vašich údajov, ani toho, že otázka nebude zodpovedaná. Všetci poradcovia pristupujú k žiadostiam zákazníkov veľmi zodpovedne a nijaká z otázok neskončí v elektronickom koši.  Ak súhlasíte s publikovaním vašej otázky na webovej stránke, stane sa spolu s odpoveďou súčasťou archívu otázok. Tak bude k dispozícii všetkým čitateľom stránky a záujemcom o radu.


Interaktívna poradňa je veľmi prehľadná, vybrať si môžete z nasledujúcich oblastí:
• Vykurovanie a ohrev vody zemným plynom
• Vykurovacie systémy na zemný plyn
• Možnosti úspor pri vykurovaní
• Aktuálne programy EkoFondu
• Doprava na zemný plyn
• Ostatné


Príklad
Máme asi 5-ročný rodinný dom. Kúrime plynom. Neviem však, či je naša spotreba plynu v norme, nízka či vysoká. Existuje pre RD nejaký prepočet, čo je vysoká spotreba a čo nízka?
zákazník SPP, Dunajská Lužná


Technický špecialista SPP odpovedá:
Dobrý deň,
na daný účel je na našich stránkach vytvorený výpočtový nástroj, pomocou ktorého si dokážete na modelových príkladoch vypočítať orientačnú spotrebu zemného plynu. Odkaz:
www.sppporadimevam.sk/viete-ze/kalkulator-spotreby


Zadávanie údajov do kalkulátora pozostáva z viacerých krokov:
– výber použitia zemného plynu (kúrenie, varenie, ohrev vody a kombinácie),
– parametre bytu (plocha, výška miestností, počet osôb),
– typ domu (použité stavebné materiály, okná, stupeň zateplenia),
– lokalita (Dunajská Lužná spadá do nízkej nadmorskej výšky),
– typ súčasne inštalovaného kotla.


Pomocou kalkulačky si dokážete spočítať aj možnú úsporu pri prechode z klasického na kondenzačný kotol. Viac o výhodách kondenzačných kotlov nájdete na našich stránkach.

Kategória: Nezaradené
Tagy: eko ekofond energia spp
Zdieľať článok

Diskusia