S komínom proti dôsledkom plynovej krízy

S komínom proti dôsledkom plynovej krízy

08. 12. 2009
Zdieľať

Mnohí si určite spomeniete na minulú zimu, keď Rusko zastavilo dodávky zemného plynu cez Ukrajinu. Viaceré domácnosti zostali bez tepla. Na Slovensku bol vyhlásený stav núdze, riešili sa katastrofické scenáre, mnohé podniky museli obmedziť výrobu, hľadali sa riešenia. Po takmer dvoch týždňoch sa dodávka plynu napokon obnovila. Sú však signály, že situácia s obmedzením dodávok plynu by sa mohla v budúcnosti opäť zopakovať. Máte strach, aby ste neprišli o tepelnú pohodu? Plynová kríza ukázala, že je správny čas začať rozmýšľať o alternatíve k plynovému vykurovaniu.

Spoliehať sa v súčasnosti na plyn ako jediný zdroj vykurovania je krátkozraké. Plyn je palivom, od dovozu ktorého je naša krajina závislá. To je dôvod, prečo by ste mali rozmýšľať nad inými možnosťami vykurovania. Existujú ekologické, obnoviteľné a zároveň aj finančne prijateľné zdroje energie. Neistota v oblasti energetickej politiky nahráva trendu individuálneho a nezávislého vykurovania. Obavy z uzavretia plynového kohútika mať nemusíte, ak si zaobstaráte univerzálny komín od spoločnosti Schiedel.


Alternatívou k plynu je drevoS komínom proti dôsledkom plynovej krízy

231867

Ako ukázala plynová kríza, možnosť výberu z viacerých palív a zdrojov energie je životne dôležitá. Absolútnu slobodu vo vykurovaní získate, ak vaša domácnosť bude disponovať vykurovaním na tuhé palivo. Vykurovaniu drevom pomáha nielen plynová kríza, ale aj súčasné ceny energie či jeho ekologický efekt smerujúci k ochrane životného prostredia. Používateľov od dreva ako paliva však odrádza to, že ide o náročný a špinavý spôsob vykurovania. V čase, keď pelety či brikety sú na našom trhu dostupné, je tento strach neopodstatnený. Pelety netreba píliť, sušiť či neustále dokladať do vykurovacieho spotrebiča. Jedno 15-kilogramové vrecko sa na niekoľko dní postará o vašu tepelnú pohodu. Praskanie horiaceho dreva s príjemne sálavým teplom sa navyše nedá nahradiť – ani bioalkoholom, ani televízorom.


S komínom proti dôsledkom plynovej krízy

231865

Komínové systémy Schiedel prinášajú slobodu

Počas zastavenia dodávok plynu sa mnohí ľudia museli začať zaoberať myšlienkou, čím budú v prípade nedostatku plynu vykurovať. Najpokojnejší boli tí, ktorí už na začiatku výstavby domu nedôverovali výfuku spalín cez strechu a zaobstarali si dva prieduchy – pre plynový kotol s možnosťou zmeny paliva napríklad na peletky a druhý prieduch na tuhé palivo. Pripojenie viacerých druhov paliva na jeden komínový prieduch totiž v podmienkach Slovenskej republiky nie je možné. Ak máte bežný typ komína a rozhodnete sa pre prechod na iné palivo, čaká vás náročná úloha spojená s vysokými výdavkami na prestavbu či vložkovanie komínového telesa. Možnosť voľby medzi viacerými zdrojmi energie a zároveň maximalizáciu ekonomickej i vykurovacej efektívnosti prináša systémový komín. Pri univerzálnych komínoch Schiedel sa môžete kedykoľvek rozhodnúť, čím chcete kúriť. Výber vyhovujúceho paliva a jeho používanie nie je náročné. Vďaka komínovým systémom sa stanete nezávislým od jedného zdroja energie a na vykurovanie môžete použiť fosílne i obnoviteľné zdroje energie. Systémové komíny Schiedel sú všestranné a vďaka nim budete mať istotu tepelnej pohody počas celého roka. Komíny Schiedel sú výhodnou investíciou, ktorá vám umožní meniť spôsob vykurovania podľa vašej potreby, ale aj vývinu cien jednotlivých palív na trhu.Prečo práve ABSOLUT?


S komínom proti dôsledkom plynovej krízy

231864
Schiedel

Účinným riešením proti dôsledkom plynovej krízy je komínový systém Schiedel ABSOLUT. Komínový systém ABSOLUT spĺňa tie najnáročnejšie požiadavky na moderné spôsoby vykurovania a zabezpečenie tepelnej pohody. Tri vrstvy komína Schiedel ABSOLUT zabraňujú vzniku prasklín v dôsledku vysokých teplôt a zabezpečujú bezpečný odvod spalín od všetkých druhov spotrebičov. Šamotová vložka z kvalitnej technickej keramiky dokáže odolávať vlhkosti, vysokým teplotám i prieniku kondenzátu. Vďaka kvalitnej realizácii spalinovej cesty v komínových systémoch Schiedel môžete naplno využiť účinnosť pripojeného spotrebiča. S komínovým systémom Schiedel ABSOLUT môžete vykurovať akýmkoľvek typom paliva, podporovať ekologické bývanie, chrániť životné prostredie a zároveň nemusíte mať strach z vyhorenia vášho obydlia. S  komínmi od firmy Schiedel zostanú obytné priestory vždy príjemne teplé.

Viac užitočných informácií o systémových komínoch nájdete na www.schiedel.sk.

Kategória: Nezaradené
Tagy: komín Schiedel
Zdieľať článok

Diskusia