Bezpečný komín pre vaše bývanie

18. 03. 2011 Zdieľať

Snahou každého staviteľa nového rodinného domu je bezpečný a útulný domov. Domov, v ktorom sa všetci členovia rodiny budú cítiť príjemne a komfortne. Pohodu do príbytku možno priniesť prostredníctvom plápolajúceho ohňa v kozube. V takom prípade si však treba dať pozor na odvod spalín. Len s kvalitným komínom sa nemusíte obávať požiaru, vyhorenia príbytku či nebezpečných otráv spalinami.

— Advertorial spoločnosti Icopal a.s.

Riešenie bezpečného odvodi spalín ponúka expert na komplexné riešenia stavieb spoločnosť Icopal. Komíny ICOPAL WULKAN z prírodného vulkanického kameniva sú komínovými systémami budúcnosti. Vďaka 30-ročnej záruke sa investícia do ich kúpy naozaj oplatí. Zárukou kvality, dlhodobej odolnosti, ekologickosti a bezpečnosti komínov ICOPAL WULKAN sú už viac ako 30-ročné skúsenosti vo výrobe komínových systémov podľa nórskej technológie.

Komín z vulkanického kameniva

Komíny ICOPAL WULKAN sa skladajú z certifikovanej komínovej tvárnice, izolácie a šamotovej vložky. Unikátnosť škandinávskej technológie spočíva v používaní výhradne prírodného, ekologického vulkanického kameňa, cementu a vody. Hotová komínová tvárnica sa vyznačuje väčšou hrúbkou steny a vysokou odolnosťou. Keďže tvárnica neobsahuje piesok ani štrk, neznižuje sa izolácia komína. Izolácia je vďaka tepelnoizolačným vlastnostiam vulkanického kameniva už priamo súčasťou komínovej tvárnice. Mimoriadne odolná šamotová vložka s prevádzkovou teplotou až do 600 °C zaručuje bezpečnosť a dlhú životnosť komínového systému aj pri vykurovaní tuhými palivami. Životnosť komína ICOPAL WULKAN zvyšujú aj rozšírené kanáliky zadného odvetrávania. Celkový vzhľad komínových systémov dotvárajú kvalitné doplnky – antikorové dvierka, oceľový difúzor či nadstrešné dekoratívne elementy. Komíny ICOPAL WULKAN sú jediným kompletným riešením na trhu, ktoré ponúka hotové celofarebné nadstrešné dekoratívne elementy so vzhľadom tehly. Tie sa podieľajú na zabezpečení optimálnej statiky celého komína a minimalizujú riziko poškodenia strechy.

Vysoká tepelná odolnosť

V dôsledku vykurovania vznikajú v komíne chemické reakcie, ktorým musia komínové systémy odolávať. ICOPAL WULKAN je mimoriadne odolné komínové teleso, ktoré vďaka izolačným parametrom prírodného kameňa dosahuje optimálnu pracovnú teplotu veľmi rýchlo. Vplyvom toho možno značne minimalizovať vznik kondenzácie. Aj v prípade vyhorenia sadzí je systém úplne bezpečný pre samotnú stavbu i obyvateľov domu. Komínové systémy od spoločnosti Icopal sú vhodné do akéhokoľvek domu. Ak aj patríte medzi tých, čo túžia po nízkoenergetickom alebo pasívnom dome a nechcú sa vzdať vykurovania drevom v kozube, žiadny problém. Pre pasívne domy sú určené moderné komínové systémy ICOPAL WULKAN C a ICOPAL WULKAN C SPS, ktoré nesálajú teplo a sú dostatočne tesné.

Zmena paliva možná – kedykoľvek

Pri stavbe rodinného domu treba myslieť dopredu. Ak v súčasnosti uprednostňujete vykurovanie plynom, neznamená to, že sa vaše priority v budúcnosti nezmenia. V prípade, že vo fáze projektovania nebudete myslieť na alternatívne možnosti, musíte sa zmieriť s typom vykurovania, ktorý ste si zvolili na začiatku výstavby domu. Pamätajte na to, že ceny palív sa neustále menia, preto je lepšie mať záložné riešenie.

Nie je dôležité, akým palivom chcete vykurovať, pretože súčasťou komínového systému ICOPAL WULKAN sú univerzálne certifikované šamotové vložky. Tie zaručujú slobodný výber paliva. Nová dvojprieduchová tvárnica umožňuje zapojiť plynová kotol aj kozub do jedného komínového telesa. Výhodou tvárnice sú rozmery 68 ×x 36 cm, ktoré šetria miesto. Prekážku pre komínové systémy od spoločnosti Icopal nepredstavujú ani nové trendy v oblasti vykurovania – kondenzačné kotly. Tie si vyžadujú komíny najvyššej kvality s dostatočnou odolnosťou proti vlhkosti. Komínový systém ICOPAL WULKAN so šamotovou vložkou D3P1 spĺňa aj tie najnáročnejšie požiadavky vykurovacích spotrebičov.

Viac informácií nájdete na www.kominy.icopal.sk.

Kategória: Stavba a rekonštrukcia Strecha, podkrovie
Tagy: icopal
Zdieľať článok