Zdroj: MASONITE

Aké najčastejšie chyby sa dopúšťame pri výbere interiérových dverí?

26. 03. 2021 Zdieľať

Chyby často vznikajú pri výbere typu povrchu dverí, teda pri špecifikácii požadovaných vlastností a pri zabudovaní do zle určeného stavebného otvoru. Správne zvolený povrch a materiálová skladba dverí nás bude dlho tešiť nielen na pohľad, ale podporí aj pocit pohody pri pobyte v miestnosti.

Mali by sme si ujasniť, do akých priestorov dvere kupujeme, teda náročnosť prevádzky, počet ľudí, detí, domáce zvieratá a aj teplotu a vlhkosť v miestnostiach. Od toho sa odvíjajú požiadavky na odolnosť povrchu proti poškrabaniu, prerazeniu, vysokej miere vlhkosti či vode, plocha zasklenia, miera odhlučnenia alebo bezpečnostné prvky. A tiež rozhodujú aj ekonomické ukazovatele.

Pri montáži býva najčastejšou chybou zle zameraný stavebný otvor, nevhodný smer otvárania dverí a tiež montáž tzv. obložkovej zárubne. Montáž obložkovej zárubne zvládne šikovný domáci majster aj sám. Musí si však dať pozor na pár kľúčových prvkov, ktoré vidno vo videu:

Montáž obložkových zárubní

Inštalácia obložkových zárubní Masonite v 3D drevodekore borovice fínskej s povrchovou úpravou CPL laminát premium. Zdroj: MASONITE

Odpovedal Ing. David Krubner, marketingový a obchodný riaditeľ najväčšieho českého výrobcu dverí, spoločnosti MASONITE CZ spol. s r. o. www.masonite.cz. Pre osobnú konzultáciu sú k dispozícii technici v 6 vzorkových predajniach na Slovensku a v 21 v ČR.

Zdroj: MASONITE CZ

Kategória: Dvere, brány
Tagy: interiérové dvere materiály zárubne
Zdieľať článok