Bezpečné dvere – vstupná brána do vášho domova

Bezpečné dvere – vstupná brána do vášho domova

20. 06. 2007
Zdieľať

Hovorí sa, že prvý dojem je najdôležitejší. Práve ten prvotný pocit je mnohokrát tým kľúčovým pri konečnom zhodnotení. To isté sa dá povedať aj o vchodových dverách. Práve ony tvoria vstupnú bránu do nášho domova a práve ony vytvárajú ten dôležitý prvý dojem. Pri príchode domov nás vítajú a pri odchode sa s nami lúčia. Sú našou istotou, ktorá nám a našim najbližším dodáva pocit bezpečia. Sú nevyhnutnou súčasťou nášho každodenného života. Práve preto je veľmi dôležité, aby odzrkadľovali všetky nároky nielen po stránke estetickej ale aj bezpečnostnej a konštrukčnej.

— Komerčná prezentácia spoločnosti Kalypso —

Základným prvkom našich dverí je hliníkový profil s prerušeným tepelným mostom. Je tvarovo stály aj pri veľkom rozdiele teplôt a ponúka možnosť výberu z takmer neobmedzenej palety farieb. V kombinácii s vhodnou dvernou výplňou dodá Vášmu domovu ten správny, neodolateľný nádych pri zachovaní vysokej miery funkčnosti a bezpečnosti.

Potrebnú tesnosť vchodových dverí zabezpečujú po obvode vonkajšie a vnútorné dorazové tesnenia z trvácnej gumy vysoko odolnej voči UV žiareniu. Výsledkom je výborná priliehavosť krídla k dvernému rámu aj pri nepriaznivých poveternostných a teplotných podmienkach.

Neobmedzené možnosti a variácie

Z estetického hľadiska je kľúčovým prvkom vchodových dverí ich dverná výplň, pričom možnosti jej farebného prevedenia sú takmer neobmedzené. Základom každej dvernej výplne je samotné jadro, ktoré môže byť z polystyrénu, z preglejky alebo drevotriesky doplnené o bezpečnostnú hliníkovú alebo oceľovú platňu v závislosti od stupňa bezpečnosti. Každá z týchto možností ponúka rôzne farebné variácie. Navyše, neoddeliteľnou súčasťou výplne je povrchová platňa, ktorá môže byť na báze mäkkých plastov, syntetickej živice alebo hliníka. Všeobecne však platí, že najobľúbenejšie sú sendvičové výplne, pretože sú kombináciou výborných tepelno-izolačných vlastností a zároveň poskytujú vysokú mieru bezpečnosti. Obľúbenou súčasťou dverných výplní môžu byť sklené výplne, počnúc sklami hladkými čírymi, cez sklá vzorované či prifarbené, až po sklá bezpečnostné.

Pocit bezpečia

Jednou z najdôležitejších vlastností každého domu je vytvoriť majiteľovi istotu a pocit bezpečia. Základnou funkciou každých vchodových dverí je zamykanie, zabezpečené dverným kovaním – prevodkou. V základnom vyhotovení pre nenáročné aplikácie sa dvere osadzujú jednobodovým jazýčkovým alebo valčekovým zámkom, ktorý je možné doplniť prídavným zámkom. Odporúča sa však dvere vybaviť zámkom trojbodovým, v prevedení tzv. „automatik“. Veľkou prednosťou tohto zámku je, že dverné krídlo je s rámom uzamknuté pomocou uzamykacích hákov vždy v troch bodoch, nielen v prípade uzamknutia dverí, ako to býva u mnohých iných systémov obvyklé. Dokonalejšie uzamknutie krídla s rámom je dôležité nielen z hľadiska bezpečnostného, ale aj z hľadiska tesnosti. V prípade použitia dverí vo verejných priestoroch alebo pre účely zvýšeného komfortu môžu byť okuté trojbodovým zámkom ovládaným elektronicky, s následnou možnosťou napojenia na rôzne systémy elektrovrátnikov.

Významným doplnkom dverí je vonkajšie kovanie, ktoré môže byť vo variáciách kľučka, madielko alebo guľa v rôznych farebných vyhotoveniach. Nevyhnutnou súčasťou našich dverí sú aj dvojdielne dverné pánty, ktoré sú dôležitým stabilizačným prvkom. Obľúbeným doplnkom sú aj dverné klopadlá a kukátka, pri obchodných prevádzkach samozatvárač ramienkový alebo s klznou lištou ako aj stavač krídla.

Dvere môžu byť, v závislosti na ich kvalite a parametroch, verným strážcom alebo naopak rizikovým faktorom. Vďaka bezpečnostným prvkom ako je bezpečnostné kovanie a sklo, trojbodový zámok či výplň s oceľovou platňou vo vnútri si dokážete vytvoriť nielen pocit bezpečia, ale aj skutočnú bariéru pred neželanými návštevníkmi. Sme radi, keď sa cítite bezpečne.

Viac informácií nájdete na www.matporiadneokno.sk alebo na infolinke 02 / 16 123.

Kategória: Dvere, brány
Tagy: dvere dvr prkalypso
Zdieľať článok

Diskusia