Posuvné dvere
Zdroj: Fenestra SK

Posuvné dvere Synego SLIDE – nezruinujú peňaženku a pomôžu aj pri rekonštrukcii cez plán obnovy

19. 12. 2022 Zdieľať

Zapáčili sa vám posuvné dvere, no ich cena bola pre vás neprijateľná? Kompromisné riešenie s trendy dizajnom a zároveň prijateľnou cenou je na svete.

Spoznajte posuvné okná a dvere REHAU SYNEGO SLIDE. Sú vhodné do nízkoenergetických novostavieb i pasívnych budov, no taktiež pre  rekonštrukcie starších domov v rámci štátneho dotačného programu Obnov dom. Vďaka dostupnej cene a možnosti získať dotácie tak konečne môžete mať okná a dvere, po akých ste vždy túžili.

Prvým slovenským predajcom, ktorý SYNEGO SLIDE na trh prináša, je etablovaná slovenská značka FENESTRA SK. Referencie spokojných zákazníkov, ktorí sa už viac než 25 rokov na tohto predajcu s dôverou obracajú, napovedajú, že táto novinka bez povšimnutia veru neostane. Prečo?

Spojenie inovatívnych posuvných okien a dverí s protislnečným sklom

Hlavným dôvodom, prečo je SYNEGO SLIDE v pozornosti množstva zákazníkov, je kombinácia toho najlepšieho, čo posuvné systémy ponúkajú. Spája totiž výhody drahších zdvižno-posuvných dverí s dostupnosťou sklopno-posuvných dverí. Ak sa k tomu naviac pridá protislnečné sklo SGG COOL-LITE SKN 183, vaše bývanie bude nadmieru presvetlené a vy si môžete užívať optimálny tepelný komfort za nižšie náklady. Skvelá kombinácia, no nie?

Posuvné okná

Zdroj: Fenestra SK

Posuvné okná a dvere SYNEGO SLIDE kombinujú moderný dizajn, jednoduché otváranie a dostupnú cenu

Vďaka posuvným oknám a dverám máte jedinečnú možnosť svoje bývanie dostatočne presvetliť. Dôležitým parametrom pri výbere okien je však aj prestup tepla a s ním súvisiace termoizolačné vlastnosti. Na to všetko prihliadali konštruktéri spoločnosti REHAU, keď vytvárali SYNEGO SLIDE – ideálne posuvné okná a dvere, ktoré spĺňajú aj tie najnáročnejšie požiadavky na nízkoenergetické a pasívne stavby.

Doterajšie riešenia — zdvižno-posuvné dvere, založené na koncepte HS portálu, patria k vyššej cenovej triede a sklopno-posuvné dvere (PSK systém) majú nevýhodu kvôli komplikovanejším systémom otvárania.

V posuvných oknách a dverách SYNEGO SLIDE sa však spájajú benefity oboch doterajších riešení. Výsledkom je:

  • nižšia cena ako v prípade zdvižno-posuvných dverí (HS portál),
  • dizajn podľa vašich predstáv,
  • nadštandardné rozmery,
  • pevné zasklenie v panoramatickom prevedení,
  • jednoduché otváranie a zatváranie,
  • výnimočné termoizolačné vlastnosti (ako v prípade PSK systému).
Posuvné dvere

Zdroj: Fenestra SK

A čo prehrievanie interiéru? Riešením pre posuvné dvere sú protislnečné sklá

Protislnečné sklá SGG COOL-LITE SKN 183, sú poslednou skladačkou k posuvným oknám SYNEGO SLIDE, ak sa obávate strašiaka menom prehrievanie interiéru. Prepúšťajú totiž nadštandardné hodnoty denného svetla (až 75%) v lete a zároveň v zime eliminujú tepelné úniky smerom von. To všetko vďaka takzvanej “protislnečne pokovanej” vrstve skla.

Predstavujete si práve, ako takéto protislnečné sklo ovplyvní vzhľad vášho bývania? To však nie je potrebné. Moderné protislnečné sklá majú skvelý energetický výkon, neutrálnu farbu a nízku reflexiu. Vďaka tepelne tvrdenej úprave sklo naviac poskytuje zvýšenú mieru bezpečnosti a eliminuje riziko mechanického poškodenia či porušenia v dôsledku teplotného šoku.

Zabudnite teda na nepraktické žalúzie alebo iné nereálne možnosti tienenia, ktorých  v prípade posuvných okien a dverí nie je až tak veľa. Vďaka tieneniu posuvných dverí a okien pomocou protislnečných skiel odpadá aj problém s konštrukciou exteriérového tienenia a jeho ovládaním. V prípade revolučných posuvných okien a dverí SYNEGO SLIDE, v kombinácii s protislnečnými sklami, sa dokonca nemusíte oberať ani o množstvo centimetrov potrebných na manipuláciu s oknami (posúvajú sa v rovnobežnej línii so stenou) alebo konštrukciu tieniacich prvkov.

Posuvné dvere

Zdroj: Fenestra SK

Zaujalo vás toto riešenie? Presnú cenu SYNEGO SLIDE so štandardnými sklami pre váš projekt môžete zistiť bez akýchkoľvek záväzkov vďaka cenovej ponuke na mieru. Ak si želáte zistiť cenu s protislnečnými sklami, stačí sa dopytovať u obchodného zástupcu, ktorý vás bude po vyplnení formuláru kontaktovať.

Zdroj: PR článok Saint-Gobain Construction Products, s.r.o.

Kategória: Dvere, brány Okná
Tagy: nízkoenergetický dom posuvné dvere úspora energie Zdvižno-posuvné dvere
Zdieľať článok