Ste pripravení na trendy interiérových dverí, ktoré nás čakajú v roku 2023?
Zdroj: dreamstime.com

Ste pripravení na trendy interiérových dverí, ktoré nás čakajú v roku 2023?

26. 12. 2022 Zdieľať

Rok 2022 sa pomaly chýli ku koncu. Svet interiérového dizajnu preto už opäť prichádza s novými trendmi, ktoré budú vládnuť v roku 2023.

Ste zvedaví, o aké trendy pôjde? Pripravili sme pre vás zoznam typov interiérových dverí, ktoré budú v roku 2023 stáť v centre pozornosti.

Interiérové dvere: Pripravte sa na top trendy v roku 2023

  • Posuvné sklenené dvere

Posuvné dvere sú v trende už roky, pretože majú veľký štýlový potenciál, pomáhajú šetriť miesto a hodia sa tak najmä do menších priestorov. V roku 2023 si však získavajú pozornosť posuvné dvere v kombinácií so sklom.

Sklo má tiež veľkú výhodu v integrácii so všetkými typmi dekorácií. Môžete ho kombinovať s inými materiálmi, ako je drevo, hliník či PVC a vždy bude vyzerať vkusne. Najčastejšie sa kombinuje s drevom. Sklenené vložky pomáhajú prepúšťať svetlo do miestnosti, aj keď je krídlo dverí úplne zatvorené.

  • Skladacie harmonikové dvere

Dizajn skladacích dverí 2023, nazývaných tiež harmonikové alebo vysúvacie dvere, predstavuje príjemnú alternatívu k posuvným dverám. Dvere sa skladajú z krídel, ktoré sa do seba dajú zložiť vďaka systému vysokých koľajníc.

Ide o vynikajúce riešenie na optimalizáciu a moduláciu vášho priestoru. Harmonikové dvere sa používajú v moderných domácnostiach ako priečka medzi miestnosťami (napríklad na odstránenie zápachu z kuchyne). Interiérové ​​akordeónové dvere nevyžadujú obzvlášť zložitú inštaláciu a dajú sa prispôsobiť požadovanej veľkosti.

  • Dvojité krídlové dvere

Tento typ dverí je bežne známy ako francúzske dvere pozostávajúce z páru jednoduchých dverí, ktoré sa otvárajú od seba. Nadrozmerné dvojité dvere môžu ponúknuť väčšie vystavenie svetlu a ilúziu priestrannosti v každej miestnosti domácnosti.

Dvojité krídlové dvere v interiéri

Zdroj: dreamstime.com

Aké materiály budú „IN“ v roku 2023?

Pri výbere interiérových dverí máte na výber z množstva rôznych materiálov. Od najbežnejších po najoriginálnejšie, váš výber bude závisieť od osobných prianí, potrieb a celkového štýlu vášho domova.

Tieto základné typy sa budú v roku 2023 naďalej tešiť popularite:

  • Drevené interiérové dvere

V roku 2023 zostávajú populárnou možnosťou drevené dvere. Už samotný fakt, že ide o prírodný materiál, ktorý dodáva interiéru domácu pohodu a teplo, je dostatočným dôvodom na takýto výber. Tento dizajn je nenáročný na starostlivosť, čo je dôležité pri bývaní s malými deťmi alebo domácimi zvieratami. Zároveň predstavuje príjemnú ekologickú alternatívu.

  • Sklenené interiérové dvere

Ako sme už vyššie spomínali, sklenené dvere pôsobia nielen elegantne, ale zároveň dokážu pretvoriť váš domov na príjemné priateľské miesto a každej miestnosti dodajú jedinečné kúzlo.

Ak sa rozhodujete pre sklenené dvere, avšak potrebujete vyššiu protihlukovú ochranu, siahnite po interiérových dverách z bezpečnostného skla, ktoré v spojení s vysúvateľných podlahovým tesnením ponúkajú efektívnu protihlukovú ochranu. Takýto typ dverí nájdete v ponuke výrobcu Hörmann.

Posuvné sklenené dvere v interiéri

Zdroj: dreamstime.com

Farba interiérových dverí, ktorá podčiarkne charakter priestoru

Na to, aby ste aktualizovali svoju domácnosť nemusíte nutne meniť všetky dvere vo svojej domácnosti. Stačí vám zmeniť svoje dvere pomocou farby a ľahko ich tak premeniť na jedinečný estetický kúsok.

Trend maľovania interiérových dverí sa v roku 2023 bude tešiť veľkej popularite. Ide o jednoduchý a zároveň hravý spôsob, ako originálne vniesť do priestoru charakter a jedinečnosť.

Rovnako ako pri akomkoľvek rozhodnutí týkajúcom sa farieb, zvážte atmosféru, ktorú chcete vytvoriť vo svojom dome. Jasná farba dodá priestoru energiu, zatiaľ čo neutrálny alebo tlmený tón pomôže miestnosti pôsobiť upokojujúco a pokojne.

Maľované interiérové dvere v tyrkysovej farbe

Zdroj: dreamstime.com

Interiérové dvere, ktoré si získajú vás, aj vašich hostí

Teraz už viete, aké trendy sa budú vynímať v interiérovom dizajne dverí v roku 2023. Dúfame, že vám tieto tipy poslúžia ako inšpirácia a dodajú vášmu domovu nový nádych. Prezrite si kompletnú ponuku výrobcu Hörmann a premeňte svoj priestor na štýlovú a modernú domácnosť.

Zdroj: PR článok Hörmann Slovenská republika s.r.o. 

Kategória: Dvere, brány
Tagy: interiérové dvere interiérové trendy posuvné dvere sklenené dvere
Zdieľať článok