Ekologická betónová strešná krytina

Ekologická betónová strešná krytina

02. 10. 2009
Zdieľať

V čase veľkej popularity wellness a zdravého životného štýlu sa mení aj vzťah verejnosti k ekológii. Ľudia si čoraz viac uvedomujú vplyv prostredia na kvalitu ich života. Ak chceme robiť všetko pre svoje zdravie, musíme sa viac angažovať za svoje životné prostredie. Zdravo bývať znamená používať ekologické stavebné materiály, ktoré prispievajú k pohode bývania. Na šikmú strechu je ekologickou voľbou betónová strešná krytina od spoločnosti KM Beta.

— Komerčná prezentácia spoločnosti KM BETA spol. s r. o. —


Ekologická betónová strešná krytina

219571

Betón je kvalitný stavebný materiál, ktorého zdravotnú neškodnosť spoľahlivo preverili roky používania v stavebníctve. Betónové škridly od spoločnosti KM Beta sa vyrábajú z prvotriednych prírodných surovín: akostného portlandského cementu, kremičitého piesku, vody a pigmentov oxidu železa. Ide o prírodné materiály, ktoré sa v prírode nachádzajú takmer v neobmedzenom množstve. Piesok sa, navyše, ťaží v oblasti Moravskej Sahary. Tá sa rozprestiera južne od moravského Bzenca, neďaleko od výrobného závodu. Preprava vstupných surovín je tak šetrná k životnému prostrediu, lebo emisie CO2, ktoré vznikajú pri spaľovaní palív, sú veľmi nízke. Betónová strešná krytina je recyklovateľná a neobsahuje žiadne chemické látky, ktoré by zaťažovali životné prostredie alebo zvyšovali horľavosť materiálu.
 

Tip: Všetok nábytok a bytové doplnky na jednom mieste

Ekologická výroba

Výroba betónovej strešnej krytiny je energeticky nenáročná. Po spracovaní všetkých surovín na čerstvý betón s nízkym obsahom vody postupuje zmes do zariadenia, ktoré pracuje metódou ťahania – razenia. Betón sa lisuje pod veľkým tlakom 18 až 20 Mpa. Výsledkom je zhutnený a vytvarovaný betón, ktorý sa reže na potrebnú veľkosť. Upravený materiál sa podrobí povrchovej úprave a putuje do sušiarne. Tu sa pri relatívne nízkej teplote suší. Po 8 hodinách sa výrobok odformuje a vynesie z haly do vonkajšieho prostredia, kde sa naďalej vytvrdzuje. Pri výrobe sa spotrebuje minimum elektrickej energie, nevznikajú žiadne spaliny ani škodliviny.
 

Variabilita vyhotovení

V ponuke výrobcu sú varianty betónovej strešnej krytiny – KMB Beta, KMB Hodonka, ktoré svojím tvarom a farebným vyhotovením dodávajú streche originálny výraz. KM Beta vyrába aj štandardnú strešnú krytinu KMB Beta bez povrchovej úpravy z prifarbeného betónu. Vzhľadom na vyššiu životnosť škridly sa však odporúča voliť škridlu s povrchovou úpravou. Na farbenie betónovej škridly sa používa viacero farbív v rôznych odtieňoch vrátane čiernej s rôznou povrchovou úpravou (lesklá s názvom Briliant, matná s názvom Elegant).

 

Funkčná strecha

Postupné vytvrdzovanie vo vonkajšom prostredí znamená neustále sa zvyšujúcu kvalitu, ktorá zabezpečuje dlhú životnosť strechy. Tá sa odhaduje na sto rokov. Odolnosť proti nepriaznivým poveternostným vplyvom a agresívnemu pôsobeniu okolitého prostredia je zaručená výberom kvalitných surovín, výrobou čo najhutnejšieho betónu a jeho veľmi dôkladným spracovaním. Betónová strešná krytina od spoločnosti KM Beta je veľmi pevná a vysoko odolná aj proti sile vetra a mechanickému zaťaženiu, napríklad snehom. Je za tým vysoká únosnosť škridly, ktorá v praxi dosahuje vyššie hodnoty, ako je normou požadovaných 2 000 N. Vysoká mrazuvzdornosť, predstavujúca odolnosť proti cyklickému striedaniu teplôt v počte 25 zmrazovacích cyklov, umožňuje jej uplatnenie bez ohľadu na nadmorskú výšku. Rozmerová presnosť škridiel a systém drážok, ktoré do seba po uložení zapadajú, umožňujú ľahkú montáž krytiny bez zbytočného vynakladania energie. Zároveň zabezpečujú vodonepriepustnosť krytiny. Tak sú zaistené aj hygienické parametre stavby, na ktoré najviac vplýva nežiaduca vlhkosť.
 

Zdravé a ekologicky šetrné bývanie

Výroba betónovej strešnej krytiny od spoločnosti KM Beta si nevyžaduje veľké množstvo energie, čím ju šetrí a neprispieva k vzniku emisií CO2, ktoré vedú ku globálnemu otepľovaniu. Navyše, vďaka priaznivým tepelnotechnickým parametrom pomáha svojím užívateľom znižovať spotrebu energie. Strešná krytina od spoločnosti KM Beta drží teplo v interiéri a neprepúšťa ho von. Pohodu bývania umocňujú aj dobré zvukovoizolačné vlastnosti. Dnu nepreniká zvuk dopadajúceho dažďa či krúp a krytina nevibruje ani pri silnom vetre. Spoločnosť KM Beta ponúka komplexný systém strešnej krytiny vrátane širokého výberu strešného príslušenstva a doplnkov, aby pomohla budúcim užívateľom dosiahnuť trvalo udržateľný  príjemný pocit z bývania počas celého života.

Kategória: Stavba a rekonštrukcia Strecha, podkrovie
Tagy: KM Beta PR článok
Zdieľať článok

Diskusia