Ako si vybrať klimatizáciu a tepelné čerpadlo

01. 07. 2019 Zdieľať

Klimatické zmeny a výkyvy počasia sú čoraz citeľnejšie aj na Slovensku. V čase letných horúčav sa potrebujeme schladiť, v zime by sa nám zasa zišlo efektívnejšie vykurovanie. Ovládanie teploty v našich domácnostiach sa v súčasnosti stáva skutočným umením a otázkou životného štýlu.

Aby sme si vybrali správne, treba myslieť na svoju peňaženku, zdravie aj životné prostredie. Tu je pár užitočných rád, ktoré nám môžu pomôcť. 

Keď klimatizácia, tak od odborníkov

Pozor, tzv. lacné riešenia bývajú často najdrahšie! Nenechávajme preto nič na náhodu ani na pochybné rady tých, čo sa v tom nevyznajú. Radšej sa od začiatku spoľahnime na profesionálnu servisnú firmu. Veď nejde len o peniaze, ale aj o naše zdravie a komfort. 

Prvým krokom by mala byť úvodná bezplatná obhliadka servisným technikom. Ten nám na základe našich požiadaviek a priestoru vypočíta potrebný výkon, ako aj počet a optimálne umiestnenie jednotiek, čo nám zníži prevádzkové náklady. Pri výbere výrobcu dbajme najmä na jeho renomé, postavenie na trhu a kvalitu produktov. Pokiaľ ide o dizajn, nechajme sa pokojne viesť vlastným vkusom. Pri výbere inštalačnej firmy berte do úvahy najlepšie zákaznícke referencie, osobná skúsenosť a spokojnosť sú na nezaplatenie.  

Oceňovaný dizajn, japonská kvalita


klimatizácia

klimatizácia
Daikin ACE Slovakia spol. s r.o.

Aby sme nezostali len pri všeobecných radách, vytipovali sme dva konkrétne modely od svetovej jednotky v chladení – japonského výrobcu Daikin. Klimatizácia DAIKIN STYLISH dodá nášmu bývaniu komfort a štýl. Za svoj dizajn získala niekoľko prestížnych ocenení. Je iba na vás, ktoré z troch farebných prevedení – biele, strieborné či drevodekor – si vyberiete. Určite na nej oceníte nielen výkon, ale aj tichú a zdraviu neškodnú prevádzku. 


klimatizácia

klimatizácia
Daikin ACE Slovakia spol. s r.o.

Medzinárodne oceňovaným dizajnom sa môže pýšiť aj model DAIKIN EMURA, ktorý kombinuje elegantný vzhľad s inteligentnými technológiami. Vzduch nielen dokonale chladí, ale aj čistí. Aj preto patrí medzi najvyhľadávanejšie klimatizácie od spoločnosti Daikin. Navyše, pri všetkých modeloch si vďaka programu Stand By Me môžete zadarmo predĺžiť záruku až na 5 rokov. Daikin tiež zabezpečí ekologickú výmenu starej klimatizácie za novú, pričom novú si môžete zakúpiť s výraznou zľavou. 


klimatizácia

klimatizácia
Daikin ACE Slovakia spol. s r.o.

Tepelné čerpadlá – riešenie pre budúcnosť 

Ak rozmýšľame nad tepelnými čerpadlami, nenechajme sa odradiť vyššími vstupnými nákladmi. Treba si uvedomiť, že ide o dlhodobé riešenie pre budúcnosť. Ich vyššiu cenu časom vykompenzujú výrazne nižšie prevádzkové náklady a po rokoch sa nám investícia vráti. Ďalšou veľkou výhodou je, že sú šetrné k nášmu zdraviu aj k prírode. 

Keďže tepelné čerpadlá sú vhodné najmä pre novostavby, s ich výberom odporúčame začať už v projektovej fáze. Čo všetko treba pritom zohľadniť? V prvom rade treba zrátať tepelné straty, ktoré ovplyvňujú vykurovanie. Tepelné čerpadlá zabezpečujú aj ohrev vody, preto pomôže tiež odhad jej spotreby. Treba si tiež ujasniť, či využijeme čerpadlá aj na chladenie. Najlepšie bude obrátiť sa na profesionálneho projektanta. Pokiaľ ide o montáž, vyberajme len profesionálnu inštalačnú firmu s dobrými referenciami.  


klimatizácia

klimatizácia
Daikin ACE Slovakia spol. s r.o.

NAJ vykurovanie pre našu domácnosť 

Tepelné čerpadlá musia spoľahlivo fungovať niekoľko rokov, kvalita je preto prvoradá. Máme tu aj jeden zaujímavý tip. Špičkové japonské čerpadlá DAIKIN ALTHERMA sa môžu hrdiť tromi naj: sú najekonomickejšie, najekologickejšie a najpredávanejšie v Európskej únii. Zabezpečujú nielen kúrenie a ohrev vody, ale aj chladenie. Vďaka najmodernejším technológiám dosahujú energetickú účinnosť až A+++. Vynikajú vysokou výkonnosťou, nízkymi prevádzkovými nákladmi, dlhou životnosťou a jednoduchým ovládaním. Získate ich so štátnou dotáciou až do 3 400 €. Ani Bratislavský kraj nebude o dotáciu ukrátený. Daikin jeho obyvateľom poskytuje až 20 % zľavu.

www.daikin.sk

ZDROJ PR článok spoločnosti Daikin ACE Slovakia spol. s r.o.

Kategória: Energia
Tagy: chladenie klimatizácia kúrenie ohrev vody tepelné čerpadlá
Zdieľať článok