Ako ušetriť na vykurovaní?

Ako ušetriť na vykurovaní?

17. 09. 2008
Zdieľať

Stále obľúbenejším spôsobom vykurovania sa stávajú tepelné čerpadlá. Tieto moderné zariadenia dokážu znížiť náklady na vykurovanie až o 75 % a ich cenová dostupnosť je dnes už omnoho priaznivejšia ako pred pár rokmi.
—Komerčná prezentácia spoločnosti NIBE Industrier AB —

V zemi, vode aj vo vzduchu je obsiahnuté nesmierne množstvo tepla. Tepelné čerpadlá sú zariadenia, ktoré dokážu toto teplo využiť na vykurovanie a ohrev vody a znížiť tak podstatným spôsobom náklady na energie nakupované od dodávateľov plynu a elektriny. Švédska firma NIBE má vo výrobe tepelných čerpadiel dlhoročnú tradíciu. Jedným z najpredávanejších na našom trhu je tepelné čerpadlo NIBE Fighter 1240. Čerpadlo Fighter 1240 pracuje v systéme zem – voda alebo voda – voda. To znamená, že energiu získava zo zeme alebo zo spodnej vody.

U zákazníkov je veľmi obľúbené najmä preto, že ide o kompaktnú jednotku, ktorá na malej ploche 60 × 65 cm obsahuje okrem vlastného tepelného čerpadla aj nádrž na ohrev teplej vody s objemom 160 litrov a elektrické vykurovacie teleso, ktoré slúži ako elektrokotol na prikurovanie pri veľmi nízkych vonkajších teplotách, keď by tepelné čerpadlo samo už nestačilo kryť potreby domu. Softvér umožňuje riadenie dvoch teplotných okruhov – do podlahového vykurovania aj do radiátorov – a automaticky upravuje teplotu vykurovacej vody podľa aktuálnej vonkajšej teploty.

Stále sa zvyšuje aj záujem o tepelné čerpadlá vzduch – voda, ktoré nevyžadujú žiadne zemné práce (vrty), ale získavajú teplo priamo z okolitého vzduchu. Tepelné čerpadlo NIBE Fighter 2020 pracuje efektívne až do vonkajšej teploty -20 °C. Predstavte si, že vonku je mráz a vaše tepelné čerpadlo napriek tomu dokáže využiť teplo z okolitého vzduchu a ohriať vám vykurovací systém a teplú vodu. Radi vám poradíme s výberom. Tepelné čerpadlo je investícia, ktorú nebudete ľutovať.

Viac informácií na www.nibe.cz

Kategória: Energia
Tagy: nibe tepelné čerpadlá vykurovanie
Zdieľať článok

Diskusia