Zdroj: Zehnder Group

Meníte radiátory? Charleston Retrofit ľahko nahradí liatinové aj iné opotrebované vykurovacie teleso

18. 10. 2021 Zdieľať

Staré radiátory majú veľa nevýhod: dlhé časy nábehu, nedostatočný tepelný výkon a nebezpečenstvo vzniku korózie i vápenatých usadenín. Ich výmena pritom vôbec nemusí byť komplikovaná. Vďaka zhodnému rozstupu bočného pripojenia možno Charleston Retrofit inštalovať na existujúce rozvody bez veľkých stavebných úprav.

Prvotriedne vykurovacie telesá z rodiny Charleston sú optimálnym riešením najmä pre rekonštrukcie rodinných domov a bytov. Umožňujú jednoduchú náhradu liatinových telies i výmenu iného starého radiátora
za nový. Momentálne sú k dispozícii za veľmi zvýhodnených podmienok, využite príležitosť.

Radiátory Zehnder Charleston možno úspešne použiť aj pre nízkoteplotné vykurovacie sústavy vykurované tepelným čerpadlom alebo kondenzačným kotlom. Ich dimenzovaním na nízke prívodové teploty možno dosiahnuť žiadané úspory pri spotrebe tepelnej energie. Väčšinu tepelnej energie odovzdávajú do okolia v podobe príjemného sálavého tepla.

Detská izba s bielou komodou

Nielen v byte pôsobí Zehnder Charleston veľmi elegantne. Zdroj: Zehnder Group

Ako už bolo spomenuté, Charleston Retrofit možno prispôsobiť existujúcim rozvodom rúr, teda celkom bez zmeny pripojenia, stavebných úprav a väčšieho znečistenia. Ponuka kompletných telies zahŕňa, samozrejme, najčastejšie rozmery bočného pripojenia s rozstupom
500 mm, 600 mm či 900 mm, ale aj ďalšie možné varianty. Poďme sa ale pozrieť aj na jeho ďalšie prednosti.

Kratší čas inštalácie, jednoduché uchytenie

Radiátory Charleston sú dodávané kompletné ako jeden kus v požadovanom počte článkov, želanej farbe a pripojení podľa objednávky. To zaručuje jednoduchú inštaláciu odborným kúrenárom. Aj premyslený spôsob kotvenia pomocou rýchloupínacej súpravy Zehnder EasyFix prispieva k skráteniu času montáže. Ľahšia konštrukcia telesa navyše ponúka v porovnaní s liatinovým radiátorom vyššiu bezpečnosť.

Poškodeniu pri transporte zabraňujú robustné kartónové obaly. Zmršťovacia fólia chráni radiátor pri inštalácii aj maľovaní a odstraňuje sa až pri sťahovaní.

jednoduchá montáž radiátora

Dohodnutým inštalatérom bude jednoduchá montáž vyhovovať vďaka rýchloupínacím konzolám EasyFix. Ušetrí sa aj čas strávený na mieste. Zdroj: Zehnder Group

Rýchly nábeh tepla aj celkovo lepšia tepelná regulácia

Rýchle reakcie radiátorov na zmenu teplôt sú cenné najmä v rekonštruovaných budovách s modernou vykurovacou sústavou. Interiéry sa rýchlo vyhrejú, ale zbytočne neprekurujú, keď to nie je žiaduce. V porovnaní s liatinovými telesami sa radiátory Zehnder Charleston vyznačujú extrémne rýchlym nábehom na potrebnú teplotu.

Pozdĺžny radiátor v kúpeľni

Aj v kúpeľni prispejú radiátory Zehnder k väčšiemu pohodliu a modernému vzhľadu. Zdroj: Zehnder Group

Povrch radiátora sa pri vykúrení nahreje z 20 na 65 °C len za 4 minúty, pričom teplotu 57 °C dosiahne už za 2 min. Pri chladnutí dokáže zase lepšie reagovať na požiadavku zníženia teploty.
Detailnejšie informácie z merania

Zvýhodnené ceny, kvalita zostáva

Konkurencieschopná cena robí momentálne z radiátora Charleston Retrofit viac než atraktívnu voľbu. Existujúce zvýhodnené podmienky pre český a slovenský trh znamenajú zníženie cien za jeden článok na podobnú úroveň, ako je to pri liatinových radiátoroch, a navyše aj výrazné priblíženie k cenovej hladine panelových radiátorov.

Je nutné dodať, že výberom radiátorov Charleston od švajčiarskeho výrobcu Zehnder získate vysokokvalitný produkt s dvojzložkovým lakovaním s dlhou životnosťou a oveľa vyššou odolnosťou proti korózii a mechanickému poškodeniu.

Výrobky Retrofit sú svojím vzhľadom, technológiou výroby i použitými materiálmi úplne totožné s ostatnými oceľovými rúrkovými radiátormi Zehnder radu Charleston.

Lakovaný radiátor v izbe s parketami

Špeciálny priehľadný lak Technoline – s lesklou alebo matnou povrchovou úpravou – robí jedinečným takmer akýkoľvek interiér. Zdroj: Zehnder Group

Zehnder Charleston – flexibilný radiátor na akékoľvek použitie

S radiátormi Zehnder Charleston nájdete správne riešenie do každého interiéru. Ponuka zahŕňa širokú škálu štandardných rozmerov i „na mieru“ s výškou až 3 m, akúkoľvek dĺžku (počet článkov × 46 mm) a s možnosťou zvoliť 5 variantov hĺbky (2- až 6-rúrkové vyhotovenie). Vysokú variabilitu podčiarkuje viac ako 35 rôznych spôsobov pripojenia vrátane vyhotovenia s integrovaným ventilom Completto.

Tento originál medzi článkovými oceľovými radiátormi presvedčí nadčasovou eleganciou a transparentným vzhľadom. Vysoký komfort poskytuje sálavé teplo, ktoré rýchlo vyhreje váš obytný priestor.

Vyrába sa aj vo vyhotovení do oblúka, ako voľne stojaci v priestore či „rohové“ riešenie, s lavicou, ale i vo verzii do kúpeľne s držiakom na uterák. Žiadny iný radiátor nie je taký variabilný.

Radiátor v dvoch farbách

Charleston Retrofit umožňuje jednoduchú náhradu liatinového radiátora alebo výmenu iného starého radiátora za nový. Prvotriedne výrobky sú k dispozícii v pestrej škále farieb a vyhotovení. Zdroj: Zehnder Group

Špeciálny katalóg k dispozícii

V katalógu Charleston Retrofit (tlačená i elektronická verzia) nájdete aj ceny za článok i za konkrétne modely.

Ďalšie možné varianty vyhotovenia a veľkostí radiátorov Zehnder Charleston, rozličné spôsoby pripojenia a upevňovacích súprav sú uvedené v kompletnom cenníku.

Dokumenty na stiahnutie a viac informácií nájdete na: www.zehnder.cz/snadna-vymena-retrofit

Zehnder Charleston a jeho funkčné prednosti sme predstavili aj pri webinári.

Zdroj: PR článok Zehnder Group Czech Republic s.r.o.

Kategória: Energia
Tagy: radiátor rekonštrukcia vykurovacie systémy vykurovacie telesá vykurovanie výmena
Zdieľať článok