Chytrý bojler vám môže ušetriť tisíce

23. 09. 2014 Zdieľať

Napadlo vám niekedy, že váš bojler by mohol byť chytrejší? Že by ohrieval vodu len vtedy, keď ju využijete, a že by sa mohol dokonca naučiť, ako to u vás doma chodí a kedy je teplá voda najpotrebnejšia? Chytré bojlery sú už súčasťou štandardnej ponuky výrobcov a ich zmysel je jediný – ušetriť energiu a financie za ohrev teplej vody.

Základom chytrého bojlera je elektronický termostat s ponukou programov ohrevu vody. Ohrev tak neprebieha ako pri bežnom ohrievači trvalo, ale len vtedy, keď teplú vodu skutočne potrebujete. Chodíte cez víkendy na chatu? Prečo potom platiť za ohrev teplej vody, keď nie ste doma?

Tie najvyspelejšie systémy sa dokonca naučia váš životný štýl, čo je systém, ktorý vedie k najvýraznejším úsporám. Počas prevádzky tieto ohrievače sledujú odber horúcej vody a prispôsobujú mu potom vlastný režim ohrevu s ohľadom na vaše zvyklosti. Pritom sa nemusíte báť nečakaných situácií, pretože systém vždy počíta s rozumnou rezervou.  Samozrejmosťou je možnosť napojenia na prívod lacnejšej elektriny HDO a ďalšie funkcie, ako ochrana proti zamrznutiu vhodná napríklad v prevádzke v rekreačnom zariadení.

Tradičný výrobca ohrievačov vody DZ Dražice urobil testovanie a porovnávacie merania s veľmi zaujímavými výsledkami. Oproti bežnému ohrievaču nameral ročné úspory od € 56 do € 82, čo predstavuje 25 až 37 % oproti bežnému bojleru. Podrobnejšie údaje nájdete na stránkach výrobcu.


Chytrý bojler vám môže ušetriť tisíce

1318329
DZ Dražice – Slovensko s.r.o.

Kategória: Energia
Tagy: bojler tepla voda
Zdieľať článok