Čisté teplo z krbových vložiek Romotop

10. 09. 2015
Zdieľať

Spoločnosť Romotop, významný výrobca krbových kachlí a vložiek, prichádza tento rok opäť s novinkami, ktoré vás zaručene zaujmú!

Bezkonkurenčná cena a kvalita – Romotop Heat

Rad kozubových vložiek HEAT je horúcou novinkou od firmy Romotop. Všetky modely spĺňajú prakticky všetky požiadavky, ktoré bežný užívateľ potrebuje na prevádzku dnešných moderných stavieb. Majú prívod externého vzduchu (CPV), centrálnu reguláciu jedným ovládacím prvkom, šamotové ohnisko a liatinový rošt, systém vedenia spalín DOUBLE SPIN, rám dverí zo špeciálneho tuhého valcovaného profilu a postaviteľné nožičky, ktoré umožnia jednoducho vyrovnať nerovnosti v konštrukcii podlahy.

Ako už bolo spomenuté vyššie, rad Heat spĺňa všetky požiadavky na stavby dneška a je zameraný predovšetkým na objekty s nízkou potrebou tepelnej energie na vykurovanie. Pri stavbách s nižšou schopnosťou akumulovať teplo je vhodné teplovzdušné vložky Heat doplniť o akumulačnú sadu Mammoth, ktorá predĺži čas sálania tepla zo stavby.

Regulovateľný tepelný výkon krbových vložiek radu Heat sa začína už od 2,5 kW za hodinu a má veľmi vysokú účinnosť – zhruba 84 %. 


Čisté teplo z krbových vložiek Romotop

Čisté teplo z krbových vložiek Romotop
ROMOTOP spol. s r.o.

Dynamic – krbové vložky z COR-TEN ocele

Po uvedení na trh už veľmi dobre známej krbovej vložky Dynamic 2G 44.55.01 a jej sestry Dynamic B2G 44.55.01 prichádza firma Romotop s variantmi Dynamic 2G 44.55.13 a Dynamic B2G 44.55.13 so zadným prikladaním. Rozdiel medzi označením 01 a 13 spočíva v hĺbke ohniska, kde označenie 13 znamená, že krbová vložka je užšia a má veľmi nízky menovitý výkon.

Tip: Všetok nábytok a bytové doplnky na jednom mieste

Keďže sa firma Romotop snaží zákazníkovi vždy ponúknuť maximálnu možnosť výberu v segmente krbových vložiek, prichádza s novinkami Dynamic 2G 66.50.01 a Dynamic 2G 66.50.13. Oba varianty majú aj možnosť zadného prikladania. Tieto modely sú situované na šírku, preto ponúkajú zákazníkovi možnosť priložiť dlhšie polená. Vyššie uvedené modely sú určené hlavne pre nízkoenergetické domy, keďže hodnota tepelného výkonu sa začína už na hranici 2,5 kW a účinnosť sa pohybuje okolo 85 %.

Akumulačné prstence Mammoth

Sú unikátne nielen zložením použitej špeciálnej akumulačnej hmoty dosahujúcej vynikajúcu hodnotu mernej hmotnosti až 4,2 kg/dm3, ale aj svojím masívnym vnútorným liatinovým jadrom, ktoré v tvare skrutkovice doslova vysáva zbytkové teplo obsiahnuté v spalinách a potom ich rýchlo dopravuje do vonkajších vrstiev akumulačnej hmoty tak, aby bolo naakumulované teplo rýchlo pripravené na kúrenie. Váha jedného prstenca je 38 kg, čo tvorí pri odporúčanom množstve 6 až 8 prstencov celkovú váhu 228 až 304 kg. Tým zákazník dosiahne naozaj mamutiu akumuláciu.

Devízou celého systému Mammoth je jednoduchá a rýchla montáž, minimálny nárok na priestor a suché napojenie priamo na hrdlo krbovej vložky.

Kategória: Energia
Tagy: krbové vložky
Zdieľať článok

Diskusia