Zdroj: Schiedel

Kingfire Gas: Plynová krbová vložka v troch variantoch

21. 09. 2021 Zdieľať

Okrem krbu pod komínom Schiedel KINGFIRE na drevo rozšíril Schiedel ponuku krbov pod komínom o krbovú vložku na plyn.

Kingfire Gas

Rovnako ako pri verziách na drevo, nový člen Kingfire na plyn vychádza z osvedčenej konceptu krbu pod komínom alebo tiež „krb + komín = jeden celok“.

PLANO, PODIO a DOPPIO

Tri typy, ktoré ponúkajú na výber tri predné varianty pre individuálny vzhľad Kingfire Gas. Modely Kingfire Gas je možné integrovať do akéhokoľvek priestoru pre kvalitné bývanie v novostavbe.

Kingfire Gas skupina krbov

Zdroj: Schiedel

Kompletný plynový krb so systémom odvodu spalín pozostáva zo špeciálnej betónovej šachty vonkajších rozmerov 55 x 60 cm s povrchom pripraveným na omietanie a variantom uzatvoreného plynového krbu Kingfire. Komín Schiedel Absolut, ktorý je priamo nad betónovou šachtou, funguje ako odvod spalín a zároveň privádza vzduch na horenie. Celý krb je tak svojou konštrukciou pripravený na využitie v moderných tesných domoch. Komín nad krbom má rozmer iba 36 x 36 cm.

Krb v obývačke s francúzkymi oknami

Zdroj: Schiedel

Antireflexné sklo Clear View

Iba pri krbe s uzavretou spaľovacou komorou možno splniť veľmi vysoké ekologické štandardy, ktoré moderné krby dokážu splniť. Z tohto dôvodu sa vo všetkých moderných, vysoko účinných krboch používajú sklá odrážajúce teplo. U týchto skiel sa však do určitej miery odráža aj okolitý priestor. Ľudia však túžia po plnom výhľade do otvoreného ohňa. Schiedel túto požiadavku splnil a štandardne integroval antireflexné sklo Clear View do všetkých plynových krbov KINGFIRE® GAS. Táto najnovšia technológia vám poskytne ilúziu skutočne otvoreného krbu bez nepríjemných odrazov. Ako by tam sklo vôbec nebolo. Ešte lepšie si tam môžete užiť pohľad do plápolajúcich plameňov.

Plápolajúci krb s čistým sklom

Zdroj: Schiedel

Krbová romantika stlačením tlačidla

Každý plynový krb Kingfire je štandardne vybavený diaľkovým ovládaním. Na požiadanie s voliteľným komunikačným modulom a aplikáciou Schiedel INflame! (iOS a Android) je ho možné tiež ľahko ovládať pomocou smartfónu alebo tabletu. V priebehu niekoľkých sekúnd by malo zariadenie dosiahnuť 0 až 100% tepelný výkon, a to bez zahrievacej fázy. Teplotu v miestnosti je možné automaticky regulovať pomocou funkcie termostatu.

Aplikácia na ovládanie teploty

Zdroj: Schiedel

Klamlivo skutočný plameňový obraz

Dynamický obraz plameňa je možné podľa potreby meniť ručne alebo automaticky. Prostredníctvom aplikácie Schiedel INflame! staviteľ môže dokonca vytvárať svoje vlastné, jednotlivé plamene, ukladať ich a vyvolávať podľa nálady.

Vďaka pripojeniu na zemný plyn je Kingfire Gas vždy pripravený. Plynový krb Schiedel KINGFIRE Gas ponúka atraktívny plameň aj pri zníženom výkone a zaisťujú veľmi ekonomickú spotrebu krbu.

Viac informácii nájdete na www.schiedel.com/sk

Zdroj: PR článok Schiedel Slovensko s.r.o.

Kategória: Energia
Tagy: kozub kozubová vložka plynový kozub vykurovanie
Zdieľať článok