Zdroj: ROMOTOP

30 rokov úspešnej práce. ROMOTOP európsky líder vo výrobe krbových kachlí a krbových vložiek

31. 08. 2022 Zdieľať

Už viac ako milión domácností po celom svete sa teší z produktov značky Romotop, čo predstavuje skutočný kus odvedenej práce.

História firmy sa začala písať práve pred 30 rokmi v roku 1992. Jej sídlo, rovnako ako výrobný závod sa nachádza v Českej republike – Moravsko-sliezskom kraji v mestečku Suchdol nad Odrou. Tu vyrábané krbové kachle a krbové vložky oslovujú prvotriednym dizajnom, veľmi dobrou kvalitou dielenského spracovania a inovatívnym riešením procesu spaľovania dreva. Tak by sa dali charakterizovať hlavné rysy výrobkov značky Romotop.

30 rokov Romotop

Zdroj: ROMOTOP

Vízia zakladateľa pred 30 rokmi

Rýdzo česká spoločnosť ROMOTOP, spol. s r. o., vznikla v lete roku 1992 vďaka vizionárstvu a odhodlaniu muža menom Josef Hein, ktorý už v tom čase vycítil jasný potenciál v odbore krbových kachlí. Na nič nečakal a spoločne s partiou niekoľkých ďalších nadšencov sa pustil do práce. Bolo to v čase, keď krbové kachle modernej konštrukcie ešte len začínali. Romotop sa od začiatku zameral na západné trhy. Krátko na to začal významne ovplyvňovať prienik krbových kachlí aj na český trh, neskôr sa pridali ďalšie ako Slovensko, Poľsko a iné štáty v Európe. V súčasnosti svoje výrobky dodáva do viac ako 50 krajín sveta.

Moderný krb v luxusnom dome

Zdroj: ROMOTOP

Európskym lídrom v odbore

Z pôvodnej malosériovej výroby sa v Suchdole nad Odrou postupne vyvinul podnik s moderným technologickým zázemím, ale aj silným konštrukčným a obchodným potenciálom. Firme nechýba sústavná snaha o zdokonaľovanie výrobkov, ktoré sa navyše ponúkajú za primerané ceny. Z dielne Romotop tak vychádzajú produkty s perfektným pomerom kvalita/cena/výkon, čo zákazníci veľmi oceňujú. Aj napriek neustále rastúcim cenám energií a materiálov sú krbové kachle a krbové vložky čoraz vyhľadávanejším riešením vykurovania domov aj bytov.

Moderný krb v luxusnom dome

Zdroj: ROMOTOP

Romotop inovátorom

Postupom času vo firme vznikol inovačný tím, ktorý dostal za úlohu prinášať nové technické riešenia. Zaoberá sa návrhom spaľovacích komôr, nadväzujúcich spalinových ciest, riadenia spaľovacieho procesu a ďalšími témami. Hlavným cieľom nie je len obstáť medzi konkurenciou, ale aj splniť ekologické limity, ktorých nie je práve málo. Dnešný zákazník požaduje nevšedný estetický zážitok, no predovšetkým vysokú účelnosť výrobku a pocit istoty, že keby sa čokoľvek stalo, na krbové kachle alebo krb sa môže vždy spoľahnúť. Za zmienku rozhodne stoja aj krbové vložky a kachle s teplovodným výmenníkom, ktoré umožňujú odvádzať veľkú časť vyprodukovaného tepla do vody a následne prostredníctvom nej vykurovať celý dom. „Ekológia je pre výrobcu z Moravsko-sliezskeho kraja nielen téma, ale predovšetkým záväzok. Krbové kachle a krby Romotop spĺňajú najprísnejšie ekologické limity, ktoré požadujú smernice a normy EÚ. Prevádzkovanie takýchto spotrebičov prispieva k ochrane životného prostredia a udržateľnosti využívania prírodných zdrojov energie.“

Akumulačné kachle v dome

Zdroj: ROMOTOP

Zaslúžené ocenenia

Krbové kachle Romotop sa môžu pochváliť originálnym, atraktívnym a vysokofunkčným dizajnom, za ktorý už spoločnosť získala niekoľko ocenení. Za veľký úspech sa považuje platinová cena v prestížnej súťaži ADEX, ktorá sa koná v USA. Významné bolo aj 2. miesto v odbornej súťaži Výrobok – technológia roku 2012, keď krbové kachle oslovili odbornú porotu dizajnom a použitými technológiami. Romotop je zároveň držiteľom ocenenia CZECH SUPERBRANDS BUSINESS AWARD 2016, 2019, 2020.

Romotop_logo_cmyk_pos

Zdroj: ROMOTOP

Zdroj: PR článok ROMOTOP spol. s. r. o.

Kategória: Energia
Tagy: akumulačné vykurovanie kozub kozubová vložka kozubové kachle vykurovanie
Zdieľať článok