Zdroj: ROMOTOP

Dizajnový krb ako elegantný fenomén s pohľadom na oheň zo všetkých kútov

22. 07. 2022 Zdieľať

Nadčasový moderný vzhľad inšpirovaný pravouhlými tvarmi, vyváženosťou a precíznym technickým spracovaním sú hlavné prvky dizajnových krbov, ktoré vyrába a úspešne ponúka česká firma Romotop.

Prečo práve názov dizajnový kachľový krb?

Toto pomenovanie úzko súvisí so samotným zadaním už pri vzniku tohto typu ohrievača. Cieľom bolo spojiť funkčnosť, proporcie, technické parametre a moderný dizajn. Celkové rozmery sú o niečo väčšie ako pri bežných krbových kachliach – dizajnové krby sa blížia viac k individuálne stavaným krbom s tým, že aj naďalej ide o hotový výrobok. Technické parametre sú presne dané, vyladené na veľkosť a požadovaný výkon krbu či jeho účinnosť. Samozrejmosťou je splnenie prísnych ekologických limitov, lebo rešpekt k prírode je pre výrobcu doslova záväzný.

Dizajnový krb v obývačke domu

Chcete krb ešte viac prispôsobiť svojim želaniam? Nie je nič jednoduchšie, ako si vybrať z rôznych typov vyhotovenia. V ponuke sú krby s rovnými dvierkami, rohové alebo s trojstranným sklom, keď si pohľad na oheň užijete zo všetkých miest interiéru. Moderný vzhľad má na svedomí lakovaný plech v čiernom vyhotovení, ako materiál obkladu si však môžete vybrať aj minimalistický sivý kameň alebo veľkoformátové keramické kachle v rôznych farbách glazúr.

Dizajnové krby zaujmú aj použitými technológiami. Majú inovatívny systém vedenia spalín nazvaný výrobcom „double spin“, ktorý napomáha lepšie využiť teplo a zároveň prispieva k splneniu emisných požiadaviek. Centrálny prívod externého vzduchu do kúreniska (tzv. CPV) je ďalšia vychytávka zaisťujúca dostatok kyslíku na optimálne horenie. Ovládanie krbov je veľmi jednoduché, regulácia primárneho aj sekundárneho prívodu vzduchu sa vykonáva jediným ovládacím prvkom.

Dizajnový krb v obývačke domuSekundárny prívod vzduchu sa okrem iného postará o omývanie skla dvierok na vnútornej strane, takže nedochádza k usádzaniu nečistôt a pravidelná údržba krbu nezaberie toľko času. Ďalším bonusom je možnosť umiestniť do vnútorného priestoru krbov akumulačné prvky, nazývané niekedy aj ako tvarovky. Ich úlohou je prijímať tepelnú energiu po celý čas vykurovania a následne ju postupne uvoľňovať späť do svojho okolia, a to ešte aj niekoľko hodín po vyhasnutí plameňa.Dizajnový krb v bielej farbe

Dizajnové krby sa budú o teplo u vás doma starať dlhé roky, preto vyberajte tak, aby vám robili radosť po všetkých stránkach. Vyberajte zo širokej ponuky českej firmy Romotop – špecialistu na výrobu krbových kachlí, krbových vložiek a dizajnových krbov.

Viac na www.romotop.sk

Zdroj: PR článok spoločnosti ROMOTOP 

Kategória: Energia
Tagy: keramika kozub kozubová vložka kozubové kachle sálavé vykurovanie vykurovanie
Zdieľať článok