Ďalšie napredovanie v oblasti tepelných čerpadiel vzduch | voda

31. 05. 2013 Zdieľať

Nemecký líder na trhu tepelných čerpadiel STIEBEL ELTRON ponúka v súčasnosti už aj na Slovensku kompletnú radu tepelných čerpadiel systému vzduch | voda, ktoré vďaka kompresoru s plynulou reguláciou otáčok vyvinutému špeciálne pre tepelné čerpadlá a medzivstrekovaniu chladiva predstavujú ďalšie napredovanie spoločnosti v tejto oblasti. Rada tepelných čerpadiel WPL 15/25 predstavuje vykurovacie zariadenia určené pre novostavby a sanácie a ponúka okrem toho najvyšší komfort teplej vody – všetko v rámci monovalentnej prevádzky.

Tepelné čerpadlo v split prevedení WPL 25 IK-2 osloví nielen výkonovými číslami, ale aj najnižšími hodnotami akustického tlaku vonkajšej jednotky. Vnútorná časť inovatívneho produktu, v rámci ktorého pracuje aj kompresor – celosvetovo jedinečný princíp pri zariadeniach regulovaných podľa výkonu, disponuje aj integrovaným 200 litrovým zásobníkom teplej vody. Okrem tejto varianty spoločnosť ponúka hneď 2 ďalších variant tohto priekopníckeho zariadenia. Napríklad tepelné čerpadlo WPL 25 I-2. V rámci tejto varianty je vnútorná časť, keďže nedisponuje integrovaným zásobníkom teplej vody, menšia. Tento variant je vhodným riešením v prípade, že je požiadavka na väčší objem zásobníka teplej vody alebo na využitie solárnej energie. Nakoniec je tepelné čerpadlo WPL 25 k dispozícii aj v monoblokovom prevedení (WPL 25 A): Namiesto split prevedenia je v rámci tejto varianty kompletná inovatívna technika inštalovaná v jednom obale.

Spoločnosť STIEBEL ELTRON ponúka v súčasnosti už aj na Slovensku kompletnú radu tepelných čerpadiel vzduch - voda, ktoré disponujú kompresorom s plynulou reguláciou otáčok  vyvinutým špeciálne pre tepelné čerpadlá. Rada tepelných čerpadiel WPL 15/25 predstavuje vykurovacie zariadenia určené pre novostavby a sanácie a ponúka okrem toho najvyšší komfort teplej vody – všetko v rámci monovalentnej prevádzky.

Spoločnosť STIEBEL ELTRON ponúka v súčasnosti už aj na Slovensku kompletnú radu tepelných čerpadiel vzduch | voda, ktoré disponujú kompresorom s plynulou reguláciou otáčok vyvinutým špeciálne pre tepelné čerpadlá. Rada tepelných čerpadiel WPL 15/25 predstavuje vykurovacie zariadenia určené pre novostavby a sanácie a ponúka okrem toho najvyšší komfort teplej vody – všetko v rámci monovalentnej prevádzky.
Tatramat – ohrievače vody, s.r.o.


Spoločnosť STIEBEL ELTRON ponúka v súčasnosti už aj na Slovensku kompletnú radu tepelných čerpadiel vzduch – voda, ktoré disponujú kompresorom s plynulou reguláciou otáčok vyvinutým špeciálne pre tepelné čerpadlá. Rada tepelných čerpadiel WPL 15/25 predstavuje vykurovacie zariadenia určené pre novostavby a sanácie a ponúka okrem toho najvyšší komfort teplej vody – všetko v rámci monovalentnej prevádzky.

Pre nižšie tepelné straty sa najlepšie hodí tepelné čerpadlo WPL 15. Aj toto čerpadlo je k dispozícii v troch variantoch: v split prevedení, pri ktorom má vnútorná časť integrovaný zásobník teplej vody (WPL 15 IKS-2) alebo nemá  (WPL 15 I-2),ako aj v monoblokovom prevedení (WPL 15 AS) – taktiež pre vonkajšie umiestnenie.
 
Kategória: Aktuality Energia
Zdieľať článok