Zdroj: SPP - distribúcia

Dokonalé hudobné zážitky aj vďaka správnemu vykurovaniu

30. 06. 2021 Zdieľať

Leto je už v plnom prúde, opatrenia sa postupne uvoľňujú a pravdepodobne už v najbližších týždňoch si budeme môcť opäť dopriať hudobné festivaly pod holým nebom. Umelci sa už pripravujú na leto, aby mohli v exteriéri prezentovať svoju tvorbu, ktorej sa venovali počas lockdownu.

Aj talentovaný skladateľ a hudobník Martin Majlo Štefánik má najradšej „open-air“ festivaly, kde fanúšikovia podľa neho dokážu vytvoriť neopakovateľnú atmosféru.

Vážny problém, ktorý nám môže pocit z pobytu vonku znepríjemniť, či ho dokonca znemožniť, je znečistené ovzdušie. Hlavne počas vykurovacieho obdobia je smog nielen cítiť, ale aj vidieť. Podľa meteorológov sú hlavnou príčinou smogovej situácie vysoké emisie jemných prachových častíc z vykurovania pevným palivom a nepriaznivé rozptylové podmienky hlavne v dolinách.

Najdostupnejšie riešenie zlej kvality ovzdušia na Slovensku predstavuje zemný plyn. V plynofikovaných obciach je najlacnejšie nahradiť kotly na pevné palivá za nízkoemisné kondenzačné plynové kotly, alternatívou pre neplynofikované obce sú zariadenia využívajúce obnoviteľné zdroje energie.

SPP kampaň ekologické vykurovanie trénerka cvičí vonku

Zdroj: SPP – distribúcia

Všetci máme radi čistý vzduch, preto by sme aj pri výbere vykurovania mali byť zodpovední k svojmu zdraviu a ovzdušiu, aby sme vonku mohli dýchať skutočne čistý vzduch a kvôli smogu nemuseli nosiť rúška aj po skončení pandémie.

Zdroj: SPP – distribúcia

Kategória: Energia
Tagy: kvalita vzduchu obnoviteľné zdroje energie plynové kondenzačné kotly vykurovanie zemný plyn zivotne prostredie
Zdieľať článok