Zdroj: Somfy

Jeden dotyk stačí, inteligentná domácnosť sa postará

18. 10. 2021 Zdieľať

Napriek tomu, že sme si už zvykli, že čo-to v domácnosti funguje automaticky, predsa sa mnohí obávajú, že centrálne riadená domácnosť bude pre nich príliš zložitá. Obavy nie sú na mieste, s novinkou spoločnosti Somfy – TaHomou switch – si poradíte rovnako jednoducho ako napríklad s nastavením budíka. A na spustenie celého sledu úkonov vám bude stačiť jediný dotyk.

Poslúchne na dotyk

TaHoma switch je riadiaca jednotka, ktorá podobne ako jej staršia sestra TaHoma premium umožňuje ovládať všetky zariadenia v domácnosti cez internetové pripojenie priamo z domu alebo odkiaľkoľvek na diaľku pomocou aplikácie na mobile či tablete. Navyše, ponúka dve individuálne nastaviteľné tlačidlá umiestnené priamo na jednotke, ktorými môžete spúšťať vaše najobľúbenejšie scenáre. Jediným dotykom tak môžete spustiť sled úkonov pri odchode – zhasnúť v celom dome, zatiahnuť žalúzie, odpojiť zásuvky, v ktorých by napríklad mohla zostať zapnutá žehlička, spustiť alarm… A podobne pri príchode či v iných vami zvolených situáciách.

Riadiacia jednotka v domácnosti

Zdroj: Somfy

Poslúchne bez kábla

TaHomu switch možno pripojiť na internet pomocou wifi. Nie je teda potrebný dátový kábel, stačí jednotku len zapojiť do elektrickej zásuvky. To ju umožňuje umiestniť kdekoľvek v byte, prípadne jej umiestnenie jednoducho zmeniť.

Poslúchne na slovo

Vďaka tomu, že je systém automatizácie TaHoma switch kompatibilný so službami hlasových asistentov Google Assistant, Apple Home Kit a Amazon Alexa, môžete prostredníctvom nich ovládať zariadenia zapojené do aplikácie TaHoma aj vlastným hlasom. Môžete tak spustiť aj ľubovoľný scenár, ktorý ste si sami vytvorili. Technológie sú natoľko pokročilé, že zachytia váš povel, aj keď je v domácnosti ruch alebo je pustený televízor. Dokonca môžete dať hlasový príkaz aj na diaľku, napríklad z auta.

žena telefonuje anastavuje riadiacu jednotku doma

Čo dokáže?

S TaHomou switch získate viac pohodlia, bezpečia aj času. S jej pomocou možno ovládať v domácnosti takmer všetko – tieniace prvky, osvetlenie, okná, dvere a brány, prvky bezpečnostného systému – aj regulovať vykurovanie. TaHoma switch je kompatibilná s takmer tristo typmi výrobkov Somfy a partnerov. Bezpečie zaistia kamery a pohybové senzory, náklady na vykurovanie sa znížia vďaka regulácii vykurovania v súčinnosti s automatickým ovládaním tieniacich prvkov na základe informácií zo slnečných a veterných snímačov. A čo je dôležité – neustále máte pod kontrolou stav všetkých zariadení zapojených do systému. Vidíte teda, čo je práve zapnuté či v akej polohe sa nachádzajú žalúzie. A na diaľku môžete tento stav zmeniť.

Mobilná aplikácia Somfy

Zdroj: Somfy

Presne podľa potrieb

Azda najväčší prínos pre váš komfort poskytujú scenáre, ktoré si môžete vytvoriť presne podľa chodu vašej domácnosti. Zautomatizujete tak rutinné situácie a ušetríte kopec času. Skúsenosť ukázala, že sú to mesačne až desiatky hodín. Na riešenie základných situácií v domácnosti má TaHoma switch prednastavené scenáre. Môžete ich využiť také, aké sú, alebo ich zmeniť či doplniť. A ľahko si vytvoriť i mnoho ďalších scenárov na opakujúce sa situácie.

Zapojenie jednotlivých zariadení do systému, ako aj konfigurácia scenárov sú maximálne intuitívne, ľahko pochopiteľné pre každého laika. Navyše, aplikácia umožňuje i zásah technika na diaľku, môžete požiadať o radu či okamžite riešiť problémy s odborníkom.

Zdroj: PR článok SOMFY, spol. s r.o.

Kategória: Domáce spotrebiče
Tagy: diaľkové ovládanie inteligentná domácnosť inteligentné ovládanie mobilná aplikácia ovládanie kúrenia ovládanie svetiel wifi
Zdieľať článok