Inteligentný regulátor, inteligentný dizajn

Inteligentný regulátor, inteligentný dizajn

18. 09. 2020 Zdieľať

Prejdite na mobilné ovládanie vykurovania s Logamatic TC100 od značky Buderus a regulujte teplotu vášho vykurovaného priestoru a teplej vody pomocou smartfónu. Naviac získate prehľad o aktuálnom prevádzkovom stave a spotrebe energie vášho vykurovacieho zariadenia.

Regulátor Logamatic TC100 je vhodný najmä pre vykurovacie systémy v rodinnom dome alebo byte, a je špeciálne navrhnutý pre závesné plynové kondenzačné kotly. Vďaka praktickému stolnému stojanu s externým napájaním nie je potrebné montovať ovládač na stenu. Zariadenie sa jednoducho inštaluje a prislúchajúca aplikácia Buderus MyMode sa s regulátorom rýchlo spojí. Ak máte doma radiátorový systém vykurovania a chcete pomocou Logamatic TC100 meniť individuálne teplotu každej miestnosti, môžete tak urobiť použitím inteligentných termostatických hlavíc, ktoré sa spárujú s regulátorom.

regulátor vykurovania

Logamatic TC100 Zdroj: Buderus

Funkcie pre efektívne a šetrné vykurovanie

Inovatívne funkcie regulátora Logamatic TC100 vám aktívne pomáhajú pri šetrení energie. Štandardné nastavenie časového programu vykurovania a teplej vody pre každý deň v týždni, dopĺňa a optimalizuje aplikácia Buderus MyMode nepretržite samoučením prostredníctvom analýzy zvykov súvisiacich s kúrením, ktoré sa ukladajú v nastaveniach. Pokiaľ do systému vložíte údaje o cene energií, ponúka vám aplikácia aj prehľad o dennej spotrebe energie spolu s energetickými nákladmi. Funkcia Eco Bar, označená zeleným listom s mierkou na dotykovom displeji, ukazuje mieru efektívnosti aktuálneho nastavenia vykurovania, takže máte energetickú efektívnosť pod kontrolou. Ďalšiu úsporu možno získať využitím automatickej detekcie prítomnosti. Na tento účel sa regulátor pripojí k smartfónom užívateľov, rozpozná, či obyvatelia opustili dom alebo byt, a prepne vykurovací systém do úsporného režimu. Prediktívne zisťovanie prítomnosti tiež pomáha spustiť vykurovací systém v správnom čase pred ich návratom domov tak, že smartfón vypočíta očakávaný čas príchodu a odošle ho riadiacej jednotke Logamatic TC100. Pri príchode domov vás tak bude očakávať príjemné teplo.

regulátor vykurovania

Logamatic TC100 Zdroj: Buderus

Vykurovanie, ktoré sa prispôsobí počasiu

Okrem manuálnej regulácie podľa priestorovej teploty je možné zvoliť, aby Logamatic TC100 automaticky rozpoznal vonkajšiu teplotu a samočinne prispôsobil teplotu vykurovania. Ak nie je k dispozícii snímač vonkajšej teploty, využíva regulátor aktuálne údaje o počasí z internetu a nestará sa iba o správnu teplotu, ale aj o efektívnejšiu vykurovaciu prevádzku v súlade s vonkajšou teplotou.

Logamatic TC100 je kompatibilný s kotlami Buderus rady Logamax plus GB192. Pre pripojenie regulátora k starším zariadeniam je k dispozícii adaptér.

www.buderus.sk

Zdroj PR článok Robert Bosch spol. s r.o. Divízia Termotechnika – Buderus

Kategória: Energia
Tagy: regulátor vykurovania vykurovacie systémy
Zdieľať článok