Nový dizajn v Dražiciach

Nový dizajn v Dražiciach

23. 10. 2014
Zdieľať

Na jar 2014 uviedli Družstevní závody Dražice na trh v sériovej výrobe svoj nový indikátor teploty, ktorý pre nich na mieru navrhol dizajnér Ing. Pavol Mikuláš ArtD, ktorý pracoval pre štúdio Olgoj Chorchoj, navrhoval pre firmy Škoda Auto či Prim. Výrobu zabezpečuje slušovická firma Greiner Assistec, s.r.o.

Nový indikátor teploty javí snahu odlíšiť sa od konkurencie a prináša vizuálne čistý, pritom však graficky výrazný indikátor teploty, ktorý zjednocuje produktový rad výrobkov DZD. Dominujú mu 4 do vejáru usporiadané farebné plochy ohraničené bielym rámčekom. Biela ručička tak ukazuje približnú teplotu vody v ohrievači.

Prečo indikátor? 

Užívatelia sa často mylne domnievajú, že na ohrievači vody je inštalovaný klasický teplomer, ktorý ukazuje presne nameranú teplotu vody, ktorá práve vyteká z vodovodného kohútika.
Indikátor teploty sníma približnú teplotu vody približne v jednej tretine výšky ohrievača (merané od horného okraja), zatiaľ čo teplá voda sa do trubiek vodovodného rozvodu odoberá z úplného vrchu vnútornej nádoby bojlera.

Pomocou pohybu ručičky možno ľahko zistiť, či je voda v ohrievači ľadovo studená ako z vodovodného potrubia (sýtomodré políčko), alebo úplne vyhovuje na umytie rúk (svetlejšie modré políčko). Ak je ručička v červenom poli, môžeme napríklad umyť mastný riad alebo sa osprchovať, sýtočervené políčko potom signalizuje, že voda je dostatočne teplá na kúpeľ vo vani.
Kúpou dražického bojleru sa nepopálite.

www.dzd.sk

Kategória: Energia
Zdieľať článok

Diskusia