Pozrite si zelené riešenia pre rekonštrukcie

01. 06. 2020 Zdieľať

U novostavieb, ale aj pri modernizácii rodinných domov sa uplatňujú najmodernejšie technológie pre teplo domova aj komfort s teplou vodou. Vďaka jednoduchej montáži sa do popredia dostávajú tepelné čerpadlá typu vzduch/voda. Pochváliť sa môžu inteligentným softvérom i možnosťou ovládania cez aplikáciu v smartfóne.

Ak uvažujete o tepelnom čerpadle pre svoj dom, značka Vaillant vám ponúka vypracovanie odborného návrhu inštalácie – nezáväzne a zadarmo. Stačí vyplniť jednoduchý formulár na webovej stránke www.vaillant.sk. Zároveň môžete získať dotáciu v programe Zelená domácnostiam a vstupnú investíciu si tak znížiť ešte výraznejšie.

Tepelné čerpadlo aroTHERM Split

Vaillant

Rýchla inštalácia

Osvedčilo sa aj v susedstvách, kde je hustejšia zástavba, ide totiž o jedno z najtichších zariadení typu vzduch/voda na trhu. Reč je o tepelnom čerpadle Vaillant aroTHERM Split vzduch/voda (3-12 kW, A++/A+++). Spoľahlivo zabezpečí vykurovanie, chladenie aj prípravu teplej vody. Vyznačuje sa jednoduchou, rýchlou inštaláciou, flexibilitou a vynikajúcim pomerom ceny i výkonu. Tajomstvom jeho úspechu je nová technológia oddeleného chladivového okruhu, výsledkom ktorej je vysoká účinnosť a dlhá životnosť. Systém sa skladá z tepelného čerpadla (pri stene domu alebo v záhrade) a interiérového modulu uniTOWER, ktorý vo svojom vnútri ukrýva 190 l zásobník teplej vody. Systém sa môže ovládať pomocou inteligentného regulátora multiMATIC 700 a aplikácie v smartfóne či tablete. V rámci rekonštrukcií sa toto tepelné čerpadlo môže zapojiť do už existujúceho systému s plynovým kotlom. Spolupracovať dokáže aj so solárnou, fotovoltickou zostavou či riadeným vetraním s rekuperáciou tepla.

Interiérový modul uniTOWER

Vaillant

Vnútorné zariadenie versoTHERM plus

Vaillant

Iba vo vnútri domu

Minimálne nároky na priestor a zjednodušenú inštaláciu má vnútorné tepelné čerpadlo versoTHERM plus vzduch/voda (3, 5, 7 kW, A++/A+++). Slúži na vykurovanie, chladenie a v kombinácii s externým zásobníkom aj na prípravu teplej vody. Potešia vás nízke prevádzkové náklady, ktoré dosahuje vďaka vysokej účinnosti. Nepotrebuje vonkajšiu jednotku a dôležité komponenty sú už predpripravené v jeho vnútri, čo výrazne uľahčuje montáž. Inštaluje sa iba dovnútra rodinného domu, s prieduchmi cez obvodovú stenu. Zároveň patrí medzi najtichšie vnútorné tepelné čerpadlá na trhu, jeho hlučnosť je porovnateľná s modernou chladničkou.Taktiež sa môže ovládať pomocou inteligentného regulátora a spolu s internetovým modulom aj aplikáciou v smartfóne. Zároveň je pripravené na spoluprácu so zásobníkmi teplej vody, s fotovoltickými či vetracími systémami.

www.vaillant.sk

Zdroj: PR článok Vaillant Group Slovakia, s.r.o.

Kategória: Energia
Tagy: tepelné čerpadlá vykurovanie
Zdieľať článok